Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:30

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rok walki
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 12:23 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 14:30
Posty: 34
Hej,

Mam dzisiaj doła spowodowanego łzs-em, mam nadzieję że ktoś coś doradzi. Zdiagnozowany jestem od połowy 2017. Początkowo dermatolog zapisała mi protopic na twarz i stieprox na włosy. Protopic, zrobił robotę. Na chwilę, później wyrządził więcej krzywdy. Przeszukując to forum i zagraniczne fora, zrozumiałem jak mamy przekichane. Jest to szarpanie się. Mimo dbania, obserwowania siebie, wciąż nie mogę stwiedzić, co mi pogarsza stan, a co nie.

Na dzień dzisiejszy, nie ma rewelacji. Stan skóry mi się pogorszył. Stosuje:

Rano - przemycie twarzy hydrolatem oczarowym, później oceanic aa help cera atopowa krem nawilżający 0, lub kerium ds. Jak wychodzę do ludzi to stosuje jeszcze puder bambusowy,jedwab i owies (biochemia urody).

Wieczorem, znów przemywam twarz hydrolatem i nakładam krem sylveco brzozowo-rokotnikowy z betuliną.

Włosy muszę myć codziennie, najlepiej 2 razy. Rano i wieczorem. Nie sprawdza się stieprox czy nizoral. Unikam parabenów i sls. Dobry jest hipp dziecięcy i odylique Gentle Herb Shampoo. Co jakiś czas na włosy nakładam (do 3 h) olej kokosowy lub neem oil. Nie sprawdza się odżywka Seboradin Niger - powoduje okropny łupież.

Staram się trochę eksperymentować ale jest to czasochłonne i kosztowne. Irytującym jest fakt, że za każdym razem coś działa przez 3 tyg. a później nawrót...

Smuci mnie fakt, że kiedyś byłem duszą towarzystwa a teraz... Nie chce widywać się ze znajomymi, rodziną.
Ostatnio mnie zabolało, gdy znajomi (nie przyjaciele) stwierdzili, że nie dbam o siebie i mam tego skutki. Żeby wiedzieli ile czasu spędzam, próbując jako tako wyglądać.

Czego nie polecam - olejów na twarz... Po przeczytaniu tutaj popularnego wątku o ocm spróbowałem olejowania. Postawiłem na olej kokosowy. Po nałożeniu na buzię, miałem prawie łzy w oczach. Moja twarz była zdrowa. Żadnych przebarwień. Dawny ja. Jednak Powoduje on więcej zła niż dobrego. Grzyb powodujący łzs żywi się olejami, więc to co nas czeka po takiej kuracji, nie jest ciekawe.
- nie polecam, produktów zapachowych i zawierających sls.

Czytam różne fora, głównie zagraniczne. Jeśli ktoś miałby do polecenia dermatologa (mimo, że straciłem w nich wiarę) gdziekolwiek to chętnie spróbuje. Albo jakąś terapię.
Czytałem o lekach, które poprawiają florę baktryjną jelit...
Irytujące jest, to że nie ma badań, a przyczyna choroby pozostaje nieznana. Lekarze i badacze się tym nie zajmują, bo to nie zagraża życiu. Co nie zmienia faktu, że potrafi je popsuć.


Porcja zdjęć. Nie mam ich za wiele, bo nie lubie mojej skóry ale:

Zanim zaczęły się problemy:
Obrazek

Tutaj jest ciekawe zdjęcie. Pojechałem do szwecji do brata. Zeszłej jesieni. Wyjazd na spontanie. Więc nie zabrałem, żadnych kosmetyków. Przez tydzień, jedliśmy złe żarcie, dużo piliśmy. Czyli to co łzs lubi najbardziej. A jednak moja skóra, była sucha ale żadnych zaczerwień.
Więc mój wniosek, Dieta nie ma dużego wpływu.
Obrazek

Moje znienawidzone zdjęcie. Po siłowni, w trakcie terapii protopicem. Zeszłe wakacje.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 12:23 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 18:56 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr sty 17, 2018 18:53
Posty: 4
Kibicuje Ci z całego serca!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: Pt sty 26, 2018 21:49 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Hej. Wiem co musisz czuć, jakby nie patrzeć jedziemy na tym samym wózku. Ja już 5 lat z tym żyje. Najgorsze jest to, że choroba ogranicza kontakt z ludźmi kiedy najbardziej tego potrzebujesz i pozostaje najlepiej siedzieć w domu. Musisz znaleźć "antidotum", co możesz a czego nie. U mnie nie ma mowy o piciu alkoholu czy jedzeniu śmieciowego produktu. Z czasem zobaczysz co Ci bardziej szkodzi tylko musisz obserwować.
Mówisz, że odradzasz oleje? Próbowałeś oleju lnianego? Podobno pomaga, bo ma właściwości przeciwzapalne. Ja jeszcze nie próbowałem ale do tego się przymierzam.
Spróbuj maść Yiganerjing.
Pozdrawiam, Wojtek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: N sty 28, 2018 15:12 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
witam,takze walcze z ŁZS od ok 6-7 lat...poczatki byly straszne,ale z czasem nauczysz sie zaleczac ŁZS i z tym zyc,bo na chwile obecna raczej tylko to pozostaje.Na poczatku takze stosowalem PROTOPIC ale nie bylem zadowolony,dopiero po sprobowaniu ELIDELu od innego dermatologa radze sobie z choroba.ELIDEL mozna kupic bez recepty takze smialo mozesz sobie sprobowac bo moim zdaniem warto!!!Odstaw alkohol i papierosy...co do innego jedzenia to nie zauwazylem u siebie drastycznego pogorszenia....jem wszsytko i swoj stan oceniam w skali (1 do 5) na 4.Pojawiaja sie oznaki choroby ale trzymam je w ryzach wlasnie za pomoca ELIDELU.ZAUWAZYLEM ZE Z WIEKIEM CHOROBA JAKBY STRACILA NA SILE.DERMATOLOG STWIERDZIL ZE DUZE ZNACZENIE MA BURZA HORMONALNA W MLODYM WIEKU,MOZE COS W TYM JEST?!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: Pn sty 29, 2018 21:24 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Elidel można stosować na skórę głowy?
Gdzie niby da się kupić bez recepty?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: Wt sty 30, 2018 17:46 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
nie wiem czy na skore glowy bo nie mam tam problemu i nigdy nie stosowalem.Przez caly czas myslalem ze ELIDEL jest tylko na recepte az do momentu kiedy zawalilem sprawe i nie zdobylem recepty przed koncem masci.Poszedlem do apteki i poprosilem o ELIDEL,nie bylo problemu.Ode tej pory nie chodze do dermatologa bo nic nowego raczej mi nie powie.Miesiac temu kupilem ELIDEL bez recepty takze wydaje mi sie ze smialo mozesz isc i sobie kupic,nie powinienes miec problemow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: Pn lut 26, 2018 17:34 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So lut 24, 2018 14:17
Posty: 9
Dieta nie ma wpływu ?! Coraz bardziej to do mnie dociera zanim się sam nie przekonałem. Zatem w takim razie albo telefonia komórkowa albo po prostu biologia. Nie wiadomo skąd i nic nie pomaga, bo gdyby tak było to nie było by tego forum, proste.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: Pn lut 26, 2018 21:54 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 14:30
Posty: 34
Do Pompeczka, nie czaje o co chodzi. Napisz bardziej zrozumiale :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: Wt lut 27, 2018 19:43 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So lut 24, 2018 14:17
Posty: 9
Miałem na myśli to, iż dieta chyba jednak nie pomaga.
Może np. telefonia komórkowa nam szkodzi a my o tym nie wiemy, a spod jej wpływu się nie uwolnimy w 21 wieku.
Być może mamy coś w sobie zepsutego pod względem biologicznym i możemy się głowić skąd to wszystko, a i tak nie znajdziemy na to antidotum ani tymbardziej samej przyczyny. Gdyby było inaczej niż mówię to powyższe forum by nie istniało,bo tu tyle osób pisze, a jednak jesteśmy w punkcie wyjścia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rok walki
PostNapisane: Wt lut 27, 2018 21:32 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 14:30
Posty: 34
Czaje :) Korzystam z forów również zagranicznych i sprawy mają się tak samo jak unas. nikt nie wie jak skutecznie leczyć i pacjeci pozostają sami z problemem. Mi się wydaje, że to genetyka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2018 21:32 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL