Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:16

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: LZS Ratunku!
PostNapisane: So sty 13, 2018 01:30 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt sty 12, 2018 12:58
Posty: 5
Witam,

objawy wskazujace na LZS mam od 2011 roku. Od tego czasu 3 dermatologow je zlekcewazylo, twierdzac, ze mam "zwykly" lupiez i tradzik oraz lysienie androgenowe. Nawracajace zmiany skorne, ktore mialem przez pare lat to: mocne swedzenie glowy, luska na skorze glowy, czerwone krosty na skorze glowy, mocno przetluszczajace sie wlosy, systematyczne wypadanie wlosow (gorna powierzchnia glowy), tradzik (zaskorniki, wagry, otwarte pory, zmiany ropne), luska w malzowinie usznej, lysienie brwi. Sam tez bagatelizowalem problem, zdrapywalem luski, a po ich zdrapaniu pojawial sie plyn. Co jakis czas uzywalem Elocomu do wlosow i Unidoxu (dawno temu) do twarzy. Od 3 lat nosze brode i po jakims czasie te zmiany zaczely pojawiac sie rowniez na twarzy, na skorze pod wlosami. Tu rowniez zdrapywalem luske przez co w niektorych miejscach doszlo do ubytku wlosow (wokol linii szczeki), poki co jest to niewidoczne dla osob postronnych. Od 2 lat lysienie na glowie przybralo na sile i wystepuje falami, rzutami (obok zdrowych wlosow mam meszek, krotkie wloski). Niedawno do ww. objawow dolaczyly nowe, sucha skora miedzy brwiami, na motylkach nosa i zmiany skorne na klatce piersiowej. W tej chwili o wiele rzadziej mam luske na glowie, ktora poki co nie swedzi mnie w takim stopniu jak kiedys. W grudniu "nowy" dermatolog stwierdzil, ze mam LZS. Przepisal mi Stieprox (do codziennego stosowania), Skinoren i Duac zel na tradzik, Triderm na zmiany skorne na klatce piersiowej oraz Tetralysal. Po 6 krotnym uzyciu Stieproxu zauwazylem zwiekszone wypadanie wlosow (uzylem go takze do brody), a po 2krotnym uzyciu Skinorenu od tygodnia nie schodzi mi zaczerwienienie i zgrubienie faktury skory na policzkach i nosie, po czym przestalem stosowac te srodki. Moje pytania :

1. Czy po takim czasie wlosy na glowie sa w stanie odrosnac w jakims stopniu ?

2. Czy po zaleczeniu LZS mozliwy jest przeszczep wlosow ?

3. Czy skutki uboczne, ktore wystapily po uzyciu Skinorenu i Stieproxu sa odwracalne, tzn. czy zejdzie mi zaczerwienienie z twarzy i czy moga odrosnac wlosy, ktore wypadly po zastosowaniu szamponu ?

4. Czy moge stracic wlosy na twarzy ?

Caly czas staram sie dowiedziec z forum jak najwiecej o lekach, kosmetykach i suplementacji, zaczalem stosowac diete, niestety w tej chwili jestem zagranica i bede w Polsce dopiero za 2 i pol miesiaca, w zwiazku z czym nie mam dostepu do kosmetykow i lekow, ale bede ogromnie wdzieczny za wszelkie wskazowki i poswiecony na to czas. Od niedawna mam coraz mocniejsze stany lekowe, gdyz grozi mi zupelne wylysienie, a koszmarnie wygladam w bardzo krotkiej fryzurze. Mam nadzieje, ze spotkam sie ze zrozumieniem, osoby, ktore nie przechodza tych dolegliwosci nie sa niestety w stanie zrozumiec mojego problemu i obaw, ktore wywoluje.

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow i dlugosc posta.[/size]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 13, 2018 01:30 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL