Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:16

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: moje łzs
PostNapisane: Cz paź 19, 2017 15:58 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 14:30
Posty: 34
No i czas na mnie. Nazywam się wojtuswww i mam 25l. Jakieś 5 msc temu zdiagnozowano u mnie łzs. Jednak myślę, że choroba zaczęła się około w 2013. Na początku był to silny łupież z łojotokiem i ranami. W około 2015 zaczął pojawiać się motylek na twarzy. Jako, że miałem nadzieję, że to alergia to bagatelizowałem temat. W tym roku akcja potoczyła się lawinowo. Pojawił się jeszcze gorszy łupież, łuski na motylku, który zaczął się powiększać, zmiany na klatce piersiowej i plecach. Zrobiłem panel atopowy alergiczny, wynik zero alergii. 5 msc temu poszedłem do dermatologa, w drzwiach mi powiedziała, że książkowe łzs. Recepta:

Twarz: Protopic 0,1 + Krem Cetaphil PS. Głowa: szampon Stieprox + płyn Belosalic. Klatka piersiowa i plecy: Benovate C. Oraz leki przeciwgrzybiczne 7 tabletek. Nazwy nie pamiętam.

Skutki stosowania i wyniki leczenia. Na początku myślałem, że złapałem Pana Boga za nogi :) Skóra się uspokoiła. Byłem szczęśliwy. Po dwóch miesiącach terapii zaczęły pojawiać mi się nowe zmiany, na czole nad ustami i na brodzie. Poszedłem znów do tej dermatolog, przepisała dokładnie to samo. Załamka.

Na chwilę obecną stosuje protopic raz w tygodniu + codziennie Cetaphil PS. Szampon Stieprox działa bardzo dobrze.
Chcę zmienić leczenie. Skóra wygląda źle, boli mnie i piecze. Ale nie wiem co mam robić. Najgorsze jest to, że odbija mi się to na psychice. Życie zawodowe i towarzyskie nie idzie mi najlepiej. Nie jestem płatkiem śniegu ale już ciężko mi znosić te spojrzenia i częste dogryzanie, że np. jestem czerwony jak burak bo pewnie się spiłem. Jestem właścicielem firmy i mam częste spotkania biznesowe. Na ostatnim, zaraz po wejściu do sali ktoś z innej firmy zapytał co mi się stało w twarz.

Przejrzałem forum i nadal nie wiem co począć :( Myślałem nad zakupem tej chińskiej maści, która jest tu wychwalana. Czy ma ktoś może do polecenia dobrego dermatologa w mazowieckim?

EDIT:

Dzięki temu forum udało mi się opanować ŁZS. Koniec z protopickiem i sterydami. Skóra twarzy - Ziaja łojotok z popką i Alantan +. Włosy Nivea Men Strong Power i okazjonalnie Stieprox.

Dziękuje <3


Ostatnio edytowano Wt lis 07, 2017 15:51 przez wojtuswww, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 19, 2017 15:58 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: moje łzs
PostNapisane: Wt paź 24, 2017 13:35 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
witam ja walcze z tym dziadostwem juz ponad dobrych 5 lat a moze i wiecej,ogolnie na magiczny lek to nie masz co liczyc...!!! Podstawa to odstaw alkohol,papierosy itp...Na poczatku takze dostalem masc protopic ale nie bylem z niej zadowolony,dopiero po zmianie dermatologa dostalem masc ELIDEL,ktora dobrze sobie z tym radzi ale nie jest idealna....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: moje łzs
PostNapisane: Wt paź 24, 2017 20:15 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Heh, mnie też nie raz znajomi pytają co się stało mi w twarz. Na chwilę obecną problem mam na głowie, twarz jako tako znośnie wygląda. Powiem tak, na mnie nie ma leku - raz lepiej raz gorzej. Możesz spróbować z tą chińską maścią. Dla mnie jest jak na razie jedyną podporą przy tym dziadostwie. Również zażywam KWAS KAPRYLOWY w kapsułkach. O jego właściwościach możesz sobie poczytać i powiem tak, że suplementując go widzę poprawę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 24, 2017 20:15 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL