Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:35

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 01, 2017 16:15 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn maja 01, 2017 15:47
Posty: 1
Witajcie, właśnie zarejestrowałem się na forum - z ciekawości, jako że śledzę tutejsze wątki od kilku tygodni.

Mam szesnaście, w sumie prawie siedemnaście, lat, a na ŁZS choruję jakieś 3 (z czego przedtem pojawił się łupież). Miałem długie włosy; po umyciu zawsze mi się ,puszyły', więc myłem je rzadko - raz w tygodniu, i tutaj popełniłem największy błąd swojego życia. Jakoś w 1 klasie gimnazjum pojawiła mi się z tyłu głowy czerwona plama, nie była jakaś duża, więc lekarz też to zignorował i przepisał sterydy (0,1%), no cóż, kolejny błąd. Czas mijał, a ja ściąłem swoje włosy pod koniec 1 klasy gimnazjum, Problem jednak nie minął, zaczął się rozprzestrzeniać i teraz mam dwa wielkie place na głowie - jeden z tyłu, drugi z lewej strony. Oprócz tego mam jeszcze czerwoną plamę przy linii włosów oraz za uszami - możecie sobie wyobrazić jaki to ból, szczególnie w okresie dojrzewania, kiedy wygląd jednak liczy się ponad wszystko.

Miałem wiele chwil załamania, dwie próby samobójcze, bo ile można, ale myślę, że teraz jestem na dobrej drodze do pełni zdrowia 'psychicznego'.
Od tygodnia stosuję kurację miodem i olejem kokosowym, z czego czasem dodaję jeszcze kozieradkę.

Zdrowo się odżywiam od ponad dwóch lat - zero słodyczy, fast foodów, kawy, używek, czy jakichkolwiek innych przyjemności (lista jest długa).

Jem:
- kaszę jaglaną (inne kasze również) - zazwyczaj na śniadanie z jogurtem, owocami, siemię lnianym, otrębami pszennymi, nasionami chia, czasami dodaję też naturalne wiórki kokosowe.
- płatki owsiane górskie
- chude mięso
- warzywa
- owoce
- orzechy włoskie - świeże
- czasem mleko kokosowe
- ciemne pieczywo,

czasami podjem jakieś ciastka z płatków owsianych lub kaszy jaglanej - ale są z porządnej cukierni, i słodzone są tylko miodem.
nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Codziennie piję 1x ostropest, 1x pokrzywę, 1x mieszankę z skrzypu, czystka i skrzypu, 1x wierzbownicę
Z ziołami nie mam problemu, bo piłem je zanim wiedziałem, że mogą na to pomóc - kiedyś piłem dużo zielonej herbaty, kiedy się odchudzałem (schudłem 20+ kilo).

Miałem dość stresujące dzieciństwo (nie z winy rodziców), więc myślę, że to wszystko złożyło się na sytuację, w której obecnie tkwię.
Badania mam w normie.

Szampon leczniczych nigdy jakoś nie stosowałem, o dziwo.. rok temu tylko Oliprox, który przepisała mi dermatolog, ale na tym się skończyło.
Od roku myłem głowę szamponem Pharmaceris H do skóry łojotokowej, teraz zaś myję je szamponem konopnym naprzemian z właśnie tym Pharmaceris. Głowę myję dwa razy, zawsze dobrze wmasowuję wszystko w skórę głowy, a potem zostawiam pianę na włosach na parę minut. Potem robię płukankę z pokrzywy i skrzypu, przedtem przez tydzień robiłem z octu jabłkowego, ale zapach jest nie do zniesienia.


Martwią mnie tylko małe 'krostki' na szyi, które mam od jakiegoś czasu - nie wiem, czy to łojotokowe zapalenie skóry czy zapalenie mieszków włosowych, może ktoś z Was będzie wiedział?


Załączniki:
IMG_1508.JPG
IMG_1508.JPG [ 50.64 KiB | Przeglądane 4259 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 01, 2017 16:15 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL