Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:32

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 10, 2020 11:04 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lip 09, 2020 14:35
Posty: 1
Cześć wszystkim,

Chcialem sie z Wami podzielic moim sposobem, bo moze komus jeszcze pomoże. Co prawda nie bylem u dermatologa, aby potwierdzic, ze to na 100% ŁZS, ale jestem pewien, ze to to. Jako, ze mam od dziecka regularnie jakies problemy ze skórą, mam z dermatologami duze doswiadczenie i jest ono zawsze negatywne (to długa historia), wiec nie chodze juz do nich i zawsze szukam rozwiazania sam. Juz od lat mój sposób sie sprawdza.

Generalnie wiekszosc problemow na skórze jest spowodowana bakteriami, grzybami lub drożdżami (oczywiscie nie licze tu problemow genetycznych i innych). ŁZS tez jest powodowane przez grzyba. Pare lat temu gdy kolejny dermatolog okazal sie kompletnie bezużyteczny z moim kolejnym problemem na skorze, przeczytalem na necie na jakims forum wlasnie o alkoholu 70% do odkażania skóry. Gosc pisał, ze taki alkohol zabija bakterie, grzyby i drożdże, wiec potrafi pomóc na wiele problemow na skorze.

No i po paru latach musze powiedziec, że to faktycznie dziala. Od lat borykam sie z czerwonymi plamami na skorze brody i wąsów, ktore swędziały sie łuszczyły (wypisz wymaluj ŁZS), a jakies 2-3 miesiace temu doszly do tego problemy na skorze glowy. Budzilem sie w nocy drapiac glowe jak szalony. Okazalo sie, ze mam tam czerwone plamy i luszczaca sie skore, dokladnie jak przez ostatnie lata mialem tylko na brodzie i wąsach. Jako, ze smarowanie 70% alkoholem rozwiazywalo moj problem na brodzie gdy tylko sie pojawial, to sprobowalem teraz równiez na glowie i po 3-4 tygodniach regularnego smarowania rano i wieczorem juz praktycznie nie ma śladu.

To juz kolejny raz jak prosty alkohol za pare zlotych rozwiazal moje problemy skórne. Niestety ta metoda ma minus, ale ten sam minus ma wiekszosc leków od dermatologów. Nie rozwiazuje przyczyny, a jedynie skutek. Póki smaruję skóre regularnie, problemu nie ma, ale niestety wystarczy, ze zrobie sobie przerwe na pare dni i problem zaczyna wracac (na szczescie znowu szybko znika jak zaczne smarować). Do tego dochodzi jeszcze druga kwestia, reakcji skóry na alkohol, u mnie nie ma problemu, nie wysusza mi skóry, nie ma zaczerwienienia, ogolnie zero problemow, ale wiem ze ludzie z delikatniejsza skóra moga miec problem, wiec zawsze nalezy obserwowac reakcje.

Juz od paru lat stosuje 70% alkohol na wiekszosc problemow na skorze, ktore mi sie pojawiaja i dziala rewelacyjnie, polecam sprobowac.

Pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2020 11:04 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt wrz 17, 2021 15:27 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sie 31, 2021 12:43
Posty: 44
Odnośnie problemów skórnych fajnie podsumowane są w tym artykule problemy skórne u dzieci i dorosłych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 17, 2021 15:27 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL