Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:51

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 05, 2017 08:26 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N maja 31, 2015 14:57
Posty: 30
robert napisał(a):
Jeśli chodzi o złuszczający się naskórek to zdrapywałem ten, który ledwie się trzymał i znów maść. Widzę, że Twoja skóra zareagowała identycznie jak moja. Jeszcze kilka dni i będziesz miał spokój z łzs, a przynajmniej jego objawami.
Pozdrawiam.

Nigdy nie będziesz miał spokoju z ŁZS . Można mieć go najwyżej pod całkowitą kontrolą, ale chwila nieuwagi i z powrotem ....

_________________
http://kocihotelik.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 05, 2017 08:26 


Góra
  
 
PostNapisane: N lut 05, 2017 12:32 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Jeśli skóra nie przyzwyczai się do maści to wystarczy mi fakt że będę miał ŁZS pod całkowitą kontrolą


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 13, 2017 19:12 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
Witam czytam wasze posty o tej masci i nie moge uwierzyc ze cos na bazie ziol dziala tak rewelacyjnie...takze choruje na LZS od dobrych paru lat i sa upadki jak i wzloty...powiedzcie jak sie ma wasza terapia ta mascia w dluzszym okresie? PEWNIE I JAK ZAKUPIE TEN SPECYFIK


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 14, 2017 20:59 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Dłuższy okres to ile?
Na tym forum chyba ja najdłużej ją stosuję, 1,5 miesiąca. Czas pokaże jak sprawa potoczy się dalej. Jestem dobrej myśli.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2017 18:54 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
I przez te 1.5 m-aca masz spokoj z ŁZS? Zastanawiacie sie czy nie ma w nies STERYDU,poczytalem o tej masci na forum jej poswieconym i z tego co tam pisali i podali pelny sklad to nie ma w niej STERYDU ale wiesz jak to jest na forum kazdy moze byc LEKARZEM...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2017 19:28 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Tak, od 1,5 miesiąca mam wreszcie normalną skórę, bez grama jakichkolwiek plam, łusek, swędzenia, zaczerwienienia. Skóra wygląda tak, jak przed chorobą. Co ciekawe, miałem również czerwone, swędzące plamy w pachwinach. Teraz uwaga - po JEDNYM posmarowaniu maścią w tym miejscu mam już 1,5 miesiąca spokoju. Twarz i głowę pilnuję bardziej, co 4-5 dni smaruję profilaktycznie. Nie wiem co by się stało, gdybym nie smarował przed tydzień lub dwa, ale chyba rozumiesz - wolę tego nie sprawdzać.

Co do składu i ewentualnej obecności sterydów w maści to wychodzę z dość ryzykownego i nieodpowiedzialnego założenia. Skoro mi pomaga, to nie obchodzi mnie co jest w środku. Po tylu latach bezskutecznej walki z chorobą, która oprócz skóry odbiła się także na mojej psychice mam to gdzieś. Najwyżej będę kiedyś tego żałował, ale myślę tu i teraz i cieszę się, że wyglądam normalnie.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 16, 2017 23:03 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Sterydów raczej nie ma, ponieważ jeśli by tak było, to moja zmiana na czole po 2 dniach nie smarowania robila by sie mocno czerwona i sucha, tak reagowała jak odstawialem steryd. U mnie są miejsca ktore nawet po tygodniu nie smarowania nie wracają, a są takie na których po 3 dniach bez maści pojawia się lekki rumieniec, wtedy raz smaruję wieczorem i jest dobrze. Generalnie nie byłem systematyczny, nie stosowałem profilaktycznie przez jakis tam okres, po prostu jak sie pojawia lekki rumieniec to smaruje, albo jak mi sie przypomni to czasami nawet jak nie widzę zmiany to posmaruje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 17, 2017 18:09 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
robert w zupelnosci cie rozumiem,wiem jak to cholerstwo niszczy psychike...coraz bardziej przekonuje sie do tej masci i pewnie ja kupie...a powiedzcie mi jak przed stosowaniem tej masci reagowala wasza skora na twarzy w miejscach chorych na wystawienie na swiatlo sloneczne np podczas jazdy samochodem gdy swiecilo na was slonce nie mieliscie czerwonych rumieni?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 17, 2017 21:50 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
mariusz Ja w lecie mam o wiele mniej zaostrzone objawy wiec mysle ze slonce raczej pomaga.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 18, 2017 03:58 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Ja również w lecie mam mniej zaostrzone objawy, można rzec że w ogóle ich nie ma. Tutaj światło raczej pomaga.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 18, 2017 03:58 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL