Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:48

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 28, 2017 07:05 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Witam po raz kolejny.

W związku z tym, że moja poprzednia kuracja (http://lojotokowe-zapalenie-skory.phorum.pl/viewtopic.php?f=2&t=1205) przestawała być skuteczna po około 1,5 roku stosowania, zacząłem rozglądać się za czymś innym.
Trafiłem na maść ziołową o nazwie Yiganerjing, która produkowana jest w Chinach. Na forach dotyczących łuszczycy można znaleźć jej opis i wysokie potwierdzenie skuteczności, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę jej nazwę. Okazuje się, że w swoim składzie zawiera jedynie wyciągi z wielu roślin, które rosną tylko w Azji.

Skład maści:
soil park skin, sophora, common cnidium fruit, belvedere fruit, cortex dictamni, cortex phellodendri, honeylocust thorn, unicorn, lotus, radix stemonae, Indian buead, seven swords, iron Holly, white petroleum jelly, menthol, purified water, etc.

Stosowanie:
smarować 2-3 razy dziennie miejsca zmienione chorobowo

Kolor i zapach:
Maść jest mocno żółta, dokładnie tak jak kolor jej opakowania. Pachnie dość intensywnie miętą oraz kompozycją ziołową, dla mnie bardzo przyjemny zapach.

Efekty:
Po dwóch dniach stosowania widoczna około 60% poprawa, po której zaczęło się intensywne złuszczanie pozostałego naskórka. Po tygodniu w moim przypadku po ŁZS nie było już śladu, czyli dokładnie tak, jak piszą ludzie na forach dot. łuszczycy. Stosuję na głowę, twarz i klatkę piersiową, teraz już tylko profilaktycznie raz w tygodniu. Maść nie wysuszyła mojej skóry, nie podrażniła jej, nie wystąpiły reakcje alergiczne ani uczulenie na światło słoneczne.

Cena:
Pierwsze opakowanie 15g kupiłem na allegro w cenie około 16 zł już z wysyłką. Pozbycie się ŁZS ze sporej w moim przypadku powierzchni głowy i części twarzy oraz klatki piersiowej pochłonęło około 1/4 opakowania. Jest więc wydajna. Dokupiłem teraz kilka opakowań maści na aliexpress.com w cenie około 5 zł/opakowanie wraz z wysyłką. Link: https://pl.aliexpress.com/item/Antibacterial-Ointment-Creams-Effective-Remove-Psoriasis-Eczema-Peeling-15ml/32731905890.html?isOrig=true#extend

Pozdrawiam![/color][/b]


Ostatnio edytowano Wt lut 14, 2017 20:59 przez robert, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2017 07:05 


Góra
  
 
PostNapisane: N sty 29, 2017 01:17 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Napisz jak to będzie wyglądało po 2 tygodniach/miesiącu może i sam sie skusze nawet żeby spróbować w miejsce, które nawet jak sie pogorszy to nie bedzie tragedii :p

edit

Dodam że na aliexpress pierwsze zdjęcie "udanej" kuracji to marny photoshop a reszta jest bardzo niewyraźna tak że jest ryzyko że to wcale nie zadziała a nawet moze pogorszyć sprawę, a składnik "unicorn" czyli jednorożec to już w ogóle komedia, chyba że w chinach takowe hodują :p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 29, 2017 07:37 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Lojotokowy napisał(a):
żeby spróbować w miejsce, które nawet jak sie pogorszy to nie bedzie tragedii :p


Jeśli masz zmiany, które nie są dla Ciebie tragiczne, to możesz się zastanawiać czy ją kupić. Ja ze swoim stanem głowy i twarzy nie miałem nawet takiego dylematu. Mam ją od 4 stycznia. Na chwilę obecną jest rewelacyjnie, brak jakichkolwiek oznak ŁZS.
Przy "unicorn lotus" oraz "seven swords" obstawiam niefortunne tłumaczenie z chińskiego na angielski. Z drugiej strony sam jestem ciekaw tych składników, bo na wielu stronach, szczególnie anglojęzycznych przypisują je do medycyny ludowej.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 29, 2017 14:51 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Dzięki za odpowiedź :) jeśli chodzi o te tragiczne zmiany to są one na czole, skroniach i za uszami. Generalnie tragedia. Ale chodzi mi o coś w stylu mam jedną małą plamkę na plecach więc posmaruje ją zeby sprawdzić czy sprawa się nie pogorszy a nawet jeśli to nikt nie będzie widział tej zmiany na plecach, wiesz o co chodzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 29, 2017 18:58 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Myślę, że o pogorszeniu stanu skóry przy stosowaniu Yiganerjing raczej nie ma mowy. Oceny na aliexpress mają praktycznie 5/5, więc ta maść musi naprawdę działać na ludzi o różnych typach skóry, z całego świata.
Dziś znalazłem jeszcze inny produkt od prawdopodobnie tego samego producenta, maść przeciwgrzybiczą, która również we wskazaniach do leczenia ma łuszczycę.
https://pl.aliexpress.com/item/China-Hm ... 0.0.kUtuej
Wziąłem również na próbę jedno opakowanie, może dałoby się stosować je zamiennie. Jak dotrze, dam znać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 29, 2017 20:10 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Sam spróbuję tej maści w sumie :) Chińska medycyna faktycznie potrafi być czasami niesamowita, lecz obawiam się tylko, że po odstwieniu maści problem od razu powróci tak jak w przypadku sterydów :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 29, 2017 20:30 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie sterydy przestawały już dawać radę w pewnym momencie. Miałem przepisane 3 na wymianę, daivobet, curatoderm i edelan. Na początek wystarczały po stosowaniu co 3-4 dni, ale później już codzienne to było za mało. Stąd też odpuściłem lekarzy i zacząłem szukać czegoś na zagranicznych forach. Tak doszedłem do swojej 1 metody, którą opisałem na tym forum. Przez 1,5 roku była w porządku, ale skóra chyba przyzwyczaiła się do któregoś składnika i zaczął się ponowny koszmar.
Teraz czas na Yiganerjing. Podoba mi się, że ostatnio smarowałem się 5 dni temu i dziś nadal jest ok. Zobaczymy jak wypadnie reakcja na długotrwałe stosowanie.
O wyleczeniu całkowitym nie ma raczej mowy, to byłoby zbyt piękne. No ale lepszy tani chiński wynalazek, który działa, niż tysiące PLN wydane na lekarzy i sterydy, które nie są nawet refundowane. No i jakoś łatwiej przychodzi mi codzienne stanięcie przed lustrem. A to już coś.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 30, 2017 00:03 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Jasne, nie mówię tutaj o wyleczeniu ŁZS ale o długich okresach remisji. U mnie sterydy to samo co 4 dni. Ostatnio eksperymentuje z szamponami a jedyny krem jaki używam to Alantan Plus. No cóż jest w sumie tragedia bo na całej głowie, za uszami, na czole i na skroniach duze plamy srednicy 2 zł więc co mi szkodzi zamówie sobie jedną tubkę z allegro, jeśli faktycznie dobrze zadziała to zamawiam w ogromnych ilościach z aliexpress :p będzie na zapas a co to jest 5 zł za taką świetną maść. Jeszcze pytanie czy skóra się do niej szybko nie przyzwyczai?

Btw wiesz może czy farbowanie włosów ma wpływ na łzs?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 30, 2017 14:12 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Jeśli chodzi o farbowanie, to czytałem o przypadkach, w których farbowanie zmniejszyło łzs w obrębie głowy. Z drugiej strony łzs jest czynnikiem, który powoduje wypadanie włosów, więc w połączeniu ze składnikami farby do włosów może to jeszcze bardziej przyspieszać ten proces.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 30, 2017 14:26 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Mam baaardzo gęste włosy mimo ŁZS, od momentu kiedy stosuje Stieprox wypadanie włosów strasznie sie zmniejszyło. Chciałbym sie rozjaśnić a to podrażnia jednak nawet zdrową skórę dlatego się zastanawiam :P

edit

Jeśli używam kremu nizoral i alantan to przestać w trakcie kuracji tą chinską mascią? Nizoral w sumie zacząłem używać dopiero dzisiaj wiec nie ma mowy o efektach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2017 14:26 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL