Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 19:41

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 28, 2016 23:21 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Witam,
Mam 17 lat, ŁZS zaczęło sie jakos w styczniu. Wybrałem się do dermatologa, który oczywiście przepisał maści sterydowe mianowicie Elocom i Advantan oraz szampon Stieprox. Moje LZS występowało wtedy na głowie i plecach, dzisiaj na głowie, czole, za uszami i plamka pod okiem. O ile Elocom daje ulgę na jakies 4 dni tak Advantan wyleczył totalnie LZS z pleców, od marca moze jedna plamka a było tego sporo. Za uszami mam spore wiśniowe wręcz plamy, tak jak na czole, na które advantan w sumie nie działa. Alantan Plus tez szalu nie robi, tak naprawde zaczerwienienie jakie bylo takie jest, moze mniej sie luszczy. Szampon Stieprox tez nie przyniosl dobrych efektow, po Nizoralu plamy wręcz płoną, zmiany robią się bardzo czerwone. Od jakichs 2 tygodni stosuję szampon pirolam i jak narazie to włosy mniej się przetłuszczają, czasami zaswędzi, a plamy jak były tak są. Wpływu żywności na zmiany raczej nie zauważyłem. Dodam że włosy wypadają mi w dużych ilościach. Zazwyczaj jak patrzę na zdjęcia zmian chociazby w google grafice, to u ludzi są to takie zaczerwienione miejsca, które tak jakby są rozmyte z naturalnym kolorem skóry. U mnie zmiany to konkretnie czerwona plama(na czole i za uszami o średnicy dwuzłotówki) i dookoła normalna czysta skóra, dlatego plamy bardzo się wyróżniają, za uszami są jakos z 4 plamki a na czole to sporo na linii wlosow od malych zmian po duze. Jeśli żaden preparat nie pomoże to lecę do dermatologa tym razem na NFZ bo 2 razy bylem prywatnie i poproszę o jakieś leki doustne bo nie mam pomysłu.


Ostatnio edytowano So lut 04, 2017 23:35 przez Lojotokowy, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 28, 2016 23:21 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt gru 30, 2016 23:27 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
Ja choruje od ok 5-6 lat....mam efekt motyla czyli zmiany na czole i po obu stronach nosa,takze na plecach....na glowe stosuje szampon H&S i nie mam zadnch problemow...podstawowa mascia na to chujostwo stosuje ELIDEL,DOBRZE SOBIE RADZI I NIE JEST TO STERYD!!!stosowalem wiwele roznych specyfikow i niestety jedne pomagaly inne wrecz przeciwnie....sproboj masc nizoral,stosowalem tez emulsje ZOXIDERM,uzywam tez kremu SEBCLAIR i jestem z niego zadowolony,hamuje i uspokoja skore...niestety nie ma jej w naszym zajebistym kraju,ja kupuje w aptekach internetowych...OGOLNIE TO TRZEBA SIE Z TYM POGODZIC,NIE CHCE CIE DOLOWAC ALE RACZEJ NIE MA CO LICZYC NA MAGICZNE LEKARSTWO....ZAJEBISCIE CO I JAK TU NORMALNIE ZYC?!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 02, 2017 21:21 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Dzięki za odpowiedź Mariusz, no niestety wyczytałem już że trzeba z tym żyć. Zapisuje się właśnie do dermatologa i porozmawiam z nim. Spróbuję też tej maści. Najgorzej właśnie ze ten wiek więc duzo kontaktów z ludźmi a jednak choroba w tym troszke przeszkadza :/ skończę szkołę i golę głowę na łyso zeby lepiej dotrzec do zmian i dać odpocząć skórze, bo dluzsze włosy to mam wrażenie ze skóra bardziej sie poci i wydziela więcej łoju, jak zetnę włosy to się zabunkruje w domu i będę poważnie z tym walczył


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 06, 2017 10:43 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
Ogolnie to unikaj MASCI STERYDOWYCH NA TWARZ BO NA POCZATKU FAKTYCZNIE EFEKT BEDZIE WSPANIALY ALE POZNIEJ BEDZIE WIECEJ ZLEGO NIZ DOBREGO!!! Popros dermatologa o masc ELIDEL (to nie jest steryd a dobrze sobi radzi,przynajmniej u mnie),na glode sprobuj szamponu HEAD AND SHOULDERS,uzywaj codziennie ja jestem bardzo zadowolony i mam czysta glowe!!! na inne miejsca chorobowo zmienione wyprobuj MASC NIZORAL takze bardzo dobra...
A POWIEDZ MI JAK REAGUJESZ NA ALKOHOL??? NADMIAR TAKZE WZMAGA CHOROBE,TAKZE OGRANICZ ALKO...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 06, 2017 13:58 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Jeśli chodzi o alkohol to po sylwestrze na drugi dzien zauważyłem ze zmiany rzeczywiscie były jeszcze bardziej czerwone. Wiesz moze jak jest z papierosami?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 09, 2017 00:24 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Przepraszam, że post pod postem ale ostatnio na wizycie dermatolog powiedziała mi, że jest opcja przepisania tabletek, którymi leczy trądzik, ale działają tez na łojotok w mniejszych ilościach. Dodała też, że trzeba by się nad tym zastnanowic bo jest wiele efektów ubocznych po czym i tak przepisała mi Elocom. Nie podała nazwy tabletek ale domyślam się, że chodziło jej o Izotek lub coś z izotretinoiną. Myślicie, że można zwalczyć łojotok dzięki tej substancji? I czy rzeczywiście te skutki uboczne pojawiają się bardzo często? Oczywiście Elocomu już nie stosuję bo wiem że to silny steryd.

EDIT. znalazłem taki temat https://sv.reddit.com/r/SebDerm/comment ... o_live_by/

Ta osoba twierdzi, że można pozbyć się czerwonych plam i całej tej reszty związanej z łojotokiem za pomocą octu winnego białego.
Jest to jednak dosyć mocny kwas więc włosy mogą się przerzedzić, ale myślę żeby użyć tego np tylko za uszami i na czole. Jak przetestuję i faktycznie będzie poprawa to dam znać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 11:58 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 09:46
Posty: 17
Dermatolog na 100% miał na myśli Izotek. Na tym forum jest temat o leczeniu tym lekiem. Choroba wraca w 2 miesiące po odstawieniu, nawet nie myśl o braniu tego bo moja siostra brała to ze względu na trądzik i straciła tak 40% włosów. Ogólnie każdemu pomaga coś innego. Ja stosuje codziennie szampon emolium i co trzecie mycie szampon neutrogena t gel z dziegciem węglowym. Cudów nie ma ale jakoś muszę żyć. Głowę golę na 5mm co miesiąc, do tego przyjmuję finasteryd 1mg na łysienie androgenowe. Najdziwniejsze jest to że trądzik, łysienie, lzs, łojotok występują razem. Moim zdaniem w tej chorobie nie chodzi o grzyby a o nadwrażliwość na DHT. Do lekarzy nawet nie chodź bo ci nie pomogą, ja chodziłem przez 5 lat i ręce rozkładają. Ta choroba albo ci przejdzie, albo będziesz mieć ją do końca życia. Fajnie Mariusz napisał: "Jak tu normalnie żyć"? No nie da się normalnie. Ja z domu nie wychodzę, unikam ludzi jak ognia, mam 25 lat więc najlepsze w życiu mi ucieka ale nic na to nie poradzę. Leku nie ma i raczej nie będzie, mam nadzieje na to że kiedyś mi to przejedzie. Co do leków doustnych to leki przeciwgrzybicze bo nic innego nie ma z itrakonazolem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 18:00 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
mateusz712 wiem o czym piszeszja przed choroba prowadzilem normalne towarzyskie zycie,imprezy,dziewczynki ;),odkad zachorowalem wszystko minelo....teraz zyje z dnia na dzien zastanawiajac sie jak bedzie wygladala moja twarz rano i taak z dnia na dzien...Nie wiem czy macie takie objawy jak ja....po alkoholu strasznie czerwienieje mi twarz w miejscach chorobowo zmienionych,podobnie mam podczas kapieli gdy na twarz splynie np.szampon lub plyn do kapieli...Jak narazie uzywam masci ELIDEL gdy mam bardzo widoczne objawy i kremu SEBCLAIR na dzien i na noc (gdy nie smaruje ELIDELEM)...a na zmiany ktore nie wystpuja na twarzy stosuje KREM NIZORAL i jestem bardzo zadowolony...Ogolnie stosuje tylko te trzy specyfiki i powiem wam ze na chwile obecna moge normalnie wychodzic do ludzi oczywiscie ciagle pamietajac o unikaniu alkoholu bo natychmiast dostaje czerwonych wypiekow....Pare miesiecy teamu bylem u dermatologa i mial mi przepisac tabletki NIZORAL no ale jeszcze sie nie zglosilem do niego wiec nie wiem czy one pomoga ale musze sprobowac...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 23:07 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
mateusz712 napisał(a):
Głowę golę na 5mm co miesiąc


Nie masz czerwonych plam na głowie? U mnie jest masakra w tej sprawie, teraz jest to tak zaostrzone że nie wiem co robić. Zaczynam podejrzewać łuszczycę bo te czerwone placki tak wyglądają, ale z drugiej strony mam tłustą skórę i włosy bardzo szybko mi się przetłuszczają. Idę do kolejnego dermatologa... Ewentualnie jest jakieś badanie krwi, lub wycinek skóry czy coś na potwierdzenie/wykluczenie łuszczycy? Aktualnie wstrzymam się z kuracją octem bo sam nie wiem co mi dolega ehhh...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 11:27 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 09:46
Posty: 17
Ja mam tak że mi nic nie pomaga na dłuższą metę. Skórę mam tłustą po ok 12h od kąpieli, na głowie skóra mi się łuszczy i swędzi, nie mam czerwonych zmian. Po alkoholu jest tragedia, skóra dostaje 10x łojotoku. Badań jako takich na łzs nie ma, co najwyżej na obecność grzybów, ale i tak pewnie wyjdzie ci że wszystko jest ok. Ja idę do dermatologa za 2 miesiące najlepszego na podkarpaciu, zobaczę co powie ale raczej nic specjalnego. Możesz spróbować szamponu selsun 2,5 %, bardzo skuteczny tylko skóra się do niego przyzwyczaja w expresowym tempie. Ale łuskę ci ściągnie na 100%. Można go kupić tylko na allegro bo w aptekach go nie ma. Jeśli chodzi o tabletki to jest itrakonazol(podobno najskuteczniejszy), ketokonazol(nizoral tylko go już usunęli ze sprzedaży bo jest szkodliwy), fluconazol( średnia skuteczność) i tebinafina ( na tym forum był gość, który łykał to przez 3 mieś i się całkowicie wyleczył ale żaden dermatolog ci tego nie przepisze bo uważają że nie działa, gość to brał sam na własną odpowiedzialność ). Ogólnie to mamy przeje...ne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 11:27 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL