Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest So kwi 20, 2024 04:37

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 02, 2016 18:12 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt gru 02, 2016 09:32
Posty: 2
Witam wszystkich i dziękuję adminom za stworzenie tego forum. Dzięki Wam udało mi się zapanować nad ŁZS do tego stopnia, że nie ma wstydu wychodzić do ludzi. U mnie, jak u wielu z Was, potwierdziło się, że wizyty u dermatologów i ich propozycje leczenia to strata czasu i pieniędzy. No może poza samym zdiagnozowaniem choroby.

Dzisiaj chciałabym z Wami podzielić się informacją o dosyć skutecznym, w moim przypadku, leku do stosowania na ŁZS skóry głowy. To Salicylol, olejek salicylowy. Składa się z 50mg/g kwasu salicylowego i 950 mg/g oleju rycynowego. Kupuje się bez recepty, chociaż nie jest łatwo natrafić na aptekę, która to sprzedaje. Buteleczka 100g kosztowała mnie ok. 11 zł. Stosuję od 1,5 miesiąca, efekty dobre. Skóra głowy zdrowa. brak swędzenia, włosy lśniące (rycyna! z apteczki babci :) ), nie wypadają.

Na ulotce przeczytacie, że Salicylol należy wcierać w skórę głowy i pozostawić na 3-4 godziny, potem umyć. Ja zazwyczaj robię to przed snem (na poduszkę, dla ochrony kładę gruby ręcznik).
W moim przypadku skuteczna okazała się następująca procedura:

Salicylol 2 x w tyg.
Mycie głowy szamponem z serii Physiogel (droższy, od ok. 25 zł za 250 ml), albo szamponem ziołowym czarnym z apteczki Agafii (tańszy, od ok. 15 zł za 350 ml).
Szamponów używam naprzemiennie, żeby się nie przyzwyczaiła skóra głowy. Szampon rozcieńczam ciepłą wodą, myję włosy, spłukuję, myję drugi raz.
Po myciu nie używam żadnych odżywek (większość wypróbowanych szła do kosza). U mnie sprawdza się aloes, który wcieram zarówno w skórę głowy, jak i we włosy i rozczesuję. Ja używam Aloe 99% Soothing Gel, koreańskiej firmy Holika Holika. Można kupić przez internet albo w drogerii Pigment. Duuże opakowanie to koszt ok. 29 zł.

Czasami używam też Cerkogelu (żel mocznikowy 30%, ale jest też słabszy 10%). 30% 50g to koszt ok. 11 zł. Jest to żel keratolityczny dla suchej skóry głowy. Cerkogelem smaruję skórę głowy zgodnie z zaleceniem producenta, smaruję skórę, zostawiam na 30-40 min i myję głowę.

Taką kurację prowadzę od około 1,5 miesiąca. Głowę myję 2-3 razy w tygodniu. Sam łojotok, niestety, nie zmniejszył się w znaczącym stopniu. Najpóźniej na 3 dzień po myciu MUSZĘ umyć głowę.

Pozdrawiam wszystkich!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2016 18:12 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz gru 15, 2016 09:27 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 09:17
Posty: 3
Witajcie. Zarejestrowałem się na tym forum, bo wiosną i jesienią w szczególności, skóra mojej twarzy, jak sami wiecie głównie koło nosa, brwi i ust wyjątkowo poddała się ŁZS. Wyjątkowo, bo wcześniej miałem największy problem ze skórą głowy, ale tu pomaga emulsja Seboderm. Pomagała i na twarzy ale do czasu i nie pomagała mi już żadna sprawdzona metoda. Dodam, że ŁZS u mnie nie jest dramatyczne, określiłbym, że jest na średnim poziomie. Już zarejestrowałem się do dermatologa, ale oczywiście czas oczekiwania 2 miesiące... Poczytałem, popytałem i jeszcze nigdy za 20 zł łącznie, które wydałem w aptece, nie widziałem niemal natychmiastowej zmiany. Uwierzcie mi, że nie przesadzam. Kupiłem 2 wymieniane na tym forum preparaty: żel myjący Ziaja Med łojotok trądzik i krem Alantan Plus. Naprawdę wszystkim polecam, bo zmiana jest gigantyczna. Żel stosuję rano i wieczorem, Alantan również, z tym, że po pokremowaniu i odczekaniu kilku minut, daję niewielka warstwę kremu natłuszczającego. Życzę powodzenia i piszcie o rezultatach! :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2016 09:27 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL