Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:05

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy to ŁZS?
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 18:02 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz gru 01, 2016 17:44
Posty: 1
Witam
Od niepamiętnych czasów borykam się z trądzikiem i przetłuszczaniem skóry od klatki w górę. W dzień ze 2 razy chusteczką przetarłem twarz i było ok. Ostatnie kilka lat było w miarę do opanowania i za bardzo się tym nie przejmowałem tym bardziej, że w końcu trądzik prawie się poddał i od roku wyskakują mi krosty sporadycznie w liczbie pojedynczej.
Niestety od lata zauważyłem, że coś złego się dzieje ze skórą. Przez te ostatnie kilka miesięcy stan skóry pogorszył się do tego stopnia że rano na poduszce potrafię zostawić dosłownie tłustą plamę, muszę codziennie wymieniać poszewkę albo zakładać stare koszulki :D
Teraz do sedna mojego problemu, jak wcześniej po kilku godzinach się świeciłem tak teraz godzinę po umyciu twarzy pojawiają się pierwsze malutkie kropelki łoju, z bliska dosyć widoczne głównie na czole i zakolach. Nos w mniejszym stopniu, policzki, tył szyi oraz klatka i plecy delikatnie. Po kilku godznach mimo że policzki są w miarę "suche" to pojawiają się zaczerwienienia. Jak przetrę tonikiem to momentalnie skóra jest bladsza tak jakby ten łój podrażniał mi skórę i się zaczerwienia.
Od jakiegoś czasu da się też wyczuć dosyć nieprzyjemny zapach włosów, im są dłuższe tym intensywniej śmierdzą więc jestem zmuszony chodzić na krótko.

Byłem u dermatologa 2 miesiące temu, diagnoza?
Łysienie androgenowe(zakola), szampon pirolan, loxon5% i jakaś mieszanka z apteki.
Cera łojotokowa bez żadnych lekarstw tylko seria Iwostin purritin do codziennego użytku oraz tabletki 4akne.
Zauważyłem też że włosy są jakby połamane(obcięte maszynką milimetr nad skórą) w wielu miejscach głównie na górze, boki i tył gęsty bez krótszych włosków.
Powiedziałem o tym dermatolog, popatrzyła z bliska na głowę, poczochrała i powiedziała, że żadnej grzybicy nie widzi :D

Z tego co wyczytałem to właśnie jakąś grzybicę mogłem złapać w związku z tym nieprzyjemnym zapachem oraz połamanymi włoskami. Żadnych łysych placków czy krost nie mam.

Da się na własną rękę podjąć leczenie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 18:02 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr lut 01, 2017 10:26 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Jeśli chodzi o ŁZS to praktycznie tylko na własną rękę podejmujesz leczenie bo dermatolog to ci sterydy przepisze i wyśle z uśmiechem do domu. Połamane włosy też to mam tylko mam dłuzsze włosy, głównie mechaniczne uszkodzenia, nie trzyj głowy ręcznikiem jak umyjesz włosy, jeśli suszysz suszarką to chłodnym powietrzem, przed wyjsciem spod prysznica opłukaj włosy chłodną wodą. Co do tego przetłuszczania to ewidentnie skóra łojotokowa. Może spróbuj emulsji Zoxiderm dużo ludzi poleca ja jeszcze nie próbowałem. Polecam szampon Stieprox ale jest on na recepte, myśle że jak byś poszedł do rodzinnego to by przepisał jeśli powiedzialbys o co chodzi. Ja zostawiam na 5 min na włosach i czole i czoło zdecydowanie mniej sie przetłuszcza kiedyś to jak przetarłem ręką czoło to była tragedia. Ja za to nie moge zwalczyc stanów zapalnych, czerwonych plam. Jeśli chodzi o łuskę to stieprox daje radę + mniej wypadają włosy i mniej się przetłuszczają. Teraz rozpoczynam kurację kremem Nizoral a jeśli przyjdzie do mnie chińska maść Yiganerjing to odstawiam wszystko i polegam na niej, duzo ludzi ją poleca na forach o łuszczycy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 01, 2017 10:26 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL