Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz lis 14, 2019 20:17

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 10:54 
debiutant
debiutant

Mam na imię Mateusz, na ŁZS choruję od 2 lat. Ogólnie to moje ŁZS nie jest jakieś straszne:
-swędzenie głowy,
-przetłuszczanie głowy(bez włosów) i twarzy głownie w strefie T;
-lekki trądzik głownie zaskórniki;
-wypadające włosy ale to jest wina głownie mojej genetyki (łysienie androgenowe).
Czasami dochodzi do zaostrzenia w postaci łuski na głowie ale to zwalcza mi szampon Selsun 2,5% sprowadzany z Anglii. To co jest dostępne w polskich aptekach jest dla mnie bezużyteczne, nic nie działa a jak już to na 1 tydzień i po sprawie. Miałem następujące szampony i maści:
-trądzik: duac, brevoxyl, akneroxid, acnatac, isotrex, skinoren, epiduo, davercin, normaclin i wile innych robionych na zamówienie. Działa tylko isotrex ale cudów nie ma.
-głowa: pirolam; nizoral; selsun blue; catzy healing zielony i czerwony; paraderm plus, zwykly, salic; neutrogena t gel extra strenght; i kilka innych takich jak zoxiderm, squamax itp. Pomaga tylko Selsun 2,5% reszta jak zwykły szampon. Na codzień emolium lub physigel. Jestem w trakcie leczenia Trioxalem, pierwszy puls nic nie dał, popijałem go clolą tak jak radzą w ulotce. Badania miałem robione, wszystko z krwią i moczem w porządku. Ogólnie czuje się dobrze nic mnie nie boli poza sszarpaną psyhiką (od dwóch lat nigdzie nie wychodzę bo się nie da), głowa świeci się po światło po 12h tak jakbym nie mył jej od tygodnia. Dodatkowo stosuję sioła do picia i do przemywania skóry głowy ale to dopiero od tygodnia Ojca Klimuszki (specjalny zestaw). Na razie nic nie widać bo to za wcześnie żeby coś powiedzieć.
Ogólnie jest nie ciekawie, lustra unikam jak ognia bo jak się na siebie po patrze to tylko się załamać. Chorobie daje ultimatum do jesieni jak nie odpuści to idę po izotek, moja siostra była tak leczona na trądzik i do dziś (2 lata po leczeniu) brak jakichkolwiek objawów typu łojotok czy zaskórniki a miała pogrom na twarzy. Proszę o wypowiedź na temat izoteku osoby które były tym leczone i miały efekty pozytywne typu: łojotok nie wrócił, da się panowac nad łzs po takim leczeniu. Wiem że jest tu taki wątek o izotretynoinie tyle że jest nieaktywny i nikt nic już nie odpowiada. Jedna osoba się wyleczyła na tym forum w ten sposób więc może jest ich więcej i chciałbym dowiedzieć się ich opinii na ten temat. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 10:54 

PostNapisane: Śr cze 22, 2016 12:45 
debiutant
debiutant

Jest ktoś na tym forum? Naprawdę nikt się nie leczył nawet na trądzik?

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2016 12:45 

Strefa czasowa: UTC