Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:32

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Maść Cocois
PostNapisane: Śr mar 09, 2016 10:08 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 09:46
Posty: 17
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum ale często tu bywam i czytam wasze wątki. Mój problem przypomina wasz jednak raczej nie jest to ŁZS a łupież suchy z łojotokiem i swędzeniem. Opiszę moją historię choroby:
Wszystko zaczęło się we wrześniu 2014r. Zawsze miałem delikatny łupież suchy który pojawiał się i znikał. Aż do momentu gdy zauważyłem problem w postaci szybko przetłuszczających się włosów. Pomyślałem sobie że to pewnie nic strasznego i samo przejdzie. Niestety po miesiącu mycia szamponem H&S nic się nie zmieniło. Poszedłem do apteki gdzie dostałem Nizoral. Po miesiącu leczenia zgodnie z zaleceniami w ulotce łupież i łojotok nie ustąpił. Potem byłą moja pierwsza wizyta u dermatologa w sprawie łupieżu. Lekarz rozpoznał łupież na tle łojotokowym. Przepisał pirolam, który używałem przez 7 tygodni aż się skończył 2 razy na tydzień. Później była druga wizyta u innego dermatologa, legendy podkarpacia dr. Renaty Rusin. Stwierdziła że nic mi nie dolega chociaż mam łupież, łojotok i głowa mnie swędzi. Poleciła szampon selsun blue więc go kupiłem. Po miesiącu użytkowania lekka poprawa. Po odstawieniu wszystko wróciło. Później był szampon Vichy Dercos na łupież, efekt podobny do Selsunu, bez szału. Kolejna wizyta u dermatologa, szampon stieprox, efekt podrażniona skóra głowy po 2 użyciach. Tak sobie walczyłem z łupieżem czy może ŁZS przez półtora roku z lepszymi lub gorszymi efektami. Z tego co zauważam to szampony pomagają mi na tydzień a potem wszystko wraca, głowa na daną substancję się uodparnia i wracamy do stanu wyjściowego. Raz udało mi się prawie pokonać łupież szamponem Neutrogena T gel z USA. Niestety taka jakby po pewnym czasie głowa zaczęła na niego gorzej reagować. Teraz ponownie jadę szamponem selsun blue, na co dzień szampon dermena (physiogel nie domywa mi głowy i strasznie po niem swędzi głowa). Spróbowałem raz użyć emulsji złuszczającej SQAUMAX, która pogorszyła mi stan skóry. Dużo by tu pisać bo było tego więcej, ogólnie jest problem, dermatolodzy chcieliby przepisywać sterydy typu CLOBEX albo kompletnie olewają mój problem. Ostatnio natrafiłem na maść COCOIS z dziegciem węglowym, który zawsze mi pomagał. Jest ona nie dostępna ale na allegro można kupić za 80zł. sprowadzoną z Anglii. Przy stosowaniu T gel'u schodziła mi skóra z głowy przez kilka dni w postaci takich łusek dużych. Więc pewni to łuska mi siedzi na głowie. I właśnie w tym pewnie tkwi problem. Czy ktoś miał styczność z tą maścią? Nie chce znowu wyrzucać pieniędzy w błoto bo pewnie już utopiłem z 500zł w ciagu 1,5 roku na różne leki. Mam 24lata, skłonność do łojotoku wrodzona, wszyscy w rodzinie trądzik i łojotok, siostra leczona izotekiem ze wzgędu na poważny przebieg choroby, mama mimo 50 lat dalej trądzik, ja walczę z trądzikiem od 7 lat, lekka poprawa ale ogólnie nie można tego nazwać wyleczeniem. Raz jest lepiej, raz gorzej. Jak podrapie się po głowie pod palcem zostaje mi biała skóra, głowa jest tłusta po ok 15h od umycia, świeci się pod światło. Włosy lecą w ilości ok 100 dziennie, wcześniej było 400 ale dzięki finasterydowi udało się wychamować łysienie androgenowe. Proszę o jakieś porady, myślałem o cerkogel żeby sobie dokupić ale jak squamax nie pomógł to tu pewnie będzie podobnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 09, 2016 10:08 


Góra
  
 
PostNapisane: N mar 13, 2016 07:45 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Możesz spróbować cerkogel tylko ten mocniejszy ale też nie wiadomo czy coś da u mnie się za bardzo nie sprawdził. Ja polecam Ci mój sposób czyli zoxiderm na początku 2x w tyogodniu a później jak już objawy ustąpią profilaktycznie raz w tygodniu a głowę myć szamponem dermena wersja zwykła. Też mam podobną sytuację do Twojej a raczej miałem. Też miałem łuskę, pod poznokciem zostawała biała skóra, taki osad, zaczerwieniania na głowie, guzki, łupież, łuska itp. Zoxiderm sobie poradził ale skóra głowy się szybko przetłuszczała czasami to po 5h od mycia o włosy wypadały w ilości 20/30 podczas mycia. Od kiedy używam szamponu dermena skóra głowy już mi się tak nie przetłuszcza przez co zmniejszyło się wypadania. Teraz to 3 włosy czasami mi wypadną podczas mycia i dużo odrosło. Mam nadzieję, że i Tobie pomoże taka kuracja.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 13, 2016 20:48 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 09:46
Posty: 17
Dziękuję za odpowiedź, zoxiderm już zamówiłem, powinien być za 2 dni. Będę robił tak jak mi doradziłeś, napiszę za jakiś czas jak u mnie się to sprawdza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 13, 2016 20:48 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL