Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:14

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 06, 2015 21:44 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 21:00
Posty: 2
Witajcie wszyscy członkowie !

Jestem tez chory na ŁZS. Nie będę pisał swojej historii bo późna pora, kiedyś to nadrobię ;)

Zastanawiał się ktoś z Was nad współistnieniem innych chorób przy ŁZS ? Ja wypisze swoje choróbska jakie do tej pory miałem czy mam:
- zespół Gilberta (podwyższony poziom bilirubiny we krwi)
- grzybica paznokci (moim zdaniem bo dermatolog powiedziała że to raczej rogowacenie chociaż najczęstszą przyczyną rogowacenia jest grzybica)
- pokrzywka cholinergiczna ( choroba skóry)
- nerwica (wegetatywna, lękowa ? nie wiem)
- borelioza (forma przewlekła, dużo by pisać :))
- język geograficzny
- krwawiące dziąsła (odziwo teraz nie krwawią, po antybiotykach na borelke , chyba)

Chyba tyle , jak coś mi się przypomni to dopiszę.

Opis charakterologiczny:
Jestem osobą introwertyczną, nieśmiałą, nieasertywną . Często w dyskusji nie potrafię zająć swojego stanowiska tylko przytakuje choć jestem innego zdania.... itd

Kilka osób pisało na forum że ktoś z ich rodziców jest chory na łuszczycę. Zainteresowało mnie to, ponieważ mój ojciec też ma łuszczycę ....ciekawe.

Jeżeli możecie to zróbcie proszę taką listę swoich chorób, może jakieś ciekawe zestawienie uda nam się zrobić ?
Robiliście może poziomy hormonów czy niedobory ? Czy warto to robić ?


Pozdrawiam,
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 06, 2015 21:44 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 19:21 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Oczywiście całkiem możliwe że ŁZS objawia się szczególnie u osób z predyspozycjami do innych chorób. Żadnych badań na ten temat nikt chyba nie prowadził (jeśli jakieś są to proszę mnie poprawcie :) )
Badania (hormony etc) to dobry start. Trzeba od czegoś zacząć i po kolei eliminować co na pewno choroby nie powoduje. Miałam taki komplet badań, nic nie wyszło, wszystkie wyniki w normie. A jednak walczyłam z ŁZS i z trądzikiem androgenowym, przy prawidłowym stężeniu odpowiednich hormonów biorących udział w tym trądziku. A jednak stosowanie specjalnych tabletek z octanem cyproteronu (hormon, TYLKO DLA KOBIET) problem po pół roku zniknął całkowicie. Wniosek ? Prawidłowa produkcja androgenów, ale prawdopodobnie receptory w skórze były nadwrażliwe na to co z androgenów reguluje jej funkcję i stąd te objawy w postaci trądziku bezskutecznie leczonego dermatologicznie. Niestety o receptorach dla androgenów też nie znalazłam zadowalających informacji, mało badań albo zmierzające w innym temacie.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 16, 2016 16:56 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N paź 16, 2016 16:42
Posty: 1
Qikut napisał(a):
Witajcie wszyscy członkowie !

Jestem tez chory na ŁZS. Nie będę pisał swojej historii bo późna pora, kiedyś to nadrobię ;)

Zastanawiał się ktoś z Was nad współistnieniem innych chorób przy ŁZS ? Ja wypisze swoje choróbska jakie do tej pory miałem czy mam:
- zespół Gilberta (podwyższony poziom bilirubiny we krwi)
- grzybica paznokci (moim zdaniem bo dermatolog powiedziała że to raczej rogowacenie chociaż najczęstszą przyczyną rogowacenia jest grzybica)
- pokrzywka cholinergiczna ( choroba skóry)
- nerwica (wegetatywna, lękowa ? nie wiem)
- borelioza (forma przewlekła, dużo by pisać :))
- język geograficzny
- krwawiące dziąsła (odziwo teraz nie krwawią, po antybiotykach na borelke , chyba)

Chyba tyle , jak coś mi się przypomni to dopiszę.

Opis charakterologiczny:
Jestem osobą introwertyczną, nieśmiałą, nieasertywną . Często w dyskusji nie potrafię zająć swojego stanowiska tylko przytakuje choć jestem innego zdania.... itd

Kilka osób pisało na forum że ktoś z ich rodziców jest chory na łuszczycę. Zainteresowało mnie to, ponieważ mój ojciec też ma łuszczycę ....ciekawe.

Jeżeli możecie to zróbcie proszę taką listę swoich chorób, może jakieś ciekawe zestawienie uda nam się zrobić ?
Robiliście może poziomy hormonów czy niedobory ? Czy warto to robić ?


Pozdrawiam,
Grzegorz


Cześć,
Przeglądałem sobie forum i przez twojego posta założyłem konto. Też mnie nurtowało powiązanie
mojego ŁZS z innymi moimi chorobami i w sumie mam kilka tych samych schorzeń co ty:

- podwyższony poziom bilirubiny we krwi
- grzybica (czasami sie pojawia w miejscach intymnych, moja dziewczyna obecnie z nią walczy)
- nerwica, stresy + siedząca praca
- krwawiące dziąsła ( i ogólnie problemy z zębami )
- częsta zgaga

I chyba najważniejszy problem z którym również walczę od dłuższego czasu, niestety nie mam specjalistycznych badań.
Pani lekarz stwierdziła, że to zespół jelita wrażliwego i przepisała tabletki które niestety nie pomogły. Z prawej strony brzucha, mniej więcej pod żebrami mam takie "uczucie" ciężkie do opisania, jakbym miał tam bańkę powietrza. Towaryzszą temu zaparcia i problemy z trawieniem.

PS. brat mojego ojca ma łuszczycę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 20, 2016 11:54 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 10:35
Posty: 10
Proponuję zakwasić żołądek. Ja miałem refluks i ŁZS dwie najbardziej wstrętne przewlekłe choroby. Po zakwaszeniu żołądka refluksu już nie mam, a ŁZS odchodzi w nie pamięć....

Niestrawione białko w żołądku wyzwala różne infekcje jak i również ŁZS i AZS.

Wystarczy zakwasić żołądek i wprowadzić na krótki okres diete nisko białkową i zobaczyć czy będą efekty, a najlepiej zrobić sobie ph metrie

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 20, 2016 11:54 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL