Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:33

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 09:35 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn cze 10, 2013 07:41
Posty: 4
Witam,

Mam nadzieję, że ktoś pomoże ponieważ nie mam już siły z tym cholerstwem. W okolicy nosa, pod nosem, czasem na brodzie i brwiach robią mi się czerwone plamy, z których łuszczy się skóra. Plamy te smaruję kremami nawilżającymi np. Nivea soft lub Alantan Plus krem jednak pomaga zaledwie na kilka godzin. Czasem przemywam te miejsca emulsją Zoxiderm lub szamponem Nizoral ale efekt jest taki sam jak w przypadku kremów a do tego skóra jest "napięta". Po wysiłku fizycznym, po umyciu twarzy, plamy są jeszcze bardziej zaognione, pieką, swędzą. Nawet gdy spożywam posiłki skóra spod nosa potrafi mi schodzić płatami, co jest bardzo uciążliwe i wygląda nieestetycznie. Zaznaczam, że dbam o higienę...

W załączniku wstawiam zdjęcie - w tej chwili wygląda to całkiem dobrze a są dni, że aż wstyd wyjść z domu. Widać, że skóra w tym miejscu jest zmieniona.
http://ifotos.pl/z/wanhwqe


Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 09:35 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn lip 06, 2015 13:03 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
To właśnie wygląda na łuszczącą się skórę czyli jeden z kluczowych oznak łzs. Na 100% nigdy nie będziesz pewien puki nie pójdziesz do lekarza. Dobrze by było jak byś znalazł jakiegoś dobrego dermatologa. Niestety tego dziadostwa na obecną chwilą nie da się wyleczyć. Można jedynie próbować zaleczyć. Ogólnie to unikaj stresu, zacznij zdrowiej się odżywiać (poczytaj o diecie przeciwgrzybiczej), jeśli przebywasz na słonku to stosuj krem z filtrem, a zmiany smaruj kremem sylveco z betuliną, wiele osób z łzs bardzo go chwali mi swego czasu bardzo pomógł teraz go nie stosuje bo choroba przyhamowała. No i pozytywne myślenie przede wszystkim, psychika w tej chorobie odgrywa bardzo dużo rolę.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 11:37 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn cze 10, 2013 07:41
Posty: 4
Sławek dzięki za odpowiedź. Zapisałem się do dermatologa i zobaczę co ciekawego powie na temat w/w objawów i jakie leczenie wdroży.

Zastanawiam się nad tym, czy dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie takich leków jak Protopic lub Triderm - są takie dni, że nic mi nie pomaga i skóra bardzo kiepsko wygląda - jest czerwona, swędzi i łuszczy się. Co o tym sądzicie ?

Chciałbym również zaznaczyć, że mam cerę wrażliwą i naczynkową ( w okolicy nosa widać małe naczynka ).

Codzienna pielęgnacja wygląda mniej więcej tak ( może znacie jakieś zamienniki, które rzeczywiście dają lepsze efekty w walce z ŁZS )

- czoło i nos przemywam płynem miceranlym Mixa do cery wrażliwej i reaktywnej,pozostałą część twarzy wodą
- co 2-3 dni stosuję emulsję Zoxiderm w miejsca prawdopodobnie objęte ŁZS
- krem Nivea soft lub krem Alantan Plus na dzień
- na noc po oczyszczeniu skóry krem lub maść z wit A+E
- w przypadku, gdy skóra wygląda bardzo źle i nic już nie pomaga skórę w tych miejscach przemywam szamponem Nizoral ( wydaje mi się, że trochę pomaga ) a później nakładam krem

Diety anty-łzs jeszcze nie wdrożyłem ale się nad tym zastanawiam bo zauważyłem, że objawy nasilają się po żółtym serze, nabiale, fast foodach ( nawet jak zjem raz w miesiącu ) i oczywiście alkoholu, który piję raz na jakiś czas...
Dodatkowo skóra bardzo źle wygląda jak się spocę podczas treningu na siłowni lub jazdy rowerem - kocham sport i nie wyobrażam sobie, żebym mógł zrezygnować tylko dlatego, że mam taki problem.

Dajcie znać :)

Dzięki i pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 13, 2015 21:27 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Z tym protopicem i tridermem to ja bym uważał. Nie używał tych leków ale z tego ci mi wiadomo to są bardzo silne. Jeśli już to zdecydował bym się na protopic, dlaczego? Dużo czytając o łzs właśnie często czytałem, że pomagał ludziom tylko trzeba go stosować z głową i nie za często, tylko w tedy gdy naprawdę jest źle.
Twoja pielęgnacja wygląda ok, tylko ten zoxiderm co 2 dni to za często, przynajmniej ja tak uważam. Jeśli masz stan skóry w miarę okej to profilaktycznie raz na tydzień powinno wystarczyć. A jeśli czujesz niedosyt to możesz spróbować żeli ziaja antybakteryjnego na lojotok, ja go stosuję 2x dziennie rano i wieczorem od ponad roku i jest super.

Co do diety to jednym pomaga a inni twierdzą, że nie ma wpływu i to chyba każdy sam musi na sobie sprawdzić. Jeśli wiesz, że coś Ci szkodzi na 100% i powoduje, że łzs się nasila - unikaj tego.

Trzymaj się.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 15, 2015 08:43 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr mar 25, 2015 08:49
Posty: 16
U mnie tez Nizoral i Zoxiderm, który co do zasady przeznaczony jest do skóry głowy, ma korzytne działanie na skórę twarzy. Odkryłem to niejako "przy okazji" że po myciu głowy i spłukaniu skóra twarzy jest w lepszej kondycji. Tylko z zoxiderm oczywiście rozcieńczony wodą bo sam na skóre twarzy wydaje mi się za mocny (szczypie) i trzymam krócej niz na skórze głowy, ale generalnie przynosi to dobre efekty.
@pavel zwiekszenie zaczerwienieni po siłowni i rowerze u mnie tak samo - wydaj mi się to naturalne że wysiłek zwiększa (chwilowo) zaczerwienienia. Wydaje mi się że na to ciężko cos poradzić.
Pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2015 08:43 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL