Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt kwi 23, 2024 06:37

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 25, 2021 09:14 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lis 25, 2021 08:44
Posty: 2
Czesc.
Chce sie podzielić moją historia i porównać z Waszymi.
Z ŁZS zmagam sie od okolo 7 lat. Odwiedzałem jednego dermatologa. Przepisywał mi rózne maści i leki. Czasami pomogło, czasami w ogole(niektóre to niestety sterydy). Diagnoza była jedna: choroba nieuleczalna, zadnych badać sie nie robi.Czerwone plamy miałem na twarzy głownie wokół nosa. Zmiany nasilały sie i osłabiały. Zauwazyłem ze w zaleznosci od tego co jadłem. Smarowałem kremami łagodzącymi ale spejalnie sie tym nie przejmowałem. Niestety nastąpiło pogorszenie stanu. Plamy wyskoczyły na całym czole a te poprzednie sie zaogniły. Miałem ciezki okres w życiu, sporo stresu, nieprzespane noce złe odżywianie. Doszło do tego mocne przeziebienie (leki przeciwbólowe i przeciwgoraczkowe tez swoje dołozyly). I w tym zapatruje sie pogorszenia stanu. Niestety psychicznie tez podupadłem.

Kiedyś jeden z lekarzy powiedział mi ze zmiany skórne w wielu przypadkach zależą od wątroby i stresu. Jedno z drugim się łaczy. Bo powoduje nieprawidłowe trawienie. Odstawiając cukier na 2 tyg i jedzac tabletki ostropestu przeszło mi prawie zupełnie. Ale to był ten czas ze nie przykładałem sie za bardzo. Badz co badz chwilowo ustapilo.

Forum czytałem dosc sporo ale nie znalazłem odowiedzi czy obserwował ktoś u siebie podobną sytuacje.

Czy szedł ktoś w tą strone aby badać sie w kierunku watroby, jelit, grzybów? Jezeli tak to jakie badania robić, kto pozniej interpretowal wyniki?

Sporo osób chwali jakieś kuracje a później znika z forum (czy to przez wyleczenie czy tak o poprostu) wiec tez nie wiadomo jak sytuacja po czasie wyglda.

Moze poleci ktoś dermatologa ktory chce szukać przyczyny choroby a nie tylko poświecać 10min na pacjenta z czego 8 min to wypisywanie maści, kremów, tabletek i emulsji za 500zl. Opole/Wrocław i okolice

Pozdrawiam, mam nadzieje ze ktoś przeczyta mój post do końca i coś podpowie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2021 09:14 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn gru 13, 2021 09:22 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lis 25, 2021 08:44
Posty: 2
Nikt nie miał podobnej sytuacji? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 05, 2022 11:38 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2022 10:20
Posty: 18
Mi sie też zdarzało, że stan skóry mi sie pogarszał ze względu na stres, pewnie z wątroba też by coś wyszlo w badaniach :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 05, 2022 11:38 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL