Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest N lis 17, 2019 07:34

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 03:10 
debiutant
debiutant

Czesc wszystkim!

Cieszę sie, ze znalazłam to forum i moze dostane tu troche wsparcia i porad. Czytałam juz pare wątków, ale wiadomo każdy przypadek jest inny.

Zaczęło sie około moze troche ponad dwa lata temu. Miałam swędząca plamkę na pośladku, czasami znikała, czasami wracała, stosowałam sobie triderm na nia to raz było lepiej raz gorzej, ale nie było to cos wielkiego i strasznego. Po wizycie u proktologa (z innych powodów oczywiście) przy okazji polecił mi maść alantan na ta skore. Pomagało, ale po czasie juz nie bardzo. Koszmar zaczął sie kiedy zmieniłam klimat. Południowa Kalifornia ma ciepły i bardzo suchy klimat. Czytałam, ze wlasnie zmiana klimatu na suchy moze pogarszać chorobę i miałoby to sens bo wyciągu ponad roku odkąd tu jestem choroba rozprzestrzeniła sie na dwie strony pośladków i w w okolice intymne. Tzn ta cie ja wrażliwa skora w miejscach intymnych nie wyglada na zarażona, ale mimo to świąd jest i pękająca skora. Obecne objawy to swedzenie, bol skory, łuszczenie sie skory, bardzo duzo łusek sie ostatnio pojawiało. Chodziłam do dermatologów, miałam maści zgadywanki na grzybice, sterydy itd nic nie pomagała a jak tak to tymczasowo. Zdecydowałam sie na biopsje i wyszło wlasnie ŁZS. Dermatolog u którego teraz jestem pod opieka przepisał mi krem elidel główny składnik pimecrolimus 1%. Poki co po zastosowaniu kremu występuje wielki bol i świąd, ale podobno to normalna reakcja na początku. Jeszcze dodam, ze w czasie kiedy nie miałam kremu lub czekałam na wizytę stosowałam sudocrem i łagodził bol i świąd, ale nic nie zalecał choroby, taki na przeczekanie. Jakiś miesiac dwa temu skora zaczynała miec zmiany na uchu i kolanie. A teraz to kich chyba przez ten stres mam wrażenie ze skora głowy mnie swedzi, ale nigdy nie miałam łupieżu i tam żadnych objawów nie miałam wiec to juz stres bo chyba juz całe ciało zaczyna mnie swędzieć.

Stosował ktoś krem tego typu co ja teraz mam? A przede wszystkim czy jest tu ktoś kto walczy z choroba w miejscach intymnych?

Powiem szczerze, ze nie spodziewałam sie ze ta chorobę wywołują drożdże. Trzeba bedzie starać sie stosować dietę na candide, ktora pewnie bedzie miała wpływ na każde drożdże.

Przeszukań jeszcze forum zeby znaleźć jakies porady dot. Moze naturalnej pielęgnacji, jakiś ziołowych kąpieli moze, naturalnych kremów itd,

Dziekuje tym którzy przeczytali moj wątek i beda sie starali jakoś pomoc.

Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 03:10 

PostNapisane: Pt lut 06, 2015 18:37 
weteran
weteran

Cześć.
Faktycznie to dziwne, że masz łzs w miejscach intymnych. Wgl pierwsze takie coś słyszę. Łzs lubi atakować twarz, skórę głowy, czasami klatkę piersiową i plecy. Ale miejsca intymne? Dziwne. Ale jak wiadomo, życie lubi zaskakiwać i to na częste w mało pozytywny sposób tak więc na Twoje nieszczęście jest to możliwe. Najważniejsza sprawa moim zdaniem w przypadku łzs to nawilżanie. Ja proponuje alantan plus krem 8zł + do tego krem brzozowy z betuliną firmy sylveco. Do tego na twarz stosuje raz na tydzień profilaktycznie emulsji zoxiderm. Tych kremów to możesz używać bez obaw. To właśnie dzięki nim się podleczyłem. Tzn. nie mam praktycznie żadnych oznak łzs. Ale nie wątpliwie to też zasługa emulsji przeciwłupieżowej zoxiderm. Tam piszę, że można ją stosować na owłosioną skórę głowy jak i nie owłosioną tak więc możesz spróbować, naprawdę polecam bo to jeden z lepszych produktów na tą chorobę. Tylko uprzedzam, że może szczypać i piec skóra po jej zastosowania ale to normalna tak ma być to znak, że emulsja działa. Ja jej używam pewnie ponad rok i teraz jak jej użyje to też mnie lekko szczypie i piecze i mam lekko zaczerwienioną skórę ale to po godzinie mija i już mam spokój cały tydzień. Tak więc jeśli masz dostęp do tych dermokosmetyków to polecam Ci ja. Mi pomogły i mam nadzieję, że Tobie również pomogą.
Życzę duuuuużo zdrowia.
Pozdrawiam:).

PostNapisane: So lut 07, 2015 02:09 
debiutant
debiutant

Bardzo dziękuje za rady!
Tak, lzs w tych miejscach moze sie pojawiać, ale chyba wlasnie bardzo zadko.
Póki co mam ten elidel i dam mu szanse. Juz jes lepiej, po kilku stosowaniach tak skora nie boli, jednak to była reakcja na ten krem. Alantan stosowałam, ale pamietam, ze przestałam bo zaczęły mi sie robic takie jakby grudki, cos typu ropne pryszcze na tej skorze! Wiec przestałam i boje sie uzywac póki co.
Myśle ze LZS jak jest w tych miejscach to moze byc innego typu, skora tam na dole tez jest inna niz na twarzy wiec reakcje moga byc inne.

Myśle ze gdyby nie biopsja to lekarze mogliby nie zgadnąć ze jest to lzs skoro bardzo zadko tam występuje.

PostNapisane: So lut 07, 2015 20:29 
weteran
weteran

Czyli masz w 100% potwierdzone, że to łzs?

PostNapisane: N lut 08, 2015 20:50 
debiutant
debiutant

Niby tak, w końcu miałam pobrany wycinek skory, nie sadze, zeby mieli sie lekarze pomylić tym bardziej ze choroba nie jest jakąś zadka choroba.

PostNapisane: Pn lut 09, 2015 13:58 
weteran
weteran

Aha czyli przynajmniej nie motasz się tylko masz pewność na co chorujesz, to w sumie plus. Teraz tylko znaleźć odpowiednią pielęgnację dla siebie, nauczyć się żyć z łzs i czerpać pełnymi garściami z życia.

PostNapisane: Wt lut 10, 2015 05:17 
debiutant
debiutant

Tak dokładnie, a powiem szczerze, ze ciezko było zgadnąć bo juz wszystko było, grzybica, łuszczyca, wysypka i tak każdy zgadywał i dawał cos innego co robiło tylko gorzej. Ale powiem wam... Robię miodem... Póki co nie boli, nie swedzi tak bardzo. Zobaczymy czy bedzie tylko lepiej a pokładam wielkie nadzieje!

PostNapisane: Wt lut 10, 2015 17:00 
weteran
weteran

Mam nadzieję, że miód Ci pomoże.
Zdrówka! :)

PostNapisane: Cz lut 19, 2015 03:39 
debiutant
debiutant

Juz jestem z powrotem, próbowałam miodu.. Pomagał moze na dwa dni, ale pózniej reakcja skory była zbyt ekstremalna. Odstawiłam. Póki co sam elidel ale tez od czasu do czasu, jak jest ekstremalnie złe to sudokremem ktory nie robi lepiej po ale w czasie jak sie go ma to łagodzi bol. Czyli nadal siedze w błędnym kole :D

PostNapisane: Cz lut 19, 2015 20:20 
weteran
weteran

To lipa :(. Nie wiem co Ci doradzić bo najlepsza, i sprawdzone sposoby przeze mnie podałem Ci :).

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 20:20 

Strefa czasowa: UTC