Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt wrz 21, 2018 01:51

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
 Tytuł: Walka z ŁZS
PostNapisane: So gru 13, 2014 21:37 
bywalec
bywalec

Witam,

Mam 20 lat, od 3,5 miesięcy ''posiadam'' ŁZS. Zaatakowane miejsca przez chorobę to policzki, broda, a także okolice wąsów.Plus okolica czoła przy włosach. Aktualnie mam nawrót choroby, stosuję protopic, ale z marnym skutkiem, widzę że to już na mnie nie działa. Odżywiam się zdrowo, od 3 miesięcy prowadzę rygorystyczną dietę. Zamierzam jeszcze wykluczyć ze swojej diety gluten ( z mojego jadłopisu będzie to brązowy makaron i płatki owsiane. ) I również chce wykluczyć z diety słodkie owoce.
Pozwolę sobie napisać moją dietę: codziennie na czczo wypijam wodę z cytryną, pierwszy posiłek to surowa owoce i warzywa( duża różnorodność), obiad to kasza gryczana, jaglana, bądź brązowy ryż- po tym jem różne nasiona( słonecznik,siemię lniane, pestki dyni, sezam) i orzechy (głównie włoskie i migdały), moim ostatnim posiłkiem są gotowane warzywa i jakieś białko ( ryby, mięso(bardzo rzadko jem), jajka) Pomiędzy posiłkami piję źródlaną wodę i nieraz przegryzam warzywko, badź owoc.

Mógłby ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie spożywanych przeze mnie pokarmów? Czego nie jeść, co wprowadzić do diety?
Proszę również o polecenie jakieś skutecznej maści, bo protopic niedługo wyląduje w koszu.

ps. Czy to jest możliwe pozbycie się tego cholerstwa?! :(

Pozdrawiam Serdecznie wszystkich walczących

Tytuł:
PostNapisane: So gru 13, 2014 21:37 

PostNapisane: Śr gru 17, 2014 19:09 
weteran
weteran

Cześć.
Rozumiem Cię w jakiej jesteś sytuacji. Mam 19 lat (za miesiąc 20) i od ponad roku choruję na łzs. Wiem, że łzs może ostro dać człowiekowi w kość i ciężko się z tym żyje ale jeśli poznasz co lubi Twój łzs a czego nie to z pewnością Twoje życie będzie wyglądać w miarę normalnie. Od dwóch tygodni nie mam żadnych plam anie łuszczącej skóry oraz pieczenia. Jem i piję wszystko tylko wiadomo z umiarem. Opiszę Ci swoją metodą, kto wie może Tobie pomoże.
Podstawą w łzs jest złuszczanie martwego naskórka i nawilżanie, więc będziemy musieli się zaopatrzyć w takie produkty, które nam to ułatwią.
Aktualnie używam(to będzie Ci potrzebne jeśli zechcesz zacząć taką kurację i taki sposób pielęgnacji jaki ja stosuję), :
1.Emulsja przeciwłupieżowa Zoxiderm150 cena około 25zł.
2.Szampon Isana Med Urea 5% dostępny tylko w rossmanie cena około 5zł.
3.Szampon Hipp Babysanft cena około 13zł.
3.Sylveco krem brzozowy z betuliną cena około 25zł.
4. Alantan Plus krem cena około 8zł.
5. Żel myjący ziaja Med antybakteryjny trądzik, łojotok cena około 10zł.
Myjemy głowę delikatnymi szamponami na zmianę raz isana raz hipp a od czasu do czasu stosujemy coś mocniejszego coś co zniszczy łupież i grzybki na naszej głowie i tym produktem, który nam to ułatwi będzie emulsja zoxiderm. Jeśli masz nasilone objawy to stosuj emulsję 2x w tygodniu a później 1x w tygodniu jak objawy ustąpią. Myjesz głowę zwykłym szamponem, lekko osuszasz, następnie nakładasz emulsję na skórę głowy i czekasz 5 minut, później spłukujesz ciepłą wodą i to wszystko.
Co do twarzy to myję ją żelem antybakteryjnym ziaja 2x dziennie rano i wieczorem. Po myciu wieczornym nakładam krem sylveco a po myciu rano krem alantan. Ważne jest aby golić się maszynką jednorazową nawet w tedy gdy masz stan zapalny, ponieważ dzięki temu zdzierasz chory naskórek i bakterie nie mają czym się żywić i skóra robi się zdrowsza. Tylko oczywiście po goleniu skórę nawilżamy.
Tej choroby raczej nie da się wyleczyć, ale wierzę jak widzę teraz stan swojej skóry, że da się ją tak zaleczyć, że nie będzie ona w ogóle przeszkadzać w codziennym życiu.
Mam nadzieję, że moje rady Ci pomogą tak jaki mi.
Trzymaj się, zdrowia życzę.
Cześć:).

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 17, 2014 19:09 

Strefa czasowa: UTC