Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:35

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 16:26 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 30, 2014 15:31
Posty: 30
Witam :)
Jestem tu nowy :) poczytałem trochę to forum i wydaje mi się, że ktoś może mi pomoże :)
powiem tak, kiedyś nie zwracałem uwagi, aż tak na swój wygląd ... dbałem o siebie w granicach rozsądku,
dokładnie 3,5 roku temu zauważyłem dziwnie schodzącą skórę - na granicy czoła a włosów, oczywiście usprawiedliwiałem
to stosowaniem szamponu Vichy dercos na porost włosów. Stosowałem go tylko dla polepszenia kondycji włosów, która i tak była
dobra :) Rok wstecz zauważyłem przy układaniu włosów, że sypią się ze mnie białe płatki skóry ;o ... najlepsze było to, że tylko przy ruszaniu głowy się sypało, gdy była nie ruszana rękoma - na czarnych koszulkach nie było nic widoczne. Zbagatelizowałem problem, dodam, że skóra mnie nie swędziała, niekiedy jakaś chrostka, po paru dniach schodziła. Na twarz pamięta do dziś że stosowałem regularnie krem bambino z cynkiem. Włosy myłem w tym okresie codziennie, wydaje mi się, że mam tłuste włosy, czyli po umyciu na drugi dzień są porostu tłuste. Parę m-cy temu zauważyłem że skóra twarzy w rejonie: skroni, brwi i na nosie - dosłownie się łuszczy, krem bambino nie pomagał. Na czubku nosa i jego płatach miałem takie niewielkie plamki czerwone, raz były raz ich nie było.
Wtedy udałem się do swojej dermatolog, nad mienie, że z 5 lat temu miałem problemy cerą i ona mnie wyleczyła :)
Moja dermatolog stwierdziła, że to ŁZS i przepisała szampon Stieprox a na skórę twarzy stosować dobry krem nawilżający Physiogel do skóry wrażliwej. Do tego na te plamki na nosie mecortolon i metronidozol (nie pamiętam już zaleceń stosowania). Po powyższym zacząłem się stosować do zaleceń, po paru dniach stosowania kremu Physiogel - skóra twarzy była nawilżona, skóra już nie schodziła ze skroni brwi i nosa, plamki na nosie też zostały zniwelowane. Włosy myte Stieprox - faktycznie poprawa była, mało skóry się łuszczyło :) Zadowolony efektami przestałem myć głowę w/wym szamponem i zakupiłem sobie szampon: Bioxine przeciw wypadaniu włosów do włosów tłustych. Oczywiście krem do twarzy pozostał i twarz jest bez uwag po chwilę obecną, niekiedy jakieś przebarwienia na nosie, ale to mi nie przeszkadza. Dodam także, że po stieprox - włosy były takie dziwne? przesuszone takie tępe ale czułem, że skóra głowy jest czysta. Szampon Bioxine był chwalony na innych forach, poprawiał kondycję włosów i wogóle, jednak u mnie zauważyłem, że włosy są trochę grubsze i tyle. Oczywiście po umyciu tym szamponem (zauważyłem to po czasie ...) że wysusza mi skórę albo jest to nie doleczone ŁZS ;/ objawy: łuszcząca się skóra głowy na granicy włosów przy grzywce, zauważyłem też, że włosy się przerzedziły przy grzywce. Na chwilę obecną jestem obszczyżony na przysłowiowego 'irokeza' i widzę że na bokach skóry też łuszczy mi się skóra ;/ i skóra włosów na granicy krótszych a dłuższych włosów jest po przerzedzana ... Widząc to, poczytał trochę ale w innym kierunku i zakupiłem sobie wcierkę Jantar, po umyciu Bioxine nakładałem ją - włosy były wówczas znośne, były w miarę ok., nie ruszałem skóry głowy, przy wcieraniu tej wcierki przy granicy z skóry z włosami (grzywka) - sucha skóra się odrywała i było OK... Po m-cu wcierania tej wcierki, zrobiłem tydzień przerwy jak w zaleceniach, i widzę że skóra głowy się łuszczy i po prostu mam już dość a przerzedzone włosy są na pewno tym spowodowane. Podjąłem dziś decyzję, że zamiast wydawać kasę na szampony na porost włosów, kupie szampon, jeszcze nie wiem jaki ? który będę stosowałem na co dzień na zmianę z Stieprox. Oczywiście z wcierki będę dalej korzystał. Mam nadzieje, że doradzicie mi jakiś szampon? bądź polecicie jakieś specyfiki do walki z tym okrucieństwem. Dodam, że kiedyś kupiłem m.in.: Seboderm, Emelium, myśląc, że mam po prostu przesuszaną głowę od szamponów na porost włosów. Użyłem je parę razy ale niewidzące efektów po umyciu Vichy dercos czy Bioxine, odłożyłem i tak sobie leżą teraz w łazience. Od dwóch dni stosuję Stieprox na głowę, czuję że głowa jest czystsza, jednak włosy są takie dziwne? sianowate bez życia ... To tyle mojej historii, Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady :) Trochę się rozpisałem, mam nadzieje, że nie za bardzo chaotycznie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 16:26 


Góra
  
 
PostNapisane: So lis 01, 2014 19:37 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć:).
Mi w walce z łzs pomaga taka taktyka, że myję głowę raczej delikatnym szamponem co dwa dni a raz na tydzień stosuję coś mocniejszego co zniszczy bakterie i łupież na skórze głowy. I nie powiem, bo sprawdza się to dość dobrze.
Co do szamponów delikatnych to polecam Ci Isana urea 5% (do kupienia tylko w rossmanie za 5zł) albo Hipp baby sanft (ja zamawiam w aptece za około 13 zł). Natomiast jeśli chodzi o łupież to używam emulsji przeciwłupieżowej zoxiderm. Bardzo polecam Ci taki zestaw mam nadzieję, że i Tobie pomoże. Natomiast jeśli masz jakiś plamki na twarzy czy też zaczerwienienia to polecam Ci alantan plus w kremie 8 zł mi od ponad pół roku pomaga.
Powodzenia. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 02, 2014 03:38 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 30, 2014 15:31
Posty: 30
dzięki za odp :) powiem tak :) od 3 dni myje rano głowę szamponem Stieprox i co mnie zaskoczyło, a to, że myślałem, że boki że mi się przerzedzają, pod dobrym światłem to wyglądało tak nijako, musiałem grzebykiem ustawiać boki żeby jakoś to wyglądało a teraz zauważyłem, że włosy się nie przerzedzają są ładne. Stieprox stosowałem tak, że nakładałem na 5 min i spłukiwałem, drugi raz nie powtarzałem ale wiem, że nie mogę go codziennie stosować, jeszcze parę dni ... :)
Hipp baby sanft miałem, z tym, że nie używałem na przemian ze Stieprox a włosy po nim były jak siano ;/ Miałem też Babydream ale włosy też po umyciu były jak siano. Ten Isano zamówię i zobaczmy. Na pewno kupie Physiogel Szampon Plus, polecanego przez jednego z forumowicza. Z tym, że włosy muszę myć codziennie bo się tak przetłuszczają ;o
Za niedługo skończy mi się Stieprox i się zastanawiam czy zastąpić go tym co polecasz - emulsji przeciwłupieżowej zoxiderm, czy to nie do mycia jest (zielony)?:) bądź Sebiprox ??? ten zoxiderm jak stosujesz ???
Plamki wyskakują mi na nosie, parę dni są i znikają, jednak zakupie ten alantan plus, bo też o nim czytałem, że jest dobry :)
Niekiedy mi się zdarza, że skóra mi się łuszczy na klatce piersiowej i w rejonie pępka, ale to jak potrę ją -> na chwilę obecną smaruje ciało kremem Bambino i jest ok :) chyba, że coś polecicie innego ?

Jeżeli chodzi o twarz to od dłuższego czasu stosuje krem nawilżający Physiogel - mistrzostwo, nigdzie mi skóra nie schodzi a podrażnienia jakiekolwiek utrzymują się pare godz a potem jest ok :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 03, 2014 20:54 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć.
Pod światło to nawet Ci co mają gęste włosy wydają się, że mają rzadsze - światło po prostu tak działa. Sam to przerabiałem gdy wpatrywałem się wielokrotnie w lustro i zastanawiałem się czy robią mi się zakola czy nie, czy w tym miejscu powinienem mieć więcej włosów czy nie itd. Nie ma się co oszukiwać jak komuś włosy wypadają np. mi podczas mycie różnie to bywa nie wiem od czego to jest uzależnione bo nie mam łupieży ani łuski ani głowa mnie nie swędzi ani nie mam zaczerwienień na głowie skóra głowy biała, ładna zdrowa a podczas mycie czasami potrafi my wypaść z 20 włosów a czasami prawie wcale albo z max 5. Widzę u siebie małe przerzadzenia ale tragedii nie ma.
Jeśli Ci stieprox pomaga to dobrze ale pamiętaj, że od czasu do czasy głowa musi odpocząć i trzeba ją umyć czymś delikatniejszym. Jeśli Ci nie odpowiada Hipp to spróbuj tą isane z mocznikiem mi to bardzo dobrze robi na głowe. Babydream to Ci nie polecam bo moim zdaniem jest wiele lepszych szamponów tak więc ten temat zostawiamy.
Ta emulsja jednym pomaga drugim nie do końca ale u 80% sprawdza się więc ja bym Ci radził ją wypróbować. Jest świetna moim zdaniem. Jak mi się skończyła to przez wakacje myłem tylko szamponami i to był największy błąd. Takiego łupieżu się i łuski nabawiłem że szok. Łeb jak tylko wstałem tak swędział że masakra i we włosach takie grudki łoju blee :D że też mi do głowy nie przyszło żeby ją z powrotem kupić. No i tak się męczyłem z 3 miesiące aż w końcu znów ją kupiłem (25zł około) i po dwóch użyciach jak ręką odjął gdybym ją stosował przez cały czas to ile więcej bym miał teraz włosów na głowie hoho. No ale co za głupotę trzeba płacić. Teraz skórę głowy mam doprowadzoną do porządku.
Ta emulsja starcza mi na około 3-4 miesiące maksymalnie do pół roku czyli bardzo długo jak na 25zł i ja stosuję ją też na brwi.
No i tak ja używam jej 1x w tygodniu np. ja sobie obrałem dzień, że to będzie sobota i staram się tego przestrzegać.
Myję włosy normalnym szamponem np. tym isana o, którym Ci wspominałem lekko osuszam ale tylko ręcznikiem żeby było jeszcze mokre no tak jest lepiej:) i nakłada emulsję na skóra głowy nie na włosy tylko na skóre to ważna. Najwięcej jej nakładam na baki, linię czoła z tyłu itd. ale też na całej głowie po troszkę czekam tak od 5 do 8 minut spłukuję włosy i to wszystko . A i jak suszysz włosy to radzę Ci suszyć zimnym strumieniem jest to udowodnione, że pomaga w takich chorobach jak łzs itd.
O tym physiogelu to też słyszłem, że to kozak jest. Może kiedyś wypóbuje.
To na dziś tyle.
Trzymaj się .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 07, 2014 10:56 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 30, 2014 15:31
Posty: 30
Kupiłem ten szampon z odżywką z Physiogel. Włosy są fajne i puszyste po nim :) ale widać że się jeszcze troche skóra łuszczy w rejonie granicy włosów ze skórą, ale wiadomo, że nie przejdzie po paru dniach :)

Powiedzcie mi jakim żelem myjecie twarz ??? szczerze od roku myje twarz samą wodą :)) jednak widzę, że dużo "łoju mam na nosie" ;o
Mam w łazience żel do twarzy trądzikowej z AA Therapy? kiedyś używałem go, ale z twarzy schodziła mi skóra, ale w tedy używałem kremu Bambino, jednak wiem że najlepszy jest Physiogel nawilżający, który używam już od roku :) Polećcie jakiś żel do twarzy na co dzień do skóry wrażliwej i ze skłonnościami do trądziku, chyba że ten AA będzie OK ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 05, 2014 15:49 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 30, 2014 15:31
Posty: 30
Wczoraj sobie zrobiłem badania krwi i .... wyszło że TSH mam podwyższone ;o chyba znam już przyczynę ciągłego osłabienia i problemów na twarzy i głowie ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 13:30 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
TSH podwyższone - konsultowałeś to z lekarzem ? Jeśli nie to warto udać się do endokrynologa oczywiście. Przy okazji opisać problemy ze skórą.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 18, 2015 21:00 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 30, 2014 15:31
Posty: 30
zrobiłem wczoraj badania i wszystkie parametry tarczycy są - OK :)
więc już sama nie wiem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 18, 2015 21:00 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL