Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:38

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 11:55 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 11:20
Posty: 6
Witam,
cierpię na łzs od jakiś 8 lat, ostatnio dosyć ostro zaniedbałam skórę głowy (ograniczałam się tylko do szamponow), czego wynikiem są potworne łuski w tylnej części głowy, z którymi nie mogę sobie poradzić. KOMPLETNIE nic nie działa, byłam nawet u dermatologa i oczywiście dostałam sterydy - szampon clobex oraz płyn elitasone. Jestem zdesperowana, wiec wymyśliłam, ze wykupie jeden z nich, doprowadzę skore głowy do (w miarę) dobrego stanu i rozpocznę intensywne natarcie przeciwłuskowe, ale juz bez sterydów. Tylko teraz mam dylemat, co lepiej wykupić, płyn czy szampon? Chyba wolałabym coś lżejszego, boje się sterydów i mam z nimi niewielkie doświadczenie. Ostatni raz miałam na głowie steryd 8 lat temu, po zdiagnozowaniu łzs (laticort o ile dobrze pamiętam). Stosowałam kilka dni, oczywiście wszystko przeszło i po tygodniu wróciło. Dodam, ze obecna pani dermatolog po obejrzeniu mojej głowy, stwierdziła, ze bardziej jej to wygląda na łuszczyce skory głowy, dodając, ze i tak obie choroby leczy się podobnie. Jak na mój gust, jest to jednak łzs..(choc kto tam wie, jedno i drugie paskudne). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wyżej wymienionymi specyfikami? Sama nie wiem, co robić? Używać dwóch na raz jak radził dermatolog?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 11:55 


Góra
  
 
PostNapisane: N sie 24, 2014 15:08 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Może wypróbuj oleju kokosowego albo oliwki salicylol.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 16:40 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Przede wszystkim trzeba oduczyć się dotykania skóry głowy. Wiem że sporo osób ma z tym problem i nawet nie są świadome jak duże ma to znaczenie.
Napiszę standardowe propozycje.

Pielęgnacja skóry głowy:
* Łagodny szampon do stosowania na co dzień, i tu do wyboru:
- Babydream (dostępny w Rossmann)
- Alterra Papaja i Bambus (Również w Rossmann) - wersja bardziej przyjazna dla dłuższych włosów niż Babydream, nie plącze tak ich ;)
- Johnson`s Baby, Łagodny płyn do mycia 3 w 1 - matowa butla - dostępny w prawie każdym sklepie

Do tego koniecznie:
* Produkt leczniczy. Stosujemy co drugi dzień. Jak jest poprawa to co 4 dni powinno wystarczyć. Dobrze wmasowujemy w skórę głowy. Zostawiamy na ok. 5 minut. Do wyboru:
- Seboradin Niger Odżywka (Balsam)
- Zoxiderm Emulsja
- Head&Shoulders Odżywka
- oczywiście lista jest dłuższa, podaję klasyki, jeśli ktoś ma coś na oku może podać - zawsze poradzę ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 16:40 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL