Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:43

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ŁZS
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 09:13 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz cze 19, 2014 20:08
Posty: 1
Witam! rok temu stwierdzono u mnie łzs głowy od dermatolożki dostałem recepte w której były takie specyfiki jak: Squamax, Dermovate na dodatek dostałem Selsun Blue oraz ale w rozmowie zamieniliśmy na Białego Jelenia hipoalergicznego który spisuję się przyzwoicie, niestety te dwa specyfiki w/w bardziej szkodzą niż pomagają.. po Squamaxie wychodzą wszystkie "strupki" na włosy jeżeli można to tak nazwać, włosy zaczynają sie przetłuszczać i trzeba myć przynajmniej z 7 razy aby wróciły do stanu pierwotnego, z Dermovate gdy leje sobie tym na głowe zaczyna strasznie piec, kupiłem na początku tego dwa opakowania miało mi starczyć na 3 miesiące a w ciagu roku zużyłem dopiero jedno całe ponieważ nie jestem przekonany do tego. Przeczytałem, że są to specyfiki sterydowe a o tym nie zostałem poinformowany tymbardziej, że osobom młodym w wieku dorastania nie powinno się takich rzeczy stosować. Jeżeli możecie polecić naprawdę dobre specyfiki w korzystnych cenach nie sterydowe. Pozdrawiam. Z góry przepraszam jeżeli wybrałem zły dział ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 09:13 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ŁZS
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 13:44 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć. Napiszę, krótko bo trochę nie mam czasu :).
Jeśli chodzi o łupież to najlepsze co do tej pory miałem to emulsja przeciwłupieżowa Zoxiderm + do tego jakiś szampon. Ja teraz używam Isana Med Urea z mocznikiem 5% i to najlepszy szampon jaki miałem w walce z tą choroba. Ten szampon podejrzewam, że jest dostępny tylko w rossmanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS
PostNapisane: So cze 21, 2014 18:09 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Również polecam na początek emulsję Zoxiderm (polecam dobrze zapoznać się ze stosowaniem) oraz zwykły szampon dzieciaczkowy Babydream (niestety dostępny tylko w Rossmannie).

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 21, 2014 18:09 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL