Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest So lis 17, 2018 20:01

Strefa czasowa: UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 21, 2014 18:07 
administrator
administrator

Jeśli chodzi o kremy - nie zauważyłeś nasilonych zmian trądzikowych ? Dodam od siebie, że do cery trądzikowej bardziej skłaniałabym się ku zwykłemu kremowi brzozowemu z Sylveco (taki z pompką). Wersja z dodatkiem rokitnika jest bardzo bogata i może zapchać skórę, co w efekcie objawi się trądzikiem.
Żel z Ziaji o którym mówisz jest z serii Kuracja Lipidowa ? Jeśli tak, to jest taki sobie, na drugim miejscu w składzie ma substancje, która może być przyczyną trądziku i podrażnienia skóry.
Do mycia twarzy bardzo dobry jest szampon Babydream - na prawdę można się nim umyć od stóp do głów, i wcale nie trzeba kombinować, żeby każdą partię ciała myć czym innym :wink:

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

Tytuł:
PostNapisane: So cze 21, 2014 18:07 

PostNapisane: N cze 22, 2014 11:21 
debiutant
debiutant

Masz racje, zauważyłem, że teraz trądzik mi się nasilił. Kupię koniecznie ten lekki krem brzozowy, ale to na dzień. Co w takim razie na noc? Znalazłem jeszcze coś takiego http://sylveco.pl/sklep/zele-myjace/tym ... -do-twarzy, co o tym sądzisz? W tym tygodniu zrobię sobie zamówienie, wezmę jeszcze ten Sebclair i będę żył z nadzieją, że to mi pomoże. Odstawię ten żel ziaji, zamiast tego będę przemywał dalej hydrolatem, bo on chyba jest okej. Jak masz jakiś pomysł, to możesz coś zaproponować, bo z pewnością znasz się na tym lepiej, niż ja :)

PostNapisane: N cze 22, 2014 14:54 
debiutant
debiutant

Zamieszczam zdjęcia. Twarz jest faktycznie trochę wysypana.

1. http://iv.pl/images/64592751595220860987.jpg
2. http://iv.pl/images/48558535137664561474.jpg

PostNapisane: N cze 22, 2014 16:48 
administrator
administrator

Po obejrzeniu zdjęć, dochodzę do wniosku, że może po konsultacji z lekarzem powinieneś pomyśleć na koniec lata o terapii przeciwtrądzikowej albo antybiotykiem albo izotretinoiną (retinoid). Innym retinoidem stosowanym do walce z trądzikiem jest adapalem ale dermatolodzy często zapominają, że przy skórze łojotokowej, zaczerwienionej może to spowodować wystąpienie ŁZS więc tej substancji nie polecam do stosowania na twarz. I czemu na jesień ? Teraz mamy sporo słońca (przynajmniej teoretycznie :wink: ) a takie leczenie uwrażliwia skórę na słońce i trzeba być bardzo ostrożnym żeby nie zrobić sobie krzywdy. No i przy leczeniu konieczne są dobre nawilżacze, ale kremy z Sylveco to zapewnią.
Zmiany trądzikowe na polikach świadczą o tym, że samą pielęgnacją z trądzikiem się nie uporasz - dlatego bardzo pomocne będzie włączenie leczenia.

Co do aktualnej pielęgnacji zrobiłabym tak:
Mycie twarzy rano: hydrolat oczarowy na waciku,
Smarowanie rano: Cicaplast
Mycie twarzy wieczorem: np. Sylveco Żel Tymiankowy - tak jak zaproponowałeś, to jest bardzo porządny produkt i do cery problematycznej jest w sam raz.
Smarowanie wieczorem: lekki krem brzozowy Sylveco

I tyle starczy. Na razie resztę smarowideł odstaw, i używaj max. 2 różne kremy - wtedy będziesz umiał powiedzieć które faktycznie służy skórze najlepiej. No i jeśli się okaże, że "wysypuje" Cię bardziej niż zwykle, to na wieczór używaj Sylveco co dwa-trzy dni, zamiennie z inny kremem - może to być Cicaplast albo może wystarczyć samo przemycie hydrolatem oczarowym, po wcześniejszym umyciu twarzy żelem.

PostNapisane: N cze 22, 2014 21:15 
debiutant
debiutant

A czy taka terapia(retinoidem) może przynieść efekt w walce z motylem? I co z tym sebclairem, brać go, czy raczej nic nie da?
Tak sobie jeszcze pomyślałem, czy ten rumień na twarzy może mieć związek z krążeniem? Bo mam bardzo często zimne ręce i stopy, czasem są czerwone, a czasem takie sinawe. Wyczytałem gdzieś, że olejek pichtowy ma magiczne właściwości na takie sprawy.

PostNapisane: Pn cze 23, 2014 18:08 
weteran
weteran

To o czym mówisz z dłońmi i stopami to mi się kojarzy z odmrożeniami. Bo ja mam łapy odmrożone więc są takie objawy. Teraz kiedy nauczyłem się o nie dbać jest dużo lepiej. Ale kiedyś masakra. Wstyd było z takimi chodzić. Ale to nie musi być to. Bardzo podobne objawy ma zespół Raynauda, możesz sobie o tym tu poczytać.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Objaw_Raynauda

Lecz równie dobrze, mogą być to problemy z krążeniem itd. Zgadywać można długo. Najprostsza droga to pójście do lekarza.

PostNapisane: So lip 05, 2014 10:48 
debiutant
debiutant

Tak się dzisiaj zastanawiam, czy nie iść do dermatologa i zapytać o kurację Orungalem, bo czytałem gdzieś na forum, że pomaga, ale objawy wracają po jakimś czasie. Z tym, że jeśli motyl by zniknął, to wiedziałbym, że to ŁZS na 100%, a jeśli nie, to mogłoby być to coś innego, prawda?

PostNapisane: Pn lip 14, 2014 08:00 
administrator
administrator

Myślę, że można iść tym tropem - jakby rumień zniknął to można podejrzewać z dużym prawdopodobieństwem że jest to ŁZS właśnie.

PostNapisane: N lip 20, 2014 17:19 
debiutant
debiutant

lily, co według Ciebie mogłoby być bardziej skuteczne w walce z tym paskudztwem(motylem), Orungal, czy izotretinoina?

PostNapisane: N sie 03, 2014 15:30 
administrator
administrator

Moim zdaniem, ani jedno ani drugie jeśli chodzi o długodystansowe działanie. Wszytko to działa doraźnie, więc efekt nie będzie wieczny. Jeżeli już próbować to zacząć od Orungalu. Przy obu typach leczenia (przed i po) ważne, aby skontrolować chociażby poziomy enzymów wątrobowych i z lekarzem dokładnie ustalić czy nie ma też przeciwwskazań do podjęcia terapii. Orungal to mniej agresywne wyjście dla organizmu, a poza tym mamy lato i nawet jeśli ktoś zdecyduje się na izotretinoinę to żaden szanujący się lekarz nie powinien przepisywać jej w tym okresie. Mi Orungal pomógł zapomnieć o chorobie na pół roku, więc uważam że było to w pewnym sensie udane leczenie - każdy chciałby mieć chociażby półroczny spokój ;)

Tytuł:
PostNapisane: N sie 03, 2014 15:30 

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC