Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:41

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 24, 2014 16:48 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2014 16:48 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt wrz 02, 2014 12:55 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Haloooo Lily czy ktokolwiek kto tu zagląda..prosiłbym o jakieś rady co do wcześniejszych pytań :wink: Jeszcze jedno czy do kremu brzozowego Sylveco mogę dodać krem brzozowy z betuliną czy moge je oba stosować?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 13:37 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
No mnie tu dawno nie było ale spieszę z odpowiedzią, chociaż wiem, że sporo za późno :wink:
Ja bym ostrożnie podchodziła do peelingów jakichkolwiek przy ŁZS. Może się okazać że podrażni skórę dosyć bardzo. Zastosowałeś ten peeling enzymatyczny ? Co się działo ze skorą ?
Jaki to był krem z Sylveco ? One wszystkie są z betuliną :) bo to ekstrakt z kory brzozy, i Sylveco do różnych kremów go dodaje. Z tego co przetestowałam na sobie to tylko klasyczny Sylveco Lekki Krem Brzozowy (z pompką) jest najlepszy dla cer tłustych i problemowych. Mi inne nie służyły - zapychały.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 26, 2015 21:08 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Witam, po kilku miesiącach no w końcu doczekałem się odpowiedzi Lily :D Nic dziękuję oczywiście lepiej póżno niż wcale, więc muszę powiedzieć że tak jak wyżej Lily pisała wszelkie peelingi tylko podrażniały przynajmniej w moim przypadku skóre nie dawały żadnego efektu na pierwszy rzut oka.Co do Sylveco to używam cały czas lekkiego kremu brzozowego tego który był tak bardzo polecany przez Lily i innych użytkowników, inne z tych serii mi nie służyły (zapychały skóre tylko) używam go już wiele miesięcy z przerwami ale myśle że działa na mnie dobrze, porównując moją skóre na dzień dzisiejszy a choćby tą z lata 2014' to niebo a ziemia, do tego w codziennym myciu skory twarzy i całego ciała tylko Szampon Babydream ,choroba dokucza nie powiem ale myśle że dużo zalezy od podejścia psychicznego i tego co nam w głowie siedzi, doszło mi w życiu pare obowiązków (skończenie szkoły matura, nowa praca itd) i przez to w ostatnich miesiącach miałem mniej czasu na rozmyślanie o chorobie itd i jakby problem zaczął sam znikać.Pojawiają się oczywiście czerwone plamy na czole czy klatce piersiowej ale jest to do przeżycia tak jak teraz.Wracam jednak bo mam inne pytanie otóż od pewnego czasu walcze z podkrążonymi oczami oraz popękanymi żyłkami czy przy łzs i stosowaniu kremu Sylveco moge równocześnie stosować jakiś krem pod oczy? Jak tak to jaki polecacie? A druga sprawa pojawiły mi się ostatnio na policzkach (gdzie równiez mam trochę zaskórników) brzydki pryszcz podskórny siedzi już od kilka tygodni, jak najlepiej ich się pozbyć? Jakaś maść? Tonik? Ale nie chce znowu zapychać skóry.. więc prosiłbym o coś pomocnego w walce z opuchniętymi oczami, popękanymi żyłkami i pryszczami podskórnymi. Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 18, 2015 15:33 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeśli chodzi o kremy pod oczy - u mnie taka natura że mam sine, podkrążone i podpuchnięte ale nigdy nic specjalnego nie stosowałam więc ciężko mi coś polecać. Jak najbardziej przy Sylveco można stosować jakiś inny krem, pod oczy również.
Na pryszcze podskórne tylko dermatolog :wink: antybiotyk najpewniej przepisze. Do tego pamiętać żeby nie przesuszać, nie podrażniać skóry, nawilżać bo inaczej zmiany trądzikowe mogą się nasilić. Przede wszystkim unikać agresywnego oczyszczania skóry, czyli zwykłego mydła w kostce, drogeryjnych płynów do mycia.
Na naczynka fajna (również cenowo) jest seria Pharmaceris N, Puri - Capilique - zwłaszcza tonik - do stosowania na całą twarz oczywiście.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 18, 2015 19:26 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 11:24
Posty: 11
Jeszcze w uzupełnieniu - jeżeli te pryszcze podskórne, to bolesne grudy wypełnione ropą i krwią, to polecam jak najszybszą wizytę u dermatologa i leczenie od wewnątrz (antybiotyk lub izotretynoina), bo mogą po tym zostać głębokie blizny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 20:18 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Na pryszcze polecam Ci olejek herbaciany. Tylko ja stosowałem na zdrową skórę czyli tam gdzie nie miałem łzs, bo on strasznie wysusza. Ale efekty, zarąbiste. Ja miałem kilka takich gul na krawędzi żuchwy, podskórnych, czarnych bo w nich miałem jakby zaschniętą krew sam nie wiem z czego to się robiło. Nie dało się tego wycisnąć bo bolało strasznie i goiło się długo. Olejkiem wyleczyłem się w tydzień, poważnie. Olejek ma baaaaardzo mocne działanie przeciw zapalne i antybakteryjne. Tak więc zabija to ścierwo. Tylko wysusza konkretnie ale jak będziesz to stosował tam gdzie masz zdrową skórę to będzie ok. Ja nie rozcieńczałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 06, 2015 10:13 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Witajcie po dłuższej przerwie, na dzień dzisiejszy stan mojej skóry mogę określić na niezły jednak do dobrego jeszcze sporo mu brakuje.Ostatnio bardziej niż objawy ŁZS (u mnie w tym przypadku były to czerwone nieregularne plamy na czole i klatce piersiowej które pojawiały się na kilkanasćie minut i znikały. Teraz od jakichś paru miesięcy Bardziej zaczęło mi dokuczać w lustrze zaczerwienione czoło szczególnie środek nie wiem czemu ale zauważyłem że najgorzej jest rano i w godzinach popołudniowych a wieczorem jakoś moja twarz wygląda lepiej, jest jakaś zależność? Czy ja sobie coś ubzdurałem?? Stosuję cały czas z przerwami małymi krem brzozowy lekki Sylveco i szampon Babydreamn ie wiem może coś. na zaczerwienienia i niedoskonałości by mi się przydało? Jakiś. płyn micelarny? Woda termalna?Mam tak jak pisałem wcześniej parę zmian trądzikowych, podskórnych(narazie nie zdecydowałem się na wizytę u dermatologa ale wkrótce wybiorę się prywatnie.Jednak czy przy ŁZS jest jakiś sprawdzony korektor, podkład, fluid cokolwiek (wiem wiem mężczyzna i makijaż ale lekki który poprawi samoocene wg mnie jest ok) Sam próbowałem pudru sypkiego/ podkładu Astor, korektora Vichy , fluidu Lirene ale nie wygładzało czy matowało to dobrze niedoskonałości jeśli znacie coś co dobrze zamaskuje przy czym będzie w miarę możliwości naturalne i nie będzie negatywnie wpływało na ŁZS to proszę o nazwy tych produktów.Druga sprawa to po goleniu jak żel/balsam dobrze nawilżający oczywiście żeby nie zapychał skóry.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 06, 2015 20:33 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 20:28
Posty: 23
franek ja osobiście polecam po goleniu łagodzący balsam nawilżający po goleniu z dax cosmetics Men (używam tego sensitive) i jestem bardzo zadowolony. Znalazłem go przez przypadek, ale sprawdza się u mnie już od kilku lat, niestety kosztuje około 20 zł, ale w aptekach internetowych lub na promocjach można go znaleźć taniej. Tego balsamu używam też gdy podgolę sobie kark, bardzo fajnie łagodzi, jeśli go nie użyję to wychodzą mi krosty i pryszcze.

Jeżeli chodzi o świecenie to używam (od kilku lat) pudru bambusowego z biochemii urody (jest niewidoczny i matuje twarz na cały dzień).

Jeśli chodzi o podkłady czy fluidy to nie pomogę, bo nie używam, ale myślę, że powinieneś rozglądnąć się za kremami BB (kremy z odrobiną podkładu, które nie robią maski, a jedynie wyrównują koloryt - podpowiedź żony).

Jeśli chodzi o Twoje zaczerwieniania to wydaje mi się, że musi cię coś uczulać jeśli pojawiają Ci się rano. Może coś co stosujesz wieczorem, albo proszek do prania nowy (ocierasz twarz o poduszkę?). Mnie też pojawiają się zaczerwieniania, ale dopiero jak podrażnię skórę np. po myciu.

Na zaczerwienienia stosuję wodę termalną uriage i jestem bardzo zadowolony. Od 3 tygodni zacząłem stosować ją na nowo (po 2-3 miesięcznej przerwie) i moja skóra zaczyna wyglądać lepiej, zaczerwienia znikły.

Płynu micelarnego nie używam, on jest bardziej na zmywanie makijażu, ale używam toniku (tez od kilku lat) z biochemii urody - tonik oczarowy.

Moja rada jeszcze, to nie myj twarzy mydłem i uważaj na szampon babydream bo wysusza. Po kąpieli staraj się nie wycierać mocno ręcznikiem twarzy, jedynie ją osusz. Od razu potem musisz nawilżyć twarz, żeby nie doprowadzić do wyschnięcia twarzy bo to też ściąga skórę. Ja po kąpieli pryskam twarz wodą termalną, a jak trochę wsiąknie to wtedy nakładam krem (z sylveco, z tym, że ja używam takiego bardziej treściwego brzozowo-rokitnikowego z betuliną).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 07, 2015 22:06 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Dzięki bardzo rafael za poradę! balsam nawilżający, puder bambusowy i wode termalną napewno kupię.Ten puder pewnie lepiej się sprawdzi niż wszelkie podkłady fluidy itd. jeśli chodzi o kremy bb to miałem dwa bodajże z garniera a drugi under 20 i jakoś efektów pozytywnych nie zauważyłem, a powiedz ten puder bambusowy to jak nakładasz na specjalny wacik i wklepujesz czy bardziej rozsmarowujesz na twarzy? Co do mycia twarzy to głównie tym szamponem babydream, mydłem wcale nie myję twarzy ale skoro ten szampon wysusza to pewnie lepsza będzie ta woda termalna.Jeśli chodzi o te zaczerwienia to wątpię żeby to było od proszku czy tym podobnym, mam ciągle ten sam.Na noc używam tylko kremu brzozowego Sylveco więc tu raczej też nie ma co szukać przyczyny.Co do tego kremu brzozowo-rokitnikowego z betuliną to dobre są efekty? Nie zapycha skóry? Stosowałeś ten lekki brzozowy też? Tak myślę może pora zamienić go na inny.Nic póki co kupuję ten balsam po goleniu, wode termalną i puder bambusowyi będę dalej dzielnie walczył :) Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 07, 2015 22:06 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL