Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:11

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 09:02 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 17:09
Posty: 6
Angulo napisał(a):
Cytuj:
Poprawa była zauważalna, a plamy z rąk zniknęły prawie całkowicie. Wraz ze zrobionymi badaniami na alergeny wziewne (które zostały mi zalecone na pierwszej wizycie) wybrałem się po raz drugi prywatnie do tej samej placówki. Dermatolog stwierdziła, że steryd pomógł i plamy są w stanie nieaktywnym i nie powinny wrócić. Zmiana była rzeczywiście zauważalna, bo czerwone strupy na ciele zamienialy sie w jedynie zabarwione pod skórą plamy, których nie było czuć dotykając ciała.

Wyznawaj zasadę ograniczonego zaufania do dermatologów: jak lekarz mówi, że coś "nie powinno wrócić" to na 90% to wróci. Mówią tak tylko po to, byś był spokojny, tym bardziej że przepisała Ci steryd, który tej choroby nigdy nie wyleczy. Ja po sterydzie (Elocom) miałem najgorszy stan zapalny ŁZS w życiu, dlatego najprawdopodobniej nigdy ich nie wezmę.
Moja rada: poszukaj dobrego, na prawdę dobrego dermatologa, z dobrymi opiniami, który rzeczywiście zaangażuje się w leczenie tej choroby, poleci Ci stosowne badania a dopiero potem ustali plan leczenia. Każda inna sytuacja to chybił-trafił. Spróbuj też potestować różnych kosmetyków do pielęgnacji, nie powiem Ci jakie sa dobre, bo na każdego działa co innego. Nawet jak po niektórych kosmetykach troche sie pogorszy to nie potrwa to długo, bo to nie jest silny środek, więc nie bój się, że znacząco sobie pogorszysz.

No i witam w tym "zacnym" gronie szczęśliwców...


Dzięki za odpowiedź. Jestem sceptycznie nastawiony do dermatologa, bo każda wizyta to kolejne niepewne wydane spore pieniądze. Kobieta, do której szedłem pracuje w placówce Dermedica przy SGH w Warszawie i w internecie miała ponad 30 pozytywnych opinii. Szczerze mówiąc więcej dowiedziałem się czytając przez pół dnia to forum aniżeli od wyżej opisanej kobiety.

Jestem skłonny spróbować kilku emulsji i kremów niesterydowych, o których tutaj czytałem. Jaki polecacie krem leczniczy oraz krem profilaktyczny do nawilżania ciała? Czy polecacie kombinacje np. Zoxiderm 2-3 razy w tyg. na ciało (klatka, plecy, ręce, nogi) + Nizoral na włosy oraz olej kokosowy? Jeśli tak, to powiedzcie proszę jak powinienem używać tego oleju?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 09:02 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr kwi 02, 2014 13:52 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
, ,.,


Ostatnio edytowano Wt kwi 08, 2014 16:43 przez gimbus3000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 16:42 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Dobra, byłem u dermatologa, stwierdziła łzs i powiedziała ze to od nadmiaru androgenów. Oto moja kuracja:
Gdy jest bardzo źle na głowie to płyn elocom-stosować 1-10dni, przerwy nie krotsze niż 3tyg
Mam też na stałe stosować 2x w tyg szampon przeciewłupieżowe(przeciwgrzybicze)- mam wypisane z 10szamponów ktore moge uzywać i mam to robić na zmiane
Jak sie skonczy elocom to uzywać szampon clobex 2x w tyg
na twarz gdy jest b.zle to advantan(nie stosowac dluzej niz 7dni), a tak to eliedel

Tylko wydaje mi sie ze nigdy nie bylo bardzo źle... ale to już pojecie względne


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 19:41 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 19:27
Posty: 28
Cytuj:
Gdy jest bardzo źle na głowie to płyn elocom-stosować 1-10dni, przerwy nie krotsze niż 3tyg

Elocom to bardzo silny steryd. Jedna dermatolog przepisała mi go rok temu na twarz... Po odstawieniu był najgorszy stan zapalny w życiu. Radzę go nie używać, chyba że nie ma żadnej innej metody.
Cytuj:
na twarz gdy jest b.zle to advantan(nie stosowac dluzej niz 7dni), a tak to eliedel

Następny steryd, nie tak silny jak w przypadku elocomu, ale steryd to steryd i może zostawić trwałe zmiany na skórze. Mi też kiedyś przepisała mi go inna dermatolog przy próbie leczenia Izotretynoiną.
Cytuj:
Dobra, byłem u dermatologa, stwierdziła łzs i powiedziała ze to od nadmiaru androgenów.

Spoko, ciekawe jak to stwierdziła? Miałeś badania hormonalne?
Jeśli nawet rzeczywiście to od nadmiaru androgenów to niestety lekarka nie zrobiła nic, by wyeliminować właśnie ta przyczynę, tylko to co 90% dermatologów, czyli leczenie objawów, które na dłuższa metę nie ma sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 20:16 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
No, w sumie to nie mam zamiaru stosowac tych sterydów bo dramatu nie ma i nigdy nie było, chociaz kusi mnie uzyc raz i pozbyc sie podraznien skory glowy a potem moze jakos spróbowac szamponem podtrzymac efekt, no ale jeszcze nie wiem.

a co do androgenów to wlasnie mi powiedziała ze jakbym był dziewczyną to by mnie wysłała do endykrologa i by było po problemie, ale niestety(ja tam sie ciesze) jestem chłopakiem. A ogólnie nadmiar chyba stwierdziła z tego że mam 19lat i łojotok?
No i nie napisałem jeszcze że przepisała mi propecie, to też ma mi pomóc na łzs i ogólnie włosy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz kwi 10, 2014 16:29 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
ktory szampon najbardziej polecacie sposród: Pirolam, stieprox, sebiprox, oliprox, blue cap ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz kwi 10, 2014 18:52 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 16:24
Posty: 5
Zdecydowanie Pirolam. sam używam i bardzo dobrze sobie radzi z łupieżem, do tego w jego składzie znajdują się witaminy. Włosy po umyciu nie są suche i skóra nie podrażnia się tak jak przy innych. Dlatego zdecydowanie Pirolam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So kwi 12, 2014 16:55 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Dzieki.
Sluchajcie jako iż dermatolog stwierdził ze mam nadmiar androgenów mam zamiar to sprawdzić. Jakie badania powinieniem wykonać bo jest ich mase a każde sporo kosztuje, a ja przez to łzs staje sie bankrutem. A i jak sprawdzić poziom dht bo nigdzie nie widzę zadnych badan na to


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 12:06 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
testosteron 9.71 (3-10.6)
prolaktyna 8.98 (1.5-15)
dhea-s 431.59 (34.5-568)
kortyzol 16.04 (5-25)
hormony w normie wiec raczej odpadają. Więc co jest przyczyną łzs?? Ta jedna pani dermatolog o ktorej juz pisalem mowi mi ze po prostu to jest okres dojrzewania i wszystko bedzie dobrze w przyszlych latach, ale patrząc po przypadkach chociazby osob z tego forum to nie jest wcale dobrze


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz kwi 17, 2014 12:32 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 19:27
Posty: 28
Mówiłem już - to raczej nienajlepsza pani dermatolog.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 17, 2014 12:32 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL