Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:51

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt lut 18, 2014 14:30 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Witajcie, od dawna mam problem ze skora twarzy ale od niedawna zaczalem cos z tym robic. Wszystko by bylo dobrze ale ostatnio mi wypada ogromna ilosc wlosow ok.150 dziennie. Dodam ze łuszczy mi sie skóra ale jest to taki dziwny lupiez na brwiach, na glowie i troche mniej na czole. Dodam ze skora najbardziej luszczy sie na linii wlosow. Ten lupiez jest tak jakby przylegajacy, jak przejade grzebienien po swiezo umytej glowie to zostaje na nim skóra. Mieliscie cos takiego? Dermatolog przepisal mi emulsje locoid crelo-pomaga na pare dni ale to jest steryd. Stosowac to dalej czy co robic? Pomocy bo bede lysy ;( dodam ze ten lupiez nie jest na calej glowie ale tylko nad czolem-tylna czesc glowy mam zdrowa i tam wlosow nie trace, Czy to normalne czy nawet łzs mam inne niz wy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 18, 2014 14:30 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt lut 18, 2014 18:49 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Witaj. Twoje ŁZS jest raczej normalne a nie jakieś niezwykłe więc bez obaw. Mam podobne objawy co Ty lecz w mniejszym stopniu. Na twarzy czasami lekko łuszczy mi się skóra gdy ją przesuszę ale to bardzo rzadko i raz na jakiś czas wyskoczy jakaś plamka, która najczęściej szybko znika. Włosy mi również wypadają i na dodatek brwi :(. Masakra! Wolał bym mieć dwie plamki na twarzy i żeby włosy były na swoim miejscu, a tak to po twarzy nie widać, że jestem chory tylko czasami lekko zaczerwieniony nosek (tam mnie łzs zaatakowało najbardziej) a tak to jest ok. I najlepsze to jest co teraz napiszę, od około miesiące włosy zaczęły mi mniej wypadać a tak jak godzinę temu myłem głowę to nie znalazłem ani jednego włoska w wannie więc jest git:)! A wcześniej to różnie czasami leżało 3 czasami 5 kłaków.
Oto mój sposób na zmniejszenie wypadania włosów.
Myję głowę różnie czasami co dziennie ale na częste co dwa dni i to bardzo ważne tym szamponem.
http://www.ceneo.pl/1936581
To dzięki niemu wypadanie włosów się zmniejszyło o jakieś myślę ~70%. I tak moczę włosy, nakładam szampon tak nawet sporo, żeby dużo pian było przez 1 minutę masuję włosy i głowę później czekam 5 minut i spłukuję włosy.
Czym by było łzs bez łupieżu? :p No właśnie na to też znalazłem sposób, który działa na mnie świetnie to emulsja przeciwłupieżowa zoxiderm. Gdy ją zacząłem stosować to myłem 3x w tygodniu co 2 dni a jak łupież znikł (po około 4 myciach) to stosuję profilaktycznie raz na tydzień i jest całkiem ok. Najpierw myję włosy tak jak opisałem wyżej, później wcieram emulsję czekam 5 minut spłukuję i to wszytko. Łupieżu nie mam prawie wcale, włosy mniej wypadają tak, że jest się czym cieszyć. Taką samą kurację stosuję na brwi. Mi to dość pomaga, może i Tobie pomoże. Pasowałoby, żebyś zaopatrzył się w te kosmetyki może Tobie również pomogą. Lecz może też tak być, że nie pomogą wcale. Różnie to bywa z łzs , trzeba próbować. Kosmetyki nie są drogie, szampon ~26zł starcza na 2 miechy a emulsja 25zł też spokojnie na 2 miesiące. Mam nadzieję, że Ci jakoś te rady pomogą.
Trzymaj się. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr lut 19, 2014 19:31 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Również polecam na głowę emulsję Zoxiderm. Po ustąpieniu objawów można ją rzadziej nakładać na skórę głowy - ale trzeba pamiętać że nie można niestety tego na długo odstawić bo problem wróci.
Jeśli chodzi o skórę twarzy to zakaz stosowania drogeryjnych kremów. Jeśli mogę polecić to Bioderma ma bardzo dobre mazidła. Ja stosuję Bioderma Atoderm Lait (mleczko) (tylko nie wiem co się zmieniło bo widziałam wersję (z białą nakrętką) z SLS w składzie (!) o zgrozo, w wersji którą mam ja (z niebieską nakrętką) tego nie ma - więc trzeba uważać co się kupuje). Drugim kremem jest Sylveco lekki krem brzozowy - i to mój zdecydowany faworyt :) Skóra tłusta bardzo go lubi :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr lut 19, 2014 22:50 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
.mmn


Ostatnio edytowano N mar 23, 2014 11:16 przez gimbus3000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 12:42 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Nizoral to krótkodystansowiec o mało ciekawym składzie ;) Początkowo może dać efekty "WOW" ale z doświadczenia swojego i opinii innych wiem, że w dłuższej perspektywie czasu nie radzi sobie z problemem tak, jak od niego się tego oczekuje.
To liczenie włosów które wypadły na prawdę robi się powoli dla Ciebie bardzo niebezpieczne. Zacznijmy od tego, że włosy u różnych osób wypadają w różnych ilościach (np. zależy to od koloru włosa - osoby z jaśniejszymi włosami gubią ich więcej bo ... bo mają ich więcej na głowie ale za to są cieńsze). Sterydu nie stosuj bo to wcale tutaj nie pomoże, jedynie na chwilę.
Moim zdaniem powinieneś zaopatrzyć się w: Zoxiderm oraz Seboradin Niger - balsam do włosów z czarną rzodkwią. I teraz tak - stosowałabym to naprzemiennie. Jednego dnia Zoxiderm a drugiego Seboradin. Jak objawy ustąpią w stopniu zadowalającym można wydłużać okresy między kolejnymi użyciami tych produktów żeby było ekonomiczniej :wink: Seboradin niestety trochę śmierdzi i (przynajmniej mi) ciężko go wydobyć z buteleczki ;) ale ma bardzo dobry skład więc małe minusy można mu wybaczyć. Poza tym łysienie androgenowe jest ciężkie do zatrzymania - specyfiki stosowane zewnętrznie częściowo pomogą. Dlatego polecam zapisać się do dobrego endokrynologa.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 13:09 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Uzyłem tego zoxidermu ale chyba podraznil moja skore, a wlosy po nim sa jakby takie na mokro skrzypiące, nie wiem czy go uzyje jeszze raz bo nie pomógł a wrecz chyba nasilil, ciezko powiedziec. A co do androgenowego to niestety ale nie ma na to dobrego lekarstwa. tzn sa ale bardzo ingerują w gospodarke hormonalna i sa niebezpieczne, oczywiscie sa tez zewnetrzne preparaty ale bez zablokowania od srodka efekty są marne, ale to juz inna bajka :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 13:44 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Ale co dokładnie za objaw po Zoxidermie wystąpił ? I nie wiem czy wiem, ale za pierwszym razem to pomaga tylko steryd ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 13:57 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
miałem strasznie czerwoną skóre twarzy, taką jakby podraznioną


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 14:07 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
No tak. Zoxiderm jest do stosowania na owłosioną skórę głowy (!). Niektórzy stosują na twarz (ja nie stosowałam) - ALE - przed nałożeniem nawilża się buzię wodą, na rękach spienia jak tylko się da tą emulsję i nakłada - metodą prób i błędów trzeba wypracować schemat jak długo trzymać na TWARZY bo inaczej burak gwarantowany.
Ja polecam dokładnie czytać co i jak żeby krzywdy sobie nie zrobić.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 19:09 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Ja stosuje Zoxiderm również na twarz i nie mam zaczerwienionej, a wręcz przeciwnie staje się bielsza. Stosuję ją właśnie jak wyskoczy jakaś plamka i nie chce zniknąć. Proszę Cię nie zniechęcaj się do niej. Ja za pierwszym razem gdy użyłem zoxiderm też miałem lekko podrażnioną skóra i wgl tak się dziwnie zachowywała, że tak napiszę. Tak jakby lekko szczypała, i takie mrowienie ale to podobne dobrze, to znaczy że emulsja dzieła i "odkaża" głowę. Mi ona naprawdę bardzo pomaga. Musisz coś takiego stosować, ponieważ podejrzewam że masz łupież lub łuskę na głowie tam się tworzą bakterię i cebulki nie dość, że są osłabione to jeszcze nie dostają odpowiednią ilość powietrza i włosy stają się słabe i wypadają. Tak więc czy zoxiderm czy coś innego według mnie chodzi o to aby na głowie zbytnio nie dopuścić do powstawania łupieżu bo jak będziesz miał zdrowszą skórę głowy to i włosy będę mocniejsze i nie będą wypadać. Tak więc coś jest potrzebne. Ja od siostry czasami brałem Ziaja kuracja przeciw łupieżowa szampon z Piroctonianem olaminy i chyba z wyciągiem z rzepy i również go polecam Mycie głowy to moim zdaniem najlepiej co dwa dni. Chyba, że bardzo Ci się włosy przetłuszczają to można co dzień ale ja preferuje co 2 dni. Ze sterydu od razu radził bym Ci zrezygnować. To droga bez wyjścia, która tylko na krótką chwilkę pomaga a i tak później wszystko wraca. No cóż daj szanse emulsji, myślę że w przyszłości Ci wynagrodzi.
Trzymaj się, zdrówka życzę. :)

Edit.
A byłbym zapomniał przydało by się, żebyś brał jakieś witaminki itp. Zaszkodzić nie zaszkodzą a mogą pomóc. A przynajmniej magnez. Ale myślę, że complex witamin będzie lepszy bo tam są praktycznie wszystkie potrzebne od prawidłowego życia:D.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 19:09 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL