Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt kwi 23, 2024 06:58

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So mar 08, 2014 17:50 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
A jakich kremów używasz aktualnie ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 08, 2014 17:50 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So mar 08, 2014 18:02 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
aktualnie uzywam Octopirox, ktory przepisał mi dermatolog. Krem nawilza zluszczoną skore dzieki czemu łuski nie widać, ale jak mowiłem utrzymuje sie to tylko do umycia. Czyli działa na mnie jak kazdy inny krem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: N mar 09, 2014 10:59 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Muszę niestety napisać, że potrzeba nawilżania skóry będzie nas nękać najprawdopodobniej do końca życia ;)
Nie ma takiej opcji, że posmarujesz się kremem przez ileś dni/tygodni/miesięcy, a później zostanie tylko cieszenie się idealną skórą bez suchych skórek i bez potrzeby smarowania. Mamy taki typ skóra, która wymaga ciągłego wspomagania z zewnątrz. Bardzo polecam uświadomić to sobie ;)
Jedne kremy potrafią ukoić skórę, drugie nasilić objawy a w najlepszym przypadku być neutralnymi dla skóry. Obok Octopiroxu, a nawet i zamiast niego, możesz zastosować inny krem. Najlepsze będą te z naturalnym składem (np. Sylveco).

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr mar 12, 2014 20:29 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Jak możesz to zrób re-upload zdjęć bo nie wyświetlają się .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz mar 13, 2014 09:00 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Z tym lupiezem to jest jakas masakra. Po 4dniach mi sie odnowil, rece mi opadaja. Naprawde nie wiem juz co stosowac. To jest chore

Lily, z tego co widze na forum brałas także leki doustne, sam chce zaproponowac dermatologowi jakiś przeciwgrzybiczy albo przeciwlojotokowy. Co o nich sądzisz? możesz jakis polecić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt mar 14, 2014 07:00 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Cokolwiek na skórę byś nie stosował musisz robić to regularnie. Zoxiderm co dwa dni i trzymać min. 4-5 minut na głowie, później spłukać. Musisz sobie wyrobić schemat i przede wszystkim wyrobić sobie nawyk systematyczności w pielęgnacji. Inaczej nici ze wszystkiego, nie można odpuścić nawet jak skóra wygląda "idealnie", co jest chwilowym stanem.
Tak, stosowałam doustnie Trioxal (Orungal jest tańszym zamiennikiem, który również stosowałam i lepiej zdecydować się na tańszą wersję ;). Jest to lek przeciwgrzybiczy, zawiera itrakonazol, i faktycznie pomógł, niestety jak po każdym aktualnie znanym leczeniu, problem wrócił (tu akurat po 6 miesiącach).

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr mar 19, 2014 13:26 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Martwią mnie jeszcze te podraznienia na skorze głowy, są to takie delikatne zaczerwienienia, ktore rownież toche bolą jak to podraznienia, od czasu do czasu na jednym takim zaczerwieniu wyskoczy ropna krostka. Nie mam pojęcia co wywołuje te podraznienia, łupież jest ale naprawde jest go mało. Może to ten łojotok ale z tego co pamietam to od gimnazjum mam problem z przetluszczajacymi sie wlosami, a problemu wtedy nie było. Szampon babydream więc raczej nie ma co zganiać na szampon. Został w takim razie łupież i łojotok. Co do łupieżu to nie jest on tłusty- czasami sam opada jak potrząsne wlosami, ale najbardziej jest widoczny jak po swieżo umytej głowie przejade paznokciem po skórze to wtedy na paznkociu zostaje skóra. Wszystko zniose ale nie to że przez to mi makabrycznie wypadaja wlosy.... kończą mi się pomysły.
Z ostatniej wizyty w przychodni:
moja pani dermatolog- stara baba, paskudny charakter co prawda jest za free i nie musze sie zapisywac, tylko poprostu przychodze w godzinach pracy i przyjmuje. Byłem u niej w piątek ok. godziny 16(godziny jej pracy 10-17). Wchodze tam do gabinetu obok zeby przygotwali moją karte pacjenta, a tam wlasnie dermatolog i jakies dwie ?pielegniarki? słysze jak wesolo rozmawiaja zanim tam wszedłem, jak juz mnie zobaczyły to pani dermatolog powiedziała pod nosem: O Jezu. I coś tam do mnie z mordą że już dzisiaj ma dość bo 40osób do niej przyszło i żebym przyszedł w poniedziałek, a jej przecież ponad godzina pracy została więc nie wiem za kogo ona sie ma. Jeszcze jak wyszedłem to miała otwarte okno i uslyszalem jak ona mowi że: Przychodzą tacy z przewlekłą chorobą i leki im nie pomagają bla bla bla. I weźcie tu sie leczcie u takiej. Już nie raz myslalem żeby zmienic lekarza ale prywatnie musze czekac okolo miesiąc a u jeszcze innego 3 miesiace.

Więc całą nadzieje kłade w waszych radach, opiniach :) Myślę o izoteku ale widzie wiele opinii że nasila wypadanie wlosow a to moze byc dla mnie strzał w stope. Lily ty stosowałas lek z Itraconazolum na co to jest dokładnie bo widze że nie ma w skutkach ubocznych łysienia, tak jak to jest w izotretinoinie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr mar 19, 2014 15:22 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 19:27
Posty: 28
Cytuj:
Z ostatniej wizyty w przychodni:
moja pani dermatolog- stara baba, paskudny charakter co prawda jest za free i nie musze sie zapisywac, tylko poprostu przychodze w godzinach pracy i przyjmuje. Byłem u niej w piątek ok. godziny 16(godziny jej pracy 10-17). Wchodze tam do gabinetu obok zeby przygotwali moją karte pacjenta, a tam wlasnie dermatolog i jakies dwie ?pielegniarki? słysze jak wesolo rozmawiaja zanim tam wszedłem, jak juz mnie zobaczyły to pani dermatolog powiedziała pod nosem: O Jezu. I coś tam do mnie z mordą że już dzisiaj ma dość bo 40osób do niej przyszło i żebym przyszedł w poniedziałek, a jej przecież ponad godzina pracy została więc nie wiem za kogo ona sie ma. Jeszcze jak wyszedłem to miała otwarte okno i uslyszalem jak ona mowi że: Przychodzą tacy z przewlekłą chorobą i leki im nie pomagają bla bla bla. I weźcie tu sie leczcie u takiej. Już nie raz myslalem żeby zmienic lekarza ale prywatnie musze czekac okolo miesiąc a u jeszcze innego 3 miesiace.

Takich ludzi należy odsiać przy pierwszej możliwej okazji. Prywatnie miesiąc czekania :shock: ??? U mnie, w Krakowie nawet do dermatologów z najlepszymi opiniami czeka się max. 2 tygodnie. Przy wyborze lekarza najpierw popatrz na opinie, a nie cennik itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr mar 19, 2014 15:41 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Niestety moje miasto liczy ok20 tys ludzi i nie ma zbyt wielkiego wyboru, ale jak znacie jakiegos dobrego radom, warszawa to mowcie bo jestem dosc zdesperowany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 13:23 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Pisałam wyżej co to za lek ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 13:23 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL