Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:48

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr kwi 23, 2014 10:37 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
ehh nie mam pomysłu jak sie pozbyć tych czopów łojowych z włosów widze ich pełno na głowie a strasznie ciezko schodzą mechanicznie. Da sie coś zrobić żeby sie nie robiły kolejne?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2014 10:37 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr kwi 23, 2014 19:12 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Zrobisz jak uważasz ale masz tu artykuł z jakiejś stronki.

Złe warunki atmosferyczne, ostre słońce, klimatyzacja, dym papierosowy, zanieczyszczenia w powietrzu plus dziesiątki zabiegów fryzjerskich: trwała, farbowanie, prostowanie... Te i wiele innych czynników sprawiają, że włosy wielu Europejczyków są osłabione i nadmiernie wypadają. Aby intensywnie odżywić włosy, warto wypróbować metodę stosowaną od stuleci przez mieszkańców krajów orientu, czyli olejowanie. Do tego celu chętnie wykorzystują właśnie olej kokosowy. Podczas olejowania dobroczynne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały z oleju kokosowego transportowane są wprost do cebulek włosowych, dzięki czemu włosy rosną zdrowe i mocne. Olej uzupełnia również ubytki w łuskach włosowych, sprawiając, że włosy stają się elastyczne, a końcówki przestają się rozdwajać. Nawet przesuszone i matowe włosy nabierają zdrowego wyglądu i pięknie lśnią, czego najlepszym dowodem są imponujące włosy indyjskich kobiet. Osoby posiadające suche, kręcone włosy chętnie sięgają po olej kokosowy, aby „ujarzmić włosy” i poprawić ich skręt. Tak działają np. Olejek Kokosowy Parachute i Olejek kokosowy Vatika. Olej kokosowy ma także bardzo dobry wpływ na skórę głowy, gdyż działa na nią odżywczo, zapobiegając niszczeniu cebulek włosowych i przeciwdziałając łupieżowi.

Olej kokosowy działa jak intensywna maska do włosów. Wystarczy wmasować go delikatnie w skórę głowy oraz rozprowadzić na całej długości włosów. Im dłużej pozostawimy olej na głowie, tym lepiej. Możemy zostawić go na włosach nawet na całą noc. Rano wystarczy umyć włosy szamponem. Olej kokosowy zmywa się bardzo łatwo, a włosy po nim są niezwykle miękkie w dotyku, sypkie i bardzo lśniące.


źródło:
http://www.helfy.pl/kosmetyki-naturalne ... y-i-wlosow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr kwi 30, 2014 21:37 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
O znalazłem zdjęcie ktore w 100% odwzorowuje moją skóre głowy: http://storage.sfd.pl/1/images2009/20090120113531.jpg
Czasami zdarzają sie ropne.
Co sądzicie? może to zapalenie mieszków włosowych? czy łzs? a może w ogole jeszcze coś innego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt maja 02, 2014 21:41 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Ja to bym stawiał raczej na łzs. Charakterystyczne czerwone plamy, to to co mi do głowy przychodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So maja 03, 2014 13:58 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
możliwe że łzs, ale myśle też ze może to byc trądzik we włosach albo zapalenie mieszków włosowych, zrobie badania, pojde jeszcze raz do kolejnego derma i zobaczymy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So maja 03, 2014 19:41 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Dobry pomysł. Trzymaj się.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr maja 14, 2014 10:21 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Ja również polecam olejowanie skóry głowy. Ze skórą twarzy trzeba uważać, bo np. u mnie nawet kremy zwierające znaczną porcję olei powodują wykwit zmian trądzikowych szczególnie w okolicy brody czy pod nosem. Dlatego skóra łojotokowa nie powinna być o tyle natłuszczana co NAWILŻANA. Dodam, że każdy ma inną cerę i może akurat komuś oleje nawet w czystej postaci służą. Ale to tak na marginesie ;)
Co do olejowania włosów - szczególnie korzystne zwłaszcza jeśli jest łuska na głowie. Polecam olej kokosowy ale nierafinowany, olej z czarnuszki siewnej również jest dobrym rozwiązaniem. Najważniejsze, żeby były to oleje nierafinowane, czyli niepozbawione najcenniejszych właściwości na rzecz zapachu, konsystencji czy barwy ;)
Jeżeli ktoś nie chce się bawić olejami, bo niestety jest to dość uciążliwe i mało wygodne, to polecam Seboradin Niger - Balsam do włosów. Bardzo przyjazny skład dla skóry głowy.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So maja 17, 2014 07:46 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Co jeszcze mi polecacie użyć bo jestem strasznie zmeczony psychicznie przez ten łupież. Najbardziej mnie denerwuje ze nie jest to taki zwykly lupież ktory schodzi przy myciu. Mój łupież poprostu przykleja sie do skory przy myciu. Nie jest on praktycznie widoczny, ale jak staram sie zdrapać troche skóry z głowy to widze jak takie płateczki łupieżu odrywaja sie od skory, jest tego pełno. Tak jakbym miał dodatkowy naskórek. Zadne selsuny, nizorale czy pirolamy nie pomagaja, jedyne co to staram sie mechanicznie zdrapywać łuske ktora sie odnawia w czasie 1-2dni. Może szampon clobex cos zadziała jak mysilicie?
Ps: Lily gdzie kupić krem brzozowy sylveco?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So maja 17, 2014 13:43 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
gimbus3000,
krem Sylveco najpewniej na Allegro, poza tym bardzo rzadko w aptekach lub sklepach z naturalną pielęgnacją (zależy też od miejsca zamieszkania)
Poza tym musisz skupić się na łagodnym oczyszczaniu skóry głowy + coś co ją ukoi (np. Seboradin Niger balsam - polecam go bo jest po prostu dobry) lub nierafinowany olej kokosowy - trochę uciążliwy w używaniu ze względu na to, że to olej :wink: ). Ponadto łagodne nawilżacze do skóry wrażliwej atopowej - najlepiej w formie mleczka bo łatwiej się to używa (np. Bioderma Atoderm Lait - stara wersja z niebieską nakrętką).
Czym aktualnie myjesz włosy ? Coś dodatkowo na nie stosujesz ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So maja 17, 2014 22:44 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Aktualnie myje od jakiegos tygodnia szamponem: "Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych" bardzo dobrze myje glowe i wlosy, ładnie sie pieni, a wlasnie mi zalezy na dobrym oczyszczaniu glowy bo mam łojotok. Co 2-3dni myje Pirolamem na zmiane z selsun blue. No i codziennie staram sie zdrapywać z głowy tą łuske, a jest to strasznie upierdliwe i zajmuje sporo czasu, nie mówiąc że całkowite oczyszczenie skory z łuski jest praktycznie nie możliwe u mnie. Zużyłem z 4 butelki babydream ale jakos mi do gustu nie przypadły bo po umyciu swieciła mi sie skóra głowy i ogólnie konsystencja mi nie odpowiada. Jako iż szampony przeciwłupieżowe mi nie pomagają, caly czas poszukuje czegoś co zacznie zapobiegać w konću tworzenia się u mnie łuski, aktualnie mam wlasnie recepte na clobex i chyba sie wybiore do apteki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2014 22:44 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL