Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:23

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: N maja 18, 2014 20:34 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Możesz też spróbować szamponu leczniczego-mineralnego zdrój, słyszałem że jest dosyć dobry przy łzs.

Pozwolę sobię coś napisać ;).

lily ostatnio jakiś tydzień temu może trochę więcej zacząłem stosować szampon seborardin niger. Pierwsze 3 dni było ok, bardzo podobał mi się zapach taki ziołowy, włosy po nim długo były czyste tzn. 2 dni :D, ładnie wysuszał i właśnie w tym problem. Chyba za długo go stosowałem myślę, że jak bym mył nim głowę np. 2x w tygodniu i 2x np. babydrem'em to było ok a ja myłem tak nim z 6 razy i strasznie mi wysuszył skórę na głowie i podejrzewam, że na twarzy też. Teraz wraca już do normalności. Na razie go odstawiłem pewnie jeszcze do niego wrócę bo to dobry szampon tylko trzeba z nim uważać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 18, 2014 20:34 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 06:12 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
No tak, ale ja właśnie szamponu za bardzo nie polecam tylko BALSAM do włosów z tej samej serii ;) Szampon to wg mnie raz na tydzień wystarczy bo przesuszy właśnie. Także powtarzam - balsam, balsam i jeszcze raz balsam z tej serii jest bardzo dobry :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 20:27 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Musze kiedyś jak będzie mi kasy zbywać kupić ten balsam i się przekonać o jego dobroci :D.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 09:13 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
W porównaniu do wielu produktów przepisywanych przez dermatologów, ten balsam jest moim zdaniem tani (24 zł/200 ml). Dla faceta z krótkimi włosami przy stosowaniu 2-3 razy w tygodniu, powinien starczyć około dwa miesiące.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 17:22 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
To faktycznie jak by mi starczył na około dwa miesiące to 24zł to nie jest dużo. Ale wiesz, teraz akurat mam tyle rzeczy do kupienia/przetestowania że zakup na razie odłożę. Ale na pewno w niedługim czasie postaram się go kupić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So maja 24, 2014 12:59 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
co polecacie na sciągniecie łuski z głowy? Chodzi mi o jakies konkretne preparaty o które moge poprosić w sklepie. Najlepiej sprawdzone.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So maja 24, 2014 15:43 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Mi się zdaje, że nie ma jednego takiego dobrego produktu, który to zrobi. Trzeba próbować. Jeśli chodzi o złuszczanie to najlepiej z tego co czytałem działa olejowanie. Zresztą tutaj masz niezłą lekturę:

http://lojotokowaglowa.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: N cze 01, 2014 18:08 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Pozwolę sobie napisać w tym wątku jedno pytanie, żeby nie zaśmiecać forum :).

Pytanie kieruję do lily, ponieważ podejrzewam, że ona się najlepiej zna ale nie tylko. Jak ktoś jest chętny to proszę się wypowiadać.

W skrócie potrzebny mi jest jakiś dobry krem z filtrem, ponieważ w wakacje mam sporo pracy na dworzu a co za tym idzie na słońcu często bardzo mocnym. Praktycznie całe wakacje spędzam na słonku. 2 dni właśnie na takim słonku i skutki już są ;|.
Polecicie mi jakiś dobry (fajnie by było żeby nie był za drogi) ale to mniejsza z tym może i nie być tani aby był bardzo dobry. Wiadomo zdrowie i samopoczucie psychiczne najważniejsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So cze 07, 2014 09:45 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi ale już piszę :)
Oczywiście dla każdego kto myśli o realnej ochronie przeciwsłonecznej powinien stosować filtry o SPF 30 i wyższych, najlepiej 50+
Jeśli chodzi o to co polecam to wygląda to następująco. Najlepsze filtry (w sensie składu przyjaznego skórze) ma Bioderma (np. AKN MAT, Photoderm MAX Fluide, Photoderm Mineral, Photoderm AR. Ten ostatni to delikatny krem tonujący, czyli wyrównujący koloryt skóry.
Trochę gorzej "składowo" wypada La Roche-Posay, ale ich filtry również są godne polecenia np. Anthelios AC, Anthelios SPF 50+ lekki fluid.
Wszystkie można bez problemu kupić albo zamówić do odbioru w aptekach. Jeśli ja miałabym wybrać filtr dla siebie byłyby to:
* Bioderma MAX Fluide SPF 50+ ; 40 ml
* Bioderma Photoderm Mineral SPF 50+ ; 100g

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 22:05 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
lily dzięki za odpowiedź poczytam o tych Twoich filtrach w wolnej chwili. Dopiero teraz czytam Twoją odpowiedź, ponieważ przez ostatnie dni miałem sporo pracy i nie miałem czasu na komputer itd. W miedzy czasie siostra kupiła mi balsam do opalanie Ziaja sopot sun spf20 o taki
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=45252

Pierwsze co to spojrzałem spf 20? Eee to pewnie lipa. Dobra umyłem rano twarz tak jak zawsze i posmarowałem się nim, po 15 minutach jak się wchłonął to znów obficie się posmarowałem i choda na dwór. Cały dzień na dowrzu, zastanawiałem się jak tam z moją skórą. Wieczorem zachodzę do łazienki, patrzę w lustro i nie wieżę własnym oczom. Zero jakiejkolwiek czerwienie. Tak jak bym wgl nie był na słońcu, tylko cały dzień siedział w domy. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten balsamik. Już kilka dni byłem na słońcu i się nim smarowałem i nadal jest super. Nie dość, że działa tak jak trzeba to jeszcze skóra po nim jest taka zdrowa, taka bialutka i delikatna jak nigdy. Naprawdę świetny produkt. Ziaja rządzi :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 22:05 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL