Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:51

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 11:18 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 11:03
Posty: 2
Witam

Jestem Marcin , dziś odkryłem to forum, i postanowiłem podzielić się z kimś swoją historią.

ŁZS zrujnowało i nadal rujnuje mój wygląd oraz psychikę - a to dlatego że kiedyś byłem ładnym dzieckiem i chłopakiem z bujnymi włosami,w średniej wielu osób mówiło że nieźle wyglądam.

ALe to historia, teraz wyglądam źle a będzie coraz gorzej, z bujnych włosów pozostała teraz tylko stale przerzedzająca się nieregularna kępa... lubiłem zawsze bujne, nastroszone fryzury, a teraz musze chodzić tylko na krótko obcięty bo inaczej wyglądam jak łysiejący 50 latek z olbrzymimi zakolami. To niszczy mi psychikę, taki upadek w ,,wyglądowej" sferze życia...

To nie wszystko, włosy to włosy, ale najgorsze są brwi, z gęstych ładnych brwi, zostały teraz dwa rzadkie krzaczki nad oczami, całkiem inne niż kiedyś. I cały czas wypadają! włosy to samo! nie mogę przeżyć tego, że wszystko wskazuje na to że niedługo będe łysy i bez brwi, jak mutant.to będzie masakra...

U w ostatnich latach byłem u dermatologów trzech, żadna kuracja nie pomogła ani na włosy ani na brwi... protopic(, sterydy - nic. Co prawda znikły chociaz czerwone plamy wkoło nosa i na czole.Tyle dobrego chociaż.

Cały czas czuję przymus zdrapywania tego cholerstwa z włosów, przez co wypadają, nie potrafię z tym walczyć.

Przestałem wierzyć że to cholerstwo da mi spokój, lata walki na marne, za jakiś czas będę jedynym w okolicy człowiekiem bez brwi i włosów. Jak jakiś pajac w cyrku, zła perspektywa na resztę życia. :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 11:18 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 19:20 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć Marcin.
Rozumiem jak możesz się czuć i się domyślam, że to coś strasznego, piszę tak bo również mam ŁZS (sam to zdiagnozowałem). Również mi wypadają włosy i brwi tak samo jak Tobie. Włosów na głowie trochę jeszcze mam gorzej z brwiami bo nigdy gęstych nie miałem więc jak zaczeły wypadać to mało ich już zostało. Staram się je ratować jak mogę.
Najważniejsze to nie załamuj się! Wiem, łatwo jest mówić ale najważniejsze jest to, żeby być tym kim się jest naprawdę, było przed tym jak zacząłeś chorować, śmiać się, cieszyć małymi rzeczami wtedy nawet bez włosów czy brwi będziesz czuł się szczęśliwy. Ja staram się tak robić, żyć normalnie spotykać się ze znajomymi bardzo są dla mnie ważni ponieważ nie czuję się gorszy chociaż również mam ŁZS i pewnie jeszcze coś by się znalazło. Naprawdę głowa do góry.
Piszę do do Ciebie i do innych chorujących na ŁZS.
Cały czas mam nadzieję, że wynajdą jakiś lek, nie wiem coś się wydarzy, że nasza choroba już nie będzie dla nas straszna, cały czas mam taką nadzieję, że ta chwila kiedyś nadejdzie tylko trzeba wierzyć.
Trzymaj się i pamiętaj nie jesteś sam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 19:20 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL