Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt mar 19, 2024 08:14

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 16, 2014 17:37 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N mar 16, 2014 17:25
Posty: 2
Witam !

Zaczęło się w tamtym roku ... od swędzenia głowy które się nasilało , więc drapałam aż się praktycznie zadrapałam ... powstały mi ranki , potem strupki .. Po pewnym czasie , kiedy żaden szampon nie pomagał poszłam do dermatologa - dostałam jakieś leki , po których mi nie przeszło , więc lekarz uraczył mnie sterydem w postaci Elocomu - na skórę głowy i szyi ( bo już zaczęła mnie swędzieć i wychodziły plami ) - zeszło ! .. ale na trzeci dzień rano obudziłam się cała spuchnięta ;( na skórze całego ciała - dosłownie pojawiły się plamy różowe , fioletowe no full barw ! Nie czekając pojechałam do tej Dermatolog która stwierdziła , że Ona nie wie co to jest i natychmiast wysłała mnie do szpitala . Byłam tam prawie 2 tygodnie . Powiedziano mi , że to alergia , dostałam zastrzyki i leki , no i przestało swędzieć i wszystko było ok . Ale nie na długo . Wszystko wróciło ... Głowa szyja , plecy - które tak swędzą że jak raz je zadrapie to pojawiają się jagby pęcherzyki ale nie wypukle i swedzi gorzej ( wczoraj kupiłam krem mediderm) pomaga ale na chwile ;(((
Byłam u innej dermatolog . Dała mi Trioxal , szampon ale to mam wrażenie nie pomaga ;( We włosach mam bardzo delikatny łupież ale biały i pojawia się jagby okresami , nie mówiąc już o rankach ;((

Czy to jest ŁZS ??? Mi się wydaje że skóre mam suchą a nie z łojotokiem ... Nie mam już siły .. Faktycznie miałam bardzo dużo stresu wręcz traumy ...

Eh ....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 16, 2014 17:37 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn mar 17, 2014 13:05 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj,
jeżeli nie masz cery łojotokowej to nie sądzę żeby mogło to być ŁZS. Zwłaszcza, że masz zmiany na plecach, a wtedy najprawdopodobniej byłyby też na twarzy. Dodam jeszcze, że w większości przypadków problem obszaru pleców nie zajmuje.
Podejrzewam, że możesz mieć klasyczną alergię. Napisz dokładnie jakie produkty aktualnie używasz do mycia i pielęgnacji: głowy, twarzy, ciała.
Jak długo stosujesz Trioxal i jaki jest schemat jego stosowania ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 17, 2014 14:11 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N mar 16, 2014 17:25
Posty: 2
Byłam po szpitalu u Alergologa ale stwierdził , że to napewno żadna alergia i nie zrobił mi testów ...
Używałam szamponu Emolum i nawet się goiło ale wystarczyło , że się spocę lub wkurzę i znowu swędziało i piekło ... Do ciała używałam zaraz po szpitalu zwykłego mydła bo tak mi zalecono - przed szpitalem żelu Biały Jeleń .
Trioxal biorę od trzech dni - rano i wieczorem po jednej ( 100 mg )

Już nie wspomnę że na całym ciele mam tak jagby w niektórych miejscach blado czerwone plamki , tak jak by były pod skórą ;( nie swędzą ale są .
Nie mam już siły ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 18, 2014 12:01 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Polecam rozejrzeć się za kolejnym dermatologiem. Takie plamy na ciele są niepokojące i sama najprawdopodobniej sobie z tym nie poradzisz. Skoro swędzą i pieką to ciężko o dobre samopoczucie. Póki co bierz Trioxal - na efekty trzeba będzie poczekać nawet do kilkunastu dni (jeśli w ogóle ta metoda leczenia była trafna). Do włosów przydałby Ci się łagodny szampon. Ja polecam szampon Babydream (dostępny w Rossmannie).
Może uda Ci się zrobić zdjęcie zmian i wstawić na Forum ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2014 12:01 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL