Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz lis 14, 2019 19:02

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 29, 2013 12:47 
nowicjusz
nowicjusz

Do stycznia 2013 nie miałam problemów z łupieżem. Pojawił się nagle, a pojawienie to łączę z dość dużym stresem i obciążeniem organizmu. Stosowałam nizoral, dodatkowo główne źródło stresu znikło, łupież zniknął również.

W lipcu sytuacja się powtórzyła- długotrwały stres- łupież pojawił się znów. I od tego czasu się utrzymuje. Stosowałam nizoral, a łupież wciąż się nasilał. Skóra głowy była bardzo sucha. Wcześniej musiałam myć włosy raz na dwa dni- bo wyglądały nieświeżo, teraz (zrobiłam eksperyment) w ciągu 6 dni nie przetłuściły się nawet troszeczkę (dłużej eksperymentu nie ciągnęłam). Skóra bardzo swędziała.

We wrześniu na czole, przy uszach skóra była podrażniona, zaczerwiona, łuszczyła się. Zaczęły mi intensywnie wypadać włosy- całymi pasmami. Poszłam do dermatologa. Ten rozpoznał ŁZS, przepisał BELOSALIC, lek przeciwhistaminowy i PIROLAM do mycia głowy. Troszkę się poprawiło- łupież był mniejszy, zmiany na twarzy znikły. Na następnej wizycie dostałam ZOXIDERM i pirolam. Po zoxidermie skóra mnie piekła i robiła się czerwona. Łupież się powiększył. Lekarz przepisał: Belosalic, Elocom (na skórę glowy), pirolam. Chwilkę znów się polepszyło, a potem właściwie stan był bez zmian. Skóra jest sucha, swędzi, łupież, wypadanie włosów.

Czy to może być ŁZS? Moje wątpliwości wynikają z tego że nie mam opisywanego często tłustego łupieżu a moja skóra jest przesuszona.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 29, 2013 12:47 

PostNapisane: So lis 30, 2013 09:27 
weteran
weteran

Witaj aniaw,w moim przypadku ,mam identycznie,czyli najpierw,zaczeło się od głowy,,później,twarz,itd też,nie mam tlustego łupieżu,na głowie,mam jakby takie płatki,łuszczącego naskórka,też nie do końca wiem,czy to ŁZS,może to łuszczyca,a może AZS,można gdybać,ja uważam że,to coś pomiędzy łuszczycą,a ŁZS,moge sie mylić,jestem zwykłą osobą,nie jestem lekarzem.

PostNapisane: N gru 01, 2013 22:03 
nowicjusz
nowicjusz

Dziękuję za odpowiedź :)
A czy mogłabym zapytać, czy jest jakiś sposób, żeby mieć to pod kontrolą?(zakładając że mam zbliżoną jednostkę chorobową) Bo prawdę mówiąc, przy tak prowadzonej terapii, nie widzę specjalnie efektu.

PostNapisane: Pn gru 02, 2013 13:41 
weteran
weteran

Witaj,poczytaj sobie mój wątek,mi pomagały różne kremy,maście,nie ma jednego leku który,zwalczy to na zawsze,mi np pomagał krem,nivea,maść triderm,u każdej innej osoby,inny lek pomaga,przy myciu głowy stosuje,szampon nizoral,a drugi to care&go,skóre przemywam żelem Physiogel,mimo,tej pielęgnacji,nadal,mam czerwoną lekko skóre na twarzy.Też mam skóre suchą i to mnie mocno swędzi,wiem że to dokuczliwe,ja mam to 10 lat,staram sie,tą suchą skóre odrobine nawilżać,pozbywać sie tego łoju,ja już sie pogodziłem,że taki jestem i taki już zostane,życze ci żebyś,pokonała chorobe :).

PostNapisane: Wt gru 03, 2013 16:35 
nowicjusz
nowicjusz

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 03, 2013 16:35 

Strefa czasowa: UTC