Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Śr lis 20, 2019 11:43

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 17, 2013 20:08 
weteran
weteran

Witam Wszystkich. Założyłem konto na tym portalu ponieważ mam problem ze skórą i do końca nie wiem czy to ŁZS. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. A więc jak w największym skrócie opowiem Wam moją historię.
Zaczęło się z końcem sierpnia 2013. Pewnego dnia na płatkach nosa pojawiły mi się dwie zaczerwienione plamki, swędzące. Plamki były szorstkie i tak jakby pod nimi był jakieś małe krostki..W tedy nie miałem czasu na lekarzy i posmarowałem tym co miałem pod ręką a ściślej mówiąc Tribiotic'em o bardzo ładnie mi pomogło. Plamki znikneły ale zaraz pojawiły się nowe. Gdy zaczął się wrzesień a objawy nie ustąpiły udałem się do lekarze rodzinnego. Badanie trwało max 10 minut. Pani powiedziała, że to raczej z alergii chociaż na nic nie jestem uczulony i zapisała mi HYDROCORTISOUNUM JELFA, NEOMYCINUM JELFA i tabletki Telfexo. Kazała łykać tabletki i smarować HYDROCORTISOUNUM a jeśli będę miał bardzo zaczerwienione to NEOMYCINUM. No i tak robiłem, plamki znikały ale zaraz w innych miejscach pojawiały się nowe np. na powiece, ale najwięcej na nosie. Pewnego razu zauważyłem, że nie mam już zaczerwień wcale lecz moje szczęście nie trwało długo.
Pojawiła się nowa dolegliwość. Skóra równomiernie zaczerwieniona praktycznie cały nos ale reszta twarzy i innych część ciał nie. Zaczęły mi wypadać brwi, bardzo się przestraszyłem. Wystarczyło, że lekko otarłem ręką o brew a na dłoni zostawało około 5 włosków. Na głowie pojawił się łupież, co ciekawe nigdy go nie miałem. Ale przejdę do sedna. Moja dolegliwość bazuje na tym, że mam zaczerwienioną skórę na nosie i ona się tak jakby bardzo poci. Tzn. Idę się kąpać. Myję twarz. Mam suchą ''normalną'' skórę na twarzy. Kładę się spać, wstaję i tam gdzie mam skórę lekko zaczerwienioną to właśnie mam cała taka jakby mokrą jakbym przed chwilką z wody wyciągnął a np. skórę na czole mam normalną. Skóra ta na nosie tak jakby się bardzo bardzo poci. Z łupieżem sobie poradziłem, na szczęście nizoral wystarczył ale boję się co z tym moim noskiem. Raz jest prawie wogóle nie czerwony a czasami to masakra żyć się nie chce.
Jak myślicie to może być ŁZS? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję Sławek.

Tytuł:
PostNapisane: N lis 17, 2013 20:08 

Strefa czasowa: UTC