Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:17

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moje ŁZS
PostNapisane: So paź 19, 2013 10:39 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 10:15
Posty: 7
Witam wszystkich. od jakiś 6 miesięcy walczę ze zmianami skórnymi. Zacznę od początku i opisze wszystko po kolei.
W marcu zaczęły mi się robić dziwne plamki na lewym policzku. Odstawiłem krem nivea i mycie woda buzi i zaczelem stosować physiogel oraz cutibaze i poleciałem do dermatologa. Diagnoza : AZS i dostałem pimafucort, zinalfat + wit PP. na dwa tygodnie był spokoj , później wrocilo wszystko w postaci czerwonych plam + maluch krostek białych. Diagnoza TR i dostałem hascoderm który mnie całkowicie uczulil. Odstawilem go poleciałem znowu dostałem protopic + cetigran. Wszystko się ustatkowalo , ale zaczely mi się robic problemy trawienne i znowu mnie wysypalo. Zrobilem gastroskopie i wyszlo ze mam stany zapalne , HP i nadżerki. W miedzy czasie byłem u kolejnego dermatologa. Diagnoza TR , a alergolog stwierdził ze AZS. Na HP dostałem i TR dostałem metronidozal + duomox , po których dostałem ogromne uczulenie na całym ciele az znalazłem się w szpitalu. tak o otrzymaniu masy sterydów wszystko zeszlo. zlikwidowali mi stany zapalne i do domu. Po szpitalu zrobiłem testy alergiczne i wyszlo ze jestem uczolony na roztocza kurzu domowego, biore leki rupafin + aerius, ale buzia się czerwieni, dziwne obrzęki + suchość skóry. Mój alergolog wyslal mnie na kosultacje z pania ordynator dermatologii, która stwierdzila ze mam ŁZS. Dostalem skinoren, pharmaceris R szampon na łupież Pirolam ( nigdy nie miałem łupieżu), i tabletki fluconazole. Tabletki zaczelem brac , ale skonirenu się boje bo to jest podobne do hascodermu który mnie uczulał. Dodam ze mam czerwone plamki na buzi, do tego strasznie sucha buzie. Czy to ŁZS czy coś innego??? Pomóżcie proszę bo milion diagnoz a żadna trafiona. dodam tylko ze po każdym kremie buzia się czerwieni, nie toleruje nic oprócz cutibazy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 19, 2013 10:39 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Moje ŁZS
PostNapisane: Cz lis 14, 2013 09:02 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 05:51
Posty: 39
Cześć Guciu,
Widzę, że nikt nie odpowiedział na Twojego posta. Widzę, że się miotasz z różnymi diagnozami tak jak ja na początku. TR, AZS, ŁZS. Tak, lekarze strzelają jeżeli chodzi o diagnozy. Może Ci trochę pomogę.
Jeżeli chodzi o TR, to ile masz lat? Czy na Twojej twarzy są widoczne popękane naczynka? Moim zdaniem bez widocznych naczynek nie ma mowy o żadnym TR. Również jeżeli jesteś młodą osobą to też bym wykluczyła. Mi też zaczęło się od kilku łuszczących się plamek na lewym policzku. Też,że niby TR. Ale lekarz zlekceważył wiele innych objawów. Guciu, może lekarzy zmyliła Twoja wrażliwość na wszelkie kosmetyki? Bo tak faktycznie jest przy TR. Skóra jest bardzo wrażliwa i nie toleruje wielu kosmetyków. Jeżeli chodzi o ŁZS. Pisałeś,że nigdy nie miałeś łupieżu. I to też przemawia za tym, że to nie jest ŁZS. Moim zdaniem ŁZS skóry głowy i twarzy są ze sobą powiązane. Nie swędzi Cię głowa? Nic Ci się z niej nie sypie? Nawet czasami? Piszesz,że Twoja cera jest sucha i wrażliwa. Tak w przypadku ŁZS nie jest. U " nas", czyli osób chorych na ŁZS skóra jest raczej tłusta. Tzn. przetłuszczają się nam szybko włosy, świecimy się na czole, nosie, brodzie. Wyskakują jakieś niespodzianki. Swędzą nas plecy ( czasami), dekolt czy klatka piersiowa. Na twarz mimo,że skóra jest tłusta łuszczymy się w okolicy nosa, brwi i linii włosów. Jeżeli nie masz takich objawów to też nie ŁZS. Ja bym się w Twoim wypadku bardziej kierowała ku AZS ( twoja sucha i wrażliwa skóra), wrażliwość na kosmetyki. Poczytaj sobie o tych schorzeniach na necie. Są bardzo dobrze opisane. Ja wiem,że na początku bardzo ciężko jest zarówno lekarzom jak i samemu stwierdzić co dolega. Ale jak odpowiesz sobie sam na parę pytań to na pewno będziesz wiedział ;-) Napisz mi trochę więcej o sobie. Coś wymyślimy ;-)
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moje ŁZS
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 20:45 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 10:15
Posty: 7
witam. odnośnie wieku to mam 33 lata. mam popękane naczynka i na nosie i na policzkach. dzisiaj byłem u kolejnego dermatologa. stwierdził ze to ŁZS. co swędzenia to swędzi mnie glowa, policzki ale łupieżu nie mam . te choroby sa bardzo ze sobą powiazane , podobne. dzisiaj rozmawiałem z lekarzem, potwierdzil ze to ŁZS a nie TR. sam już nie wiem . co do AZS to nigdy nie miałem zmian na zgięciach łokci ani kolan. u mnie np. jest tak ze mam jakies zmiany np. kilka dni później kilka dni spokoju i tak w kolko. bardzo dziwne sa remisji tej choroby.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 20:45 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL