Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz lis 14, 2019 19:40

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytanie do Lily
PostNapisane: N paź 20, 2013 09:24 
debiutant
debiutant

Lily jako że piszesz, że nie masz nawrotów choroby i utrzymujesz skórę w dobrym stanie od dawna powiedz mi jak to osiągnęłaś. Opisz swoją historię, powiedz co teraz stosujesz. Chciałam napisać do Ciebie wiadomość prywatną, ale skoro nie odpisujesz na nie to piszę na forum. Generalnie nie wiem co robię źle. Chucham, dmucham na tę cerę, a i tak daje mi w kość. Może opisze moją pielęgnację.
Rano: spryskuję twarz wodą termalną, myję ją cetaphilem (bez użycia wody kranowej, którą zastąpiłam mineralną). Osuszam chusteczkami higienicznymi. Następnie czekam 30 min, smaruję twarz kremem humektan. Odczekuję 30 min wykonuje makijaż.
Wieczór: Demakijaż wodą micelarną bioderma sensibio H2O i umycie buzi olejkiem z drzewa herbacianego i spryskanie wodą termalną. Czekam 30 min. Nakładam krem humektan. Poza tym stosuję dość restrykcyjną dietę. Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić żeby wyeliminować do minimum nawroty mojej choroby. Rok temu brałam trioxal, poza tym używam raz w tygodniu protopicku. O ile całe wakacje twarz miałam rewelacyjną, o tyle teraz kiedy zaczęły pracować kaloryfery jest tragicznie. Twarz bez protopicku nie wytrzymuje dłużej niż tydzień, a ponieważ robiłam w poniedziałek zabieg laserowego zamykania naczynek i mogę powrócić do używania maści dopiero za tydzień jest źle. Co jeszcze mogę zrobić żeby sobie pomóc?
Lily prosze odpisz

Tytuł:
PostNapisane: N paź 20, 2013 09:24 

PostNapisane: Wt paź 22, 2013 09:52 
administrator
administrator

Hej :)
Już dawno powinnam założyć swój wątek i na bieżąco aktualizować w nim wpisy - myślę, że choć część Was skorzystałaby na moich subiektywnych wpisach o walce z ŁZS ;) Niestety założenia mijają się z praktyką gdyż praca jaką wykonuję zajmuje mi często 7 dni w tygodniu, czasem nawet w święta i trochę Was tu zaniedbuję ...
Obiecuję że w najbliższych dniach postaram się skleić coś sensownego - w zarysie przedstawię jak to było kiedyś, ale głównie skupię się na tym jak obecnie radzę sobie z cerą i skórą głowy :)

PS: Na wiadomości prywatne oczywiście odpisuję, ale nie sprawy związane stricte z chorobą - warto pisać o tym na Forum żeby inne osoby również mogły skorzystać :wink:

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 09:52 

Strefa czasowa: UTC