Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest N gru 16, 2018 08:37

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 18:06 
nowicjusz
nowicjusz

Witam wszystkich,

Obiecałem sobie, że jak wyleczę ŁZS to dam wskazówki innym. Wybaczcie, że w dużym skrócie.

Na ŁZS choruję od 15 lat. Objawy miałem tylko na skórze twarzy - czerwone, swędzące, wysięki i żółta łuska. Dodatkowo zaczerwieniona i swędząca skóra głowy + łupież + wypadanie włosów.

Problem stale powracał, leczyło mnie 7 dermatologów. Przeszedłem przez wszystkie chyba maści, tabletki, medykamenty o których czytałem na tym forum. Nie pomagało nic - choroba powracała.

Moja rada - porzućcie wszelkie leczenie farmaceutyczne - to nic nie da - problem siedzi głębiej. Leki te tylko zaleczają problem. Pomogą tylko środki naturalne.

Problem tkwi w osłabionej wątrobie i grzybach w organizmie. U mnie problem ŁZS pojawił się po przyjmowaniu antybiotyków i sterydów bez probiotyków osłonowych. Wyniszczają one dodatkowo pozytywne i dobre bakterie ochronne, dzięki temu grzyb się rozrasta (głównie Candida). Dodatkowo mamy skórę łojotokową szczególnie narażoną na takie problemy. Grzyby wytwarzają toksyny i to one atakują wątrobę, nerki i są bezpośrednim sprawcą naszych problemów skórnych. Powodują że organizm jest osłabiony, przykry zapach potu, bladość, wieczne zmęczenie, senność, depresje. Wszystko to miałem.
Osłabiona/chora wątroba (również zła dieta, alko, papierosy) powoduje ŁZS, łuszczycę, etc. Wątroba to jeden z najważniejszych organów, niestety nie jest unerwiony zatem nie boli. Oznakami jej choroby są te właśnie rzeczy.

Po wielu latach walki trafiłem na homeopatkę, proszę tylko nie wstawiajcie postów że to nie działa, że to efekt placebo. Wiem co mówię. Nie miałem żadnego nastawienia do tego leczenia. Na nic się nie nastawiałem.
Są to środki oparte tylko na naturalnych składnikach.

Nie jestem żadnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej czy apteki, dlatego nie będę wstawiał żadnych linków.

Kuracja trwała 5 tygodni. Cała kuracja nastawiona była na wybicie grzybów, bakterii, wzmocnienie wątroby, odbudowanie mikroflory bakteryjnej JELIT (to też bardzo ważne).
Już po pierwszym tygodniu miałem nasilenie objawów, moja twarz pokryła się mocno wypryskami, jak nigdy. Trochę się przestraszyłem ale to jest prawidłowa reakcja organizmu, w końcu coś zaatakowało grzyba (od środka). Jak grzyb obumiera wytwarza mnóstwo toksyn które obciążają wątrobę, organizm nie nadąża z ich wydalaniem. Jednym z głównych narządów wydalniczych jest właśnie skóra.

Chętnie wstawię listę leków homeopatycznych na odgrzybianie, dokładne dawki, stosowanie. Probiotyki które stosowałem. Jednym słowem - oczyszczamy organizm. Na twarz żadnych chemicznych kremów, wystarczy przemywać sokiem z aloesu połączonym z wodą.

Rezygnujemy z alkoholu, papierosów, chociaż na 2 m-ce. Bardzo ważna jest dieta, ograniczyć mięso, nie jemy nic smażonego, dużo owoców, warzyw, ZERO cukru - tym żywią się grzyby. Odstawiamy wszystkie chemiczne leki.

Usunąłem problem od środka, skóra już od roku jest taka jak powinna być.

Jeśli jesteście zainteresowani to dajcie znać, napiszę co i jak, jeśli nie to trudno, ja się wyleczyłem i obiecałem sobie że jak do tego dojdzie to wstawię na tym forum. Zmagałem się z tym g….. przez 15 lat, uprzykrzało mi to strasznie życie. Życzę Wam powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 18:06 

PostNapisane: Pt cze 30, 2017 19:14 
bywalec
bywalec

To napisz co to za cuda.

PostNapisane: Pt cze 30, 2017 21:06 
nowicjusz
nowicjusz

To są 2 leki.
Albicansan D5 - stosujemy przez pierwsze 2 tygodnie, codziennie po 8 kropli.
Pefrakehl D5 - stosujemy w trzecim, czwartym i piątym tygodniu od poniedziałku do piątku raz dziennie po 8 kropli, w soboty i niedziele stosujemy Albicansan D5, też oczywiście 8 kropli dziennie.

To są dwa główne leki, dodatkowo jako leki wspomagające stosujemy Galium (Syców), 3 x dziennie po 10 kropli. Do końca buteleczki.

Probiotyki na odbudowę mikroflory jelit: najpierw Sanprobi IBS przez 4 tygodnie po jednej tabletce. Później Sanprobi Barier, też przez 40 dni po jednej tabletce dziennie.

Dodatkowo można po tej 5 tygodniowej kuracji (Albicansan i Pefrakehl) zacząć Fortakehl - 20 tabletek - od pon. do piątku po jednej tabletce, w w soboty Albicansan - 5 kropli, w niedziele - Pefrakel - 5 kropli.

Na sam koniec później Sankombi D5 - raz dziennie po 8 kropli do końca buteleczki.

Można jeszcze pić cały czas ostropest na wzmocnienie wątroby.

Ale tak jak wspomniałem, najważniejsze są 2 leki: Albicansan i Pefrakehl, ale radzę brać to z tymi dodatkowymi.

No i dieta: przez miesiąc, dwa zero alkoholu, później też nie przesadzać ograniczyć papierosy do minimum, nie jeść drożdży, białego pieczywa, makaronów, ogólnie zero pszenicy, ZERO CUKRU. Później już powoli można wprowadzać, nie ma co przesadzać.

Podczas kuracji dużo ruchu, jak najwięcej się pocić, toksyny wychodzą razem z potem.
I WAŻNE - pić dużo wody, co najmniej 2-3 litry dziennie.

Pozytywne działanie tych leków potwierdzili lekarze medyczni. Mają tylko i wyłącznie naturalne składniki.
Tak jak pisałem, walczyłem 15 lat, tylko to mi pomogło. Najważniejsze, że nie tylko mi, rozmawiałem z innymi którym to pomogło, każdy potwierdza że objawy ŁZS ustąpiły.

Nie mówię że to jest całkowite wyleczenie, jeśli ktoś będzie jadł wysoko przetworzone produkty w dużych ilościach i te rzeczy które wskazałem wcześniej, będzie przyjmował leki, antybiotyki, sterydy, pił dużo alko to organizm znowu się zagrzybi i objawy powrócą. Trzeba trzymać fason i mieć zdrowy rozsądek.

Liczy się efekt, nic nie piecze, nic nie swędzi, aż chce się żyć. I pamiętajcie, problem nie leży w skórze tylko głębiej - zagrzybienie organizmu, osłabiona wątroba, jelita, toksyny - nieprawidłowe działanie tych organów powoduje wysypki, swędzenie, jednym słowem ŁZS. Nadmieniam, że ja te objawy miałem tylko na twarzy, ale pewnie dotyczą też całego ciała.

No, to tyle, powodzenia! Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam

PostNapisane: N paź 29, 2017 17:40 
pisarz
pisarz

czy ktos juz tego probowal oprocz wlasciciela postu?

PostNapisane: Pn paź 30, 2017 14:50 
bywalec
bywalec

Czy utrzymuje Ci się dobry stan skóry? Jakoś nieufnie podchodze do medycyny alternatywnej. Ale czego by tu człowiek nie zrobił, żeby się tego pozbyć. Czy ktoś próbował tej metody? Przejrzałem te leki i z "internetu" wynika, że nie były testowane oraz nie mogłem znaleźć ich składu.

PostNapisane: Śr sty 17, 2018 18:55 
nowicjusz
nowicjusz

No właśnie, jest cały czas okej?

PostNapisane: Pn lut 26, 2018 17:26 
nowicjusz
nowicjusz

Rezygnujemy a alkoholu i papierosów ? No to chyba logiczne. Inni chleją a potem się dziwią, że mają to dziadostwo. Ja nie biorę używek, a i tak jestem chory.
Reasumując to chyba specyfiki autora i tak innym nie pomagają, bo jakoś nie widzę kolejnych postów z cudownymi uzdrowieniami.

PostNapisane: So paź 27, 2018 18:50 
debiutant
debiutant

Sprawdziłam tą wersję walki z ŁZS jako walki z grzybem i u mnie się nie sprawdziła. Nie stosowałam leków autora tego postu ponieważ lekarz nie chciał mi ich wypisać ze względu na ryzyko (powiedział mi że w ostateczności wypisze receptę ale na moją odpowiedzialność). W związku z tym znalazłam naturalną metodę walki z grzybem stosowałam Citrokap i bardzo restrykcyjną dietę przez około 2 miesiące. Grzyb nie był przyczyną mojego ŁZS natomiast podczas walki z nim dowiedziałam sie co było tą przyczyną i była to uczulenie na mleko (i jego przetwory czyli sery, jogurty, smietany) i kawę!. Przy restrykcyjnej diecie walki z grzybem odstawia się większość cukrów i innych pokarmów w tym właśnie te dwa alergeny. W związku z tym wykonałam testy alergiczne ale one nie wykazały alergii na mleko. Teraz zamierzam zrobić testy na nietolerancję pokarmową. Drugą rzeczą która mnie uczulała były szampony - jedyny który mnie nie uczula to Free and Clear firmy Pharmacetical Specialties. Teraz ani ŁZS and łupieżu nie mam :).

Tak jak pisałam powyżej zrobiłam testy na nietolerancję i wyszła mi nietolerancja mleka, kawy (a dokładniej Tyraminy z kawy) serów, cukru (wszelkich słodkich rzeczy w tym owoców), pomidorów, cukinii itd. Odstawiłam te wszystkie produkty i po łupieżu nie został ślad. Testy które robiłam były bardzo dokładne MRT150 (koszt 1850 zł) w ISO-LAB w Warszawie - wyniki tłumaczyła lekarz T. Partyka z ISO-LAB - polecam Panią :). Na teście przykładowo wyszła i nietolerancja fruktozy i pomimo tego że teoretycznie niektóre owoce były na zielone(czy niby mogłabym je jeść) to jednak przez fruktozę nie mogę nic z owoców poza Oliwkami.

Podsumowując przyczyny łupieżu u mnie były dwie:
1. szampon (swędziała mnie od niego głowa)
2. Nietolerancja (wyciągałam ze skóry głowy takie małe grudki)

Pozdrawiam, i życzę powodzenia :).

Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2018 18:50 

Strefa czasowa: UTC