Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 23:42

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 08, 2015 10:17 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So gru 13, 2014 15:27
Posty: 26
Po niepowodzeniu z solą z morza martwego, która pomogła tylko chwilowo i rozjaśniła skórę, zacząłem wczoraj terapię surowym miodem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 08, 2015 10:17 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr kwi 08, 2015 13:18 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr mar 25, 2015 08:49
Posty: 16
@ anonim jak pływałem w morzu matrwym to skóra była jak pupcia noworodka :), ale nie wiem czy sól z morza martwego (jako kosmetyk) ma te same właściwości (nigdy nie próbowałem). Niektóre bogate kraje wysyłają ludzi w ramach ich NFZu na kurację nad morze martwe bo ma zbawienny spływ na niektóre choroby skóry (np. łuszczycę). Daj znac jak idzie z miodem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 12, 2015 09:03 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So gru 13, 2014 15:27
Posty: 26
dakol napisał(a):
ale nie wiem czy sól z morza martwego (jako kosmetyk) ma te same właściwości (nigdy nie próbowałem).

No właśnie nawet na opakowaniu jest napisane, że łagodzi min. egzeme, bóle mięśniowe. Na pewno złagodziła mi lekki trądzik, jeszcze bardziej zminimalizowała.

Za mną jest już trzeci dzień 3 godzinnego noszenia miodu na twarzy, dzisiaj zacząłem szósty dzień, gdzie tylko myję się tym miodem. Na razie nie zaobserwowałem ani polepszenia, ani pogorszenia, być może tylko utrzymanie stanu 'znośnego' po soli morskiej. Twarz tak jakby opalona po całej nocy, w dzień lekkie zaczerwienienia. Nic mi się nie łuszczy, tak jak od początku choroby. Zastanawiam się czy warto się nawilżać czymkolwiek, bo moja skóra w dotyku jest mniej więcej tak jak przed chorobą, nie ma łoju ani za dużo, ani za mało.

Mam nadzieję, że coś się zmieni, bo jestem załamany :x


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 13, 2015 20:54 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Życzę wytrwałości i cierpliwości :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 16, 2015 19:53 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So gru 13, 2014 15:27
Posty: 26
Nadal nic. Olej kokosowy w ogóle we mnie nie wsiąka, w dodatku dziwnie pachnie, choć jest bezzapachowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 18, 2015 19:24 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So gru 13, 2014 15:27
Posty: 26
Dawno tak źle nie wyglądałem. Przez ten olej kokosowy wszędzie mi się porobiły 'białe głowy' tj. trądzik. Chyba go odstawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 21, 2015 21:07 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Szkoda, że nic z tego nie wyszło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 18:08 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 20:28
Posty: 23
anonim widzę, że mamy podobne problemy z olejem kokosowym, u mnie też się nie wchłania.

Od samego początku, od kiedy go stosowałem nigdy mi się nie wchłaniał. Do tej pory myślałem, że jest to normalne, ale chyba jednak nie do końca. Szczerze mówiąc bardziej podchodzi mi ten olej do skóry głowy i pomaga na placki, płaty i łuszczenie na głowie niż na samą twarz. Owszem efekty może i jakieś tam były po oleju (a może po prostu zbiegło się to ze stosowaniem innych kosmetyków), ale nie wchłania się on w ogóle. Zawsze musiałem go zmywać, nawet po nocy mi się nie wchłonął tylko zostawała taka tłusta warstwa.

A co do kuracji miodem to skoro nie widzisz efektów, to może będzie tak jak u mnie czyli ta kuracja Ci nie pomoże, ale o tym przekonasz się za jakiś czas sam. Ja chyba już jej więcej nie będę próbował, zakupiłem ostatnio znowu swoją wodę termalną i skóra zaczyna wracać do ładu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 28, 2015 09:34 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So gru 13, 2014 15:27
Posty: 26
rafael napisał(a):
A co do kuracji miodem to skoro nie widzisz efektów, to może będzie tak jak u mnie czyli ta kuracja Ci nie pomoże, ale o tym przekonasz się za jakiś czas sam.


Chyba już raczej na pewno nie pomoże. Dzisiaj byłem u dentysty i kiedy przystawiła mi lusterko do twarzy, żebym obejrzał o jaki ząb jej chodzi, przestałem się łudzić, że miód cokolwiek pomógł.
Mam nowe zaczerwienienia na policzku i między okiem, a bokobrodem. Skóra zaatakowana łzs przestała być tylko mocniej tłusta od reszty ciała, tak to nadal jest czerwona; na pewno bardziej niż po moich próbach z solą morską, do której chyba wrócę, bo niby co mi zostało. Dociągnę kurację miodem do końca, może spróbuję jej znowu po miesiącu przerwy. Olej kokosowy jest totalnym nieporozumieniem, niezależnie od ilości wtartej w skórę nie wchłania się.

Dodam, że byłem zbadać swoją krew, szukając przyczyny wewnątrz siebie i wyszła mi niedoczynność tarczycy; od miesiąca biorę hormon, a w czwartek idę na usg. Gdzieś wyczytałem, że to może się łączyć, ale w moim przypadku chyba nie za bardzo.
Suplementuję się także witaminą A i cynkiem; żadnych efektów.

Planuję zrobić ponowne testy alergiczne, ostanie miałem robione około pięć lat temu i wyszło mi wtedy, że jestem uczulony praktycznie na wszystko, tylko nie w wysokich ilościach. Spróbuję to połączyć ze sobą. Liczę, że wyjdzie mi jakaś poważna choroba, którą da się wyleczyć i nie jest to łzs. Cały czas wątpie, że je mam. Nic mi się nie łuszczy, nie wygląda tak jak na obrazkach w sieci, nie działają na plamy sterydy, nie działają terapie, które innym pomagają; coś mi się tu nie klei.


___
zamierzam zrobić także eksperyment z niezdrowym jedzeniem i alkoholem, czy pogorszy moje zaczerwienienia, czy też nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 29, 2015 19:43 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Z tego co widzę to każdy lub prawie każdy kto ma łzs lub coś podobnego do łzs ma też coś z tarczycą. Musi mieć to jakiś związek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 29, 2015 19:43 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL