Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:20

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 22:14 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Link do strony:
Trądzik - Akne - Acne i łojotok - Seborrhoea - dawne opisy i metody terapii

W bardzo przystępny sposób opisane podstawowe pojęcia definiujące takie sprawy jak łojotok, trądzik. Takiej wiedzy nie ma za dużo w Internecie toteż gorąco odsyłam do lektury.
Metody leczenia - teoretycznie stosowane kiedyś - ale warte chociażby przeczytania bo można z tego wiele dla siebie wyciągnąć no i może nawet - coś zastosować :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 22:14 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 10:29 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz sie 20, 2015 10:26
Posty: 1
ja na leczenie trądziku ze środków naturalnych stosuje do przemywania twarzy wode z zielonym startym ogórkiem- to jest zamiast jakiegokolwiek toniku, i raz w tygodniu robie sobie maseczke z miodu i cytryny i stosuje jeszcze tabletki, ale tez o skladzie bardziej naturalnym niz antybiotyk wiec sa ok, to Derminax, mozna poczytac jaki maja sklad a dzialanie jest tak jak to opisano- ja jestem zadowolona http://www.dermi-suple.pl/
pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 12:09 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr paź 28, 2015 12:42
Posty: 5
Mnie kiedyś babcia opowiadała, że kilkadziesiąt lat temu jadło się przy trądziku drożdże piekarskie, skórę przemywało naparem z mięty, rumianku, pokrzywy bo działała ściągająco. Nie było tego wszystkiego co my teraz mamy i ludzie sobie jakoś radzili :P Nie najgorzej działa reklamowane wszędzie [urlhttp://medtutor.pl/forum/nonacne]Nonacne[/url] + do tego np. seria z Clareny dermasebum line.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 12:10 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr paź 28, 2015 12:42
Posty: 5
klaudia844 napisał(a):
Mnie kiedyś babcia opowiadała, że kilkadziesiąt lat temu jadło się przy trądziku drożdże piekarskie, skórę przemywało naparem z mięty, rumianku, pokrzywy bo działała ściągająco. Nie było tego wszystkiego co my teraz mamy i ludzie sobie jakoś radzili :P Nie najgorzej działa reklamowane wszędzie Nonacne + do tego np. seria z Clareny dermasebum line.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 20, 2017 08:47 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sty 17, 2017 10:19
Posty: 7
Też słyszałam o drożdżach, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić... Te dawne metody może i są trochę dziwne, ale przynajmniej były w 100% naturalne i chyba najbardziej bezpieczne dla skóry. Szkoda, że pewnie teraz nie przyniosłyby tak dobrych rezultatów, bo skóra musi dostosować się do warunków zewnętrznych, a te nieco się zmieniły. A i produkt spożywcze już nie są tak czyste, jak kilkadziesiąt lat temu. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 16, 2017 11:01 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt maja 16, 2017 10:59
Posty: 6
A jakieś peelingi czy cos pomagaja na to?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 23, 2017 15:10 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 14:54
Posty: 1
Z peelingami raczej ostrożnie bo po rozdrapaniu takiej zmiany trądzikowej powstaje często blizna która nie jest łatwa do wyleczenia a zostaje z nami na całe życie. Jeśli chodzi o tabletki na trądzik Nonacne to też słyszałam że dają dość dobre efekty jednak jak już się zacznie taką kuracje to trzeba ją stosować do końca. Znalazłam artykuł o naturalnych sposobach na trądzik i puki co stosowałam jedynie maseczkę truskawkową która rozgrzewała skórę, czułam jak dość mocno grzeje a nawet lekko pali. Minimalnie czerwone przebarwienia się wybieliły ale to nie był jakiś super mega efekt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 27, 2017 12:29 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 12:16
Posty: 1
Według mnie żadna kuracja nie pomoże jeżeli nie dba się o higienę.

_________________
hurtownia fajerwerków


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 09, 2018 16:23 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sty 09, 2018 16:22
Posty: 1
Powiedzcie mi kochani, czy takie metody faktycznie działają, czy to tylko efekt placebo...?

_________________
odzywki na mase


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 24, 2018 21:22 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N cze 24, 2018 21:17
Posty: 1
Niektóre z tych metod stosowane są do dziś. Babcia opowiadała mi o podobnych, działają do dziś ;)

_________________
http://www.ekspertbudowlany.pl/profil?login=arbatech


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 24, 2018 21:22 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL