Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:56

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 11, 2019 08:47 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lut 11, 2019 08:26
Posty: 1
Jestem kursantką psychologii medycznej I stopnia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w stolicy. Na zakończenie półrocza mam stworzyć pracę na bardzo kontrowersyjny temat w Polsce, dotyczącym aborcji. Chciałabym bardziej omówić w mojej pracy na temacie psychologicznym, moralnym i szeroko pojętej etyce. W Internecie na szczęście nie brakuje materiałów oraz wielu historii kobiet, które przedstawiają swoje historie, bo w sieci stają się anonimowe. Mogą opisać swoje przeżycie ale również poszukują tam pocieszenia ponieważ nie od dziś wiadomo, że usuwanie ciąży to temat o którym się nie mówi, którego większość dziewczyn nie chce ruszać. Nie tylko w tym temacie ale nawet w błahych, innych sprawach kobiety boją się być oceniane i to właśnie chyba główny powód dla którego sieć to idealne miejsce, aby z kimś porozmawiać lub po prostu wyrzucić to z siebie.
Zebrane przeze mnie materiały pozwolę sobie tutaj umieścić. Opracowując nad tym tematem poczułam, że wielu kobietom może pomóc taki dłuższy komentarz, który jest „zbiorem wielu historii o aborcji” i pomoże tym, które go przeczytają, odnajdując w nim coś dla siebie. Na początku chcę uprzedzić, że jako twórca jestem w nim całkowicie obiektywna. Ten tekst nie ma na celu propagowanie lub negowanie samego zabiegu usuwania ciąży, ale przede wszystkim powinien zwrócić uwagę na fakt, że w Internecie codziennie natrafiamy na wzmianki i zapytania od kobiet poszukujących wsparcia przy usunięciu ciąży. Wiele z nich niestety wybiera teoretycznie „mniej inwazyjną” aborcję farmakologiczną zażywając farmaceutyki, które są zakazane w okresie ciąży. Takie farmaceutyki powodują poronienie, ale bardzo często mogą również tworzyć różne komplikacje, które zwykle i tak kończą się wizytą w klinice. Inne przypadki opisywane przez internautki to „prywatne” zabiegi przeprowadzane na terenie Polski.

Moja kobieca natura chce również zaznaczyć jakoś własną ocenę, lecz kategorycznie sama sobie tego zabroniłam. Tekst jest tylko i wyłącznie zbiorem informacji zebranych z Internetu.

Na początek przedstawię najczęstsze pytania jakie znalazłam na różnych forach, stronach, blogach itp. oraz sformułowane przeze mnie odpowiedzi na podstawie uzyskanych informacji wokół danego pytania.

Dlaczego usunięcie ciąży w Polsce jest niebezpieczne?
Największym argumentem, który występuje także w innych krajach, gdzie dokonywanie zabiegów usunięcia ciąży jest podobnie restrykcyjne, to przede wszystkim braki kadrowe, czy przynajmniej anestezjologa. Niestety, takie zabiegi, które są wykonywane nielegalnie odbywają się w mieszkaniach lekarzy, przy asyście zaledwie zaufanej pielęgniarki. Chęć dodatkowego zarobku do wypłaty jest niestety w wielu przypadkach większa niż zdrowy rozsądek, co później może skutkować problemami nie tylko prawnymi.

Aborcja farmakologiczna czy aborcja mechaniczna?
Aborcja farmakologiczna jest dostępniejsza. W Sieci pojawia się bardzo dużo anonsów osób, które chcą sprzedać tabletki poronne. Kobiety w potrzebie i przed strachem związanym z wizytą lekarską lub brakiem gotówki na przeprowadzenie w klinice decydują się na taki krok. Zażywają tabletki niewiadomego pochodzenia, które mają usunąć niechcianą ciążę, zapominając o zdrowym rozsądku oraz własnym bezpieczeństwie.

Jaka substancja wywołuje poronienie?
Najczęściej stosowaną według informacji z Internetu jest mizoprostol, który występuje w lekarstwach leczących choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów lub profilaktyce leczenia wrzodów żołądka.

Gdzie można legalnie wykonać aborcję?
W Europie jest wiele krajów, które umożliwiają wykonanie zabiegu w sposób legalny, dając gwarancję profesjonalnego podejścia kompetentną kadrę. Najbliższe to: Austria, Holandia, Niemcy, Czechy oraz Słowacja.
Zabiegi wykonywane po zachodniej stronie Polski zwykle kosztują dużo więcej, dlatego według informacji, jakie znajdują się na stronach internetowych Polki wybierają głównie Czechy i Słowację.

Co to jest turystyka aborcyjna?
To aktualnie popularne stwierdzenie. Polki jak i mieszkańcy innych krajów, gdzie prawo aborcyjne jest bardzo restrykcyjne wybierają właśnie takie rozwiązanie, z uwagi na teoretycznie wyższe bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę. Według informacji zamieszczanych na stronach klinik aborcyjnych oraz forach internetowych co kilka dni organizowane są tego typu wyjazdy.

Ile trwa zabieg aborcji?
Większość klinik zwykle to kliniki jednego dnia, więc zabieg trwa maksymalnie kilka godzin. Natomiast po zachodniej stronie pobyt może wydłużyć się nawet o kilka dni, a w przypadku Holandii trzeba liczyć się takżę z dłuższym czasem dotarcia oraz powrotu.

Czy usunięcie ciąży jest bezpieczne?
Żaden zabieg, nawet najprostszy, nie daje 100%-towej gwarancji. W Internecie jednak brak wiadomości o zgonie pacjentki, która zdecydowała się na aborcję (w oficjalnej klinice). Wiele wzmianek i postów na forach informuje jednak o powikłaniach przy stosowaniu środków farmakologicznych we własnym zakresie.

Ile kosztuje aborcja?
Ceny aborcji są różne, zwykle oscylują w granicach 1700-3400 zł w zależności od kraju, gdzie zabieg będzie wykonywany oraz samej kliniki.

Czy po aborcji można zajść w ciążę?
Po zabiegu obowiązuje okres rekonwalescencji, natomiast później skutki uboczne prawdopodobnie nie występują.

Co lepsze usunięcie ciąży w klinice, czy tabletkami?
Przede wszystkim najlepszym byłoby odpowiednie zabezpieczenie, by w ogóle do takich sytuacji nie dopuszczać. Jednak, gdy znajdujemy się już przed takim wyborem prawdopodobnie bezpieczniejszym będzie aborcja w klinice.

Aborcja na Słowacji w porównaniu z innymi krajami.
Większość Polek wybiera wyjazd na Słowację, według informacji zamieszczonych na forach internetowych, tam stosunek ceny do jakości jest najlepszy. Przeszkolona kadra w zestawieniu z mniej restrykcyjnym prawem aborcyjnym pozwala przeprowadzić zabieg maksymalnie bezpiecznie.


Na Słowacji są dwie kliniki specjalizujące się w aborcji wybór to już indywidualna decyzja każdej osoby. Na forach internetowych zdania są podzielone.

Do którego tygodnia można usunąć ciążę?
Maksymalnie do 12-tego tygodnia ciąży lekarz może podjąć się aborcji, późniejsze zabiegi są stanowczo zakazane.


Poniżej historia pewnej internautki, która postanowiła opisać swoją historię w sieci czując się tutaj bezpiecznie:



„Dziewczyny, jest mi strasznie ciężko o tym pisać, ale czasami w naszym życiu dzieją się rzeczy, sytuacje, na które nie mamy wpływu.
W tym roku kończę 28 lat, jestem w stałym i szczęśliwym związku. Jakiś czas temu spełniłam jedno ze swoich marzeń – kupiłam mieszkanie wraz z moim partnerem.
Niby mam się świetnie, cieszę się, między nami jest świetnie... ale w ostatnim czasie wydarzyła się sytuacja, która wywróciła moje życie do góry nogami i nie potrafię sobie z tym poradzić. Dlatego piszę ten post, potrzebuje czyjejś porady. Nie jestem w stanie porozmawiać z nikim bliskim z mojego otoczenia... boje się, że zacznę być oceniana z góry. A więc zacznę od początku. To było jakieś dwa miesiące temu piękny wyjazd, wielkie babskie przygotowania trwające od dłuższego czasu – wieczór panieński koleżanki. Wszystko przebiegało pomyślnie, chłopak zawiózł mnie na PKP, gdzie spotkałam się z resztą dziewczyn. Na miejscu oczywiście pojawił się alkohol, śpiewy, a następnie wyszłyśmy do klubu. Początek imprezy pamiętam, końca już niestety nie. Ktoś w klubie dosypał mi do drinka narkotyki. Obudziłam się zupełnie sama w obcym mieszkaniu, rozebrana a obok mnie obcy mężczyzna. Telefon aż wrzał od ilości wiadomości i nieodebranych połączeń od moich przyjaciółek, z którymi wyszłam tej nocy. Ubrałam się i uciekłam stamtąd przerażona, nie pamiętałam nic, co się stało. Czułam, że wydarzyło się coś wbrew mojej woli, po prostu to czułam. Wróciłam do koleżanek, które zaraz wypytywały co się wydarzyło, gdzie byłam i dlaczego nie odbierałam telefonu...Nie powiedziałam im prawdy, małe kłamstewko, że skończyłam na jakieś obok domówce. Wróciłam do domu, nie mówiąc nikomu nic o moich podejrzeniach...
Mój okres się spóźniał od tygodnia, czułam się w ostatnim czasie fatalnie. Pobiegłam do apteki kupić test ciążowy... nad ranem według zaleceń na ulotce na czczo zrobiłam, no i wyszedł pozytywny. Pewnie myślicie, ciesz się kobieto, będziesz mamą... niestety, nie wspomniałam wcześniej – mój chłopak jest bezpłodny. Strach, panika to jedyne co czuję, dobrze wiem, że tej nocy na imprezie do tego doszło.
Nie jestem w stanie nikomu o tym powiedzieć, ale najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji jest zabieg aborcji. Nie pójdę z tym na policje, nie powiem rodzinie, partnerowi. Sama muszę się z tym uporać. Czytam od rana na ten temat, który wzbudza wiele kontrowersji, zdaję sobie z tego sprawę i nigdy nie sądziłam, że będę musiała stanąć przed takim wyborem. Chcę do tej sprawy podejść stanowczo i rozważnie, bez zastanawiania się, czy dopadną mnie wyrzuty sumienia.
Polskie prawo zezwala na dokonanie aborcji w trzech wypadkach, a mianowicie gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa, gdy zagraża życiu lub zdrowiu kobiety czy też, wtedy gdy u płodu stwierdza się ciężkie i nieodwracalne wady. Mój przypadek mógłby się zakwalifikować do jednego z tych powodów, ale naprawdę nie wyobrażam sobie opowiedzieć wszystkim, co się stało naprawdę, po prostu rozważam uporać się z ' problemem' na własną rękę. Znaleźć również można listę leków wywołujących poronienie, a mianowicie mizoprostol, który jest najczęściej stosowany.
Występuje w lekarstwach pomagających w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów lub profilaktyce leczenia wrzodów żołądka.

Znalazłam ciekawe wpisy i artykuły w internecie, nie wiedziałam, że to taka prosta sprawa... Temat poruszany i powiązany głównie z kliniką na Słowacji, gdzie my Polki mamy blisko i najważniejsze, dowiedziałam się, że większość lekarzy mówi po polsku, dzięki temu nie występuje tam bariera językowa. W moim przypadku byłby to wielki problem. Temat usuwania ciąży w Polsce jest bardzo kontrowersyjny. Oficjalnie aborcja jest kategorycznie zakazana na terenie całego kraju, ale ile zabiegów jest wykonywanych nielegalnie? Tego nigdy się nie dowiemy.

Kolejny artykuł szeroko opisuje tzw. turystykę aborcyjną i komentarz jednej z kobiet.

Artykuł https://natemat.pl/111057,aborcja-all-inclusive-znalezienie-zagranicznej-kliniki-z-polska-obsluga-zajmuje-kilka-minut

„Wiele kobiet decyduje się na zabieg aborcji na terenie Słowacji, wręcz nawet nazywają to „ turystyką aborcyjną „Czy zastanawiałyście się kiedyś ile kosztuje zabieg? Piszą tam... „Aborcja all inclusive za 1600 zł. Znalezienie zagranicznej kliniki z polską obsługą zajmuje kilka minut' Jestem w szoku, myślałam, że to tak nieosiągalne!”

Na portalu Newsweek również trafiłam na dość obszerny materiał o tym, że Polki zdecydowanie częściej korzytają z usług ginekologów za granicą. Najwidoczniej odległość od miejsca zamieszkania i znacznie większa anonimowość przemawiają do kobiet najbardziej. Fakt, że ktoś mogłyby się dowiedzieć lub zobaczyć w szpitalu jest znacznie większy niż wyjazd za granicę, gdzie ta rozpoznawalność zmniejsza się znacznie, a przypadkowe spotkanie z kimś zmniejsza się prawie do 0.

Artykuł: https://www.newsweek.pl/polska/aborcja-za-granica-dlaczego-polki-przerywaja-ciaze-za-granica/8xj73qm

W tym materiale możemy dowiedzieć się, że Polki masowo przerywają ciąże za granicą, do klinik nawet trafiają młodziutkie dziewczyny w wielku 14 lat, gdzie własne matki je przywożą. Jak i dużo starszych, ustawionych kobiet życiowo, aktorki czy nawet dziennikarki. W artykule opisane są stawki za granicą. Szacuje się, że Polki przerywają 150 tys. ciąż rocznie, ogromne cyfry. W artykule pada również informacja o tym, że wiele klinik specjalnie dla Polek zatrudnia konsultantów mówiących po polsku.


Kolejny artykuł, na jaki natrafiam to wpis kobiety, która mówi oficjalnie, że zdecydowała się na zabieg aborcji, dokładniej na Słowacji.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,127763,12548978,Mialam_aborcje_na_Slowacji.html

„Ten artykuł mam wrażenie jest skierowany do mnie” - pisze internautka, która przeczytała artykuł i zechciała się podzielić z innymi swoim zdaniem.
„Nie przez przypadek go znalazłam, takie mam przeczucie! Opisuje on sytuację życiową, dorosłej kobiety 34-letniej mającą już dwie córki, ale jednak... sytuacja życiowa ja do tego zmusza, pieniądze. Kobieta, która postanowiła wraz z mężem zadecydować o przyszłości całej rodziny. Lekarze oczywiście zaczeli ją oceniać. Dlatego też właśnie nie chce nawet swoim bliskim mówić o obecnej sytuacji. Zdecydowała się, opowiada o swoim przeżyciu, że nie było bólu i na drugi dzień wróciła do domu.” - to fragment, historii kobiety, która również została postawiona przed najtrudniejszą decyzją w życiu.
Kolejny artykuł na temat aborcji, znów w tytule „turystyka Polek” tym razem na portalu politycznym możemy wyczytać sytuację kobiety o imieniu Maria, która musiała stanąc przed wyborem. Wspomina, że aborcja w Polsce to temat polityczny, nie jak dla niej - zdrowotny. Zabieg taki w Polsce nie wchodził w grę, a w ostatnim czasie nawet kilku ginekologów trafiło do więzienia. Maria się zdecydowała i również w miarę szczegółowo opisuje swoja sytuacje. Warte przeczytania, naprawdę.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1518782,1,turystyka-polek--na-slowacje-po-aborcje.read

W Internecie jest mnóstwo przeróżnych historii kobiet, które niestety noszą ten ciężar na sercu. Moja praca ma na celu dotknięcie każdej strony dotyczącej aborcji. Tego, że trzeba spojrzeć na każdy przypadek indywidualnie i z odpowiednią dozą empatii.


Na koniec zostawiam tych, którzy zadali sobie trud przeczytania całości z sentencją, na którą najczęściej natrafiałam podczas poszukiwań materiału. Niech to będzie głos kobiet, które musiały zmierzyć się z tematem aborcji – i to nie w teorii, lecz w praktyce. Chętnie nawiąże kulturalną oraz w pełni poważną rozmowę na temat aborcji zarówno z kobietami jaki i z panami, którzy przechodzili to razem ze swoimi partnerkami. Chętnie wysłucham historii osób związanych z tematem aborcji.

„Zanim osądzisz mnie i moje życie, włóż moje buty, przejdź ścieżki życia, które ja przeszłam, przeżyj moje bóle, smutki i cierpienia. Wytrwaj tyle, ile ja wytrwałam.Upadnij tam, gdzie ja upadałam i podnieś się tak samo jak ja się podniosłam. Kiedy już naprawdę poznasz moją historię, będziesz miał prawo żeby oceniać mnie i moje życie, tylko myślę, że to mogłoby Cię przerosnąć.”


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 11, 2019 08:47 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr lut 20, 2019 12:53 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 12:51
Posty: 4
oj kurcze no ja nie wiem jak miałbym sam do tego podejść


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 11, 2019 15:17 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt mar 19, 2019 12:28
Posty: 7
Jak ktoś musi i nie ma wyjścia to nie będę krytykować ale szczerze mówiąc można zapobiegać takim sytuacjom stosując skuteczną antykoncepcję hormonalną, ja biorę tabletki vines i jak na razie nic złego się nie stało


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2019 06:43 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt maja 21, 2019 09:01
Posty: 4
Sama nie wiem jak to jest, dużo o tym nie słyszałam, bo to taki temat tabu.
Rozumiem, że czasem są takie sytuacje że się nie da inaczej.
______________________________
Aborcja na Słowacji


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 31, 2021 12:54 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sie 31, 2021 12:43
Posty: 43
Moim zdaniem kobieta powinna mieć wybór, mniej restrykcyjne prawo aborcyjne nie spowoduje, że kobiety będą taśmowo usuwać ciążę, w wielu krajach w Europie prawo przepisy w tym temacie są bardziej liberalne, a daje się zauważyć, że liczba usuwanych ciąż maleje. Dużo o tym możecie sobie przeczytać na blogu Kliniki Stonava


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 21, 2021 19:30 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2021 19:25
Posty: 3
Warto dodać, że aborcja jest legalna również w Czechach. Wiele Polek otrzymuje pomoc w tamtejszych klinikach. Sporo informacji na ten temat jest na stronie https://aborcja.cz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 24, 2021 09:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt wrz 24, 2021 09:20
Posty: 3
Niekoniecznie trzeba jechać na Słowację. Tabletki można zamówić też z kliniki. Są sprawdzone i bezpieczne. Np. na stronie https://tabletkiporonne.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 06, 2021 10:46 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr paź 06, 2021 10:15
Posty: 4
W Czechach również wykonuje się zabiegi farmakologicznie i próżniowo. Bezpiecznie i legalnie. Do tego pomoc w wyborze antykoncepcji a nawet zabieg sterylizacji - https://ginekologicznie.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 31, 2021 11:19 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 26, 2021 13:25
Posty: 7
Tutaj możecie sobie przeczytać jak wygląda aborcja na Słowacji krok po kroku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 30, 2022 12:13 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): Wt cze 14, 2022 10:22
Posty: 362
Pamiętajcie, że przed wyjazdem do jakiejkolwiek kliniki dobrze jest zrobić sobie test na koronawirusa. Przed jak i po wyjeździe. Mogę w tym temacie polecić wam firmę https://testujemy.org/test-na-koronawirusa-bydgoszcz/ . W sytuacjach, gdy zaczynamy odczuwać objawy, mogące świadczyć o zakażeniu w sprawny i szybki sposób można poddać się testowi i w ciągu 24 godzin odebrać wyniki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2022 12:13 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL