Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:50

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:43 
Witajcie
Właśnie wróciłam od dermatologa,mogę śmiało dołączyć do Waszego zacnego grona
ŁZS u mnie najbardziej daje popalić skórze głowy i twarzy w okolicach nosa.Głowa swędzi,łuszczy się,a twarz przesusza i zaczerwienia.Wszyscy wiemy o co chodzi...
Lekarka zapisała mi mnóstwo leków,już wiem,że w aptece wydam fortunę,w związku z tym pytanie do Was,jako do osób doświadczonych w tej kwestii...czy na serio wszystkie te leki są konieczne,czy z któryś mogłabym zrezygnować...wiecie jak jest z lekarzami,często sa "przekupieni" i zapisują wszystko naraz a potem człowiek nie dość,że w aptece traci fortunę,to jeszcze nie zużywa tych leków.
Napiszę Wam co mi kazała zażywać:

1.Fluconazol 50 przez 3 tygodnie po jednej tabletce
2.Squamax emulsja
3.Stieprox
4.Szampon Kerium DS
5.Pimafucort na te zmiany na twarzy
6.Clotrimazol również na twarz
Do tego Cethapil emulsja do mycia twarzy i ten Dermoprotektor

Kurcze,strasznie drogie te wszystkie rzeczy i tak sobie myślę,co powinnam wybrać jako minimum,żeby to dziadostwo jakoś uspokoić.Czytam,że sterydy średnio dobrze robią,wolałabym ich unikać.Temat jest dla mnie totalnie nowy,choć mój syn ma AZS....
Liczę na jakieś podpowiedzi


Ostatnio edytowano Pt cze 25, 2010 19:58 przez lily, łącznie edytowano 2 razy
zmiana użytkownika zakładającego post z "gość" na "zuza3232"


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:43 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 14:20 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Witam :)

Również witamy w naszym towarzystwie, czy zacnym - nie wiem, ale na pewno z ŁZS :P Proponuję na przyszłość kierować posty do właściwych działów. Twój post zawiera w pewnym sensie leczenie ogólne + pielęgnacja więc powinien znajdować się w dziale inne, gdzie jest miejsce na opisywanie zestawów :) Ale na restrykcyjne przestrzeganie struktury forum i regulaminu, przyjdzie jeszcze czas :) Forum jest młode i się rozwija więc nie ma co straszyć przyszłych członków :) Ale do rzeczy ...

ŁZS ma to do siebie, że leczenie jest najczęściej drogie, szczególnie na początku, kiedy tak naprawdę nie wiesz co Ci będzie pasowało, co będzie na Ciebie działało itd. Z tego co widzę pan/pani dermatolog zna się na rzeczy, ponieważ zastosował/a dobre leczenie, jak najbardziej skierowane pod kątem ŁZS. Proponuję na początek zacisnąć zęby i kupować, stosować i czekać na efekty. Jeżeli coś nie będzie podchodziło to można to zastąpić czymś innym, tańszym :) lub droższym :P

1.Fluconazol 50 przez 3 tygodnie po jednej tabletce - kuracja przeciwgrzybicza, generalnie pewnie jeszcze Ci dorzucą drugą serię flukonazolu

2.Squamax emulsja - dobre, ale lepiej to potrzymać na głowie np. przez całą noc :) zamiennik: Cerkogel

3.Stieprox - z tego co się orientuję szampon pierwszo - rzutowy w ŁZS, ale ja go nie stosowałem. Można by ewentualnie saszetkami Selsun Blue spróbować, Noellem itd.

4.Szampon Kerium DS -?? drugi przeciwłupieżowy?? // do codziennego mycia głowy pomiędzy szamponem p. łupieżowym polecam Physiogel Szampon Plus

5.Pimafucort na te zmiany na twarzy - STERYD! i to w dużej zawartości!! Polecam wątek: viewtopic.php?f=8&t=15

6.Clotrimazol również na twarz - przeciwgrzybiczy ... na jednych działa, a na mnie np. nie.

Dziwi mnie fakt zastosowania dwóch szamponów przeciwłupieżowych, chyba że drugi można stosować do bólu i jest tylko do wyrównania mikroflory na skórze głowy. Lekarzem nie jestem i być może ten zestaw to traf w samo sedno. Nie widziałem Twojej skóry głowy, twarzy itd.
W miejsce sterydu i maści przeciwgrzybiczej polecam coś co działa przeciwzapalnie z tego wątku lily: viewtopic.php?f=8&t=3, a przeciw grzybiczo i na skórę twarzy np. Octopirox, lub na początek Clarsebic.

Do tego Cethapil emulsja do mycia twarzy i ten Dermoprotektor // do mycia twarzy polecam Physiogel Cleanser: viewtopic.php?f=8&t=16, do kremu na dzień: Clarsebic jest ok, ale cena ... można spróbować któryś z tanich kremów, czy maści lily.

Co do sterydów ... Twój syn ma AZS więc wiesz co to jest Elidel, czy Protopic. To również można rozważyć :)


Na chwilę obecną, dopóki forum się nie rozwinie, "gość" (niezarejestrowany użytkownik) może dodawać nowe wątki, czy odpowiadać na już założone. W przyszłości będzie inaczej, tylko zarejestrowani użytkownicy będą mogli w pełni korzystać z "dobrodziejstw" tego forum. Może ktoś z tego forum chciałby się z Tobą skontaktować i poradzić Ci w jakiejś ważnej sprawie. Zarejestrowany użytkownik ma możliwość otrzymania na emaila odp. na zadane pytanie w danym wątku. Więc na co czekasz? Zarejestruj się szybciutko! :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 16:55 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jak wyżej.

Pimafucort sobie odpuść na pierwszym planie. Szkoda Twojej skóry, i pieniędzy.
Clotrimazol - generalnie rewelacji po nim nie ma, ani nie zalecza plam ani łuszczenia. Też możesz sobie darować.

Również zachęcam do rejestracji !

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 08:12 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 10:47
Posty: 4
Dziękuję Wam za odpowiedź.Wiem,że swoje wynurzenia umieściłam może w złym wątku ale szczerze powiedziawszy nie wiedziałam gdzie je umieścić.
Odpisałam wszystkie nazwy żeli i kremów,kiedy pójdę do apteki przynajmniej nie będę zielona w temacie:) Ze sterydów zrezygnuje,właściwie od razu o tym pomyślałam jak zobaczyłam receptę,czytając opinię na ich temat tylko się upewniłam :)

Za jakiś czas się odezwę,powiem,co w końcu kupiłam i czy/jak działa.
Jeszcze raz dziękuję,że zainteresowaliście się moim problemem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 16:12 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Nie ma za co dziękować zuza :) Od tego jest to forum, a na nim jesteśmy "my", czyli weterani w walce z ŁZS :P Jest jeszcze dużo do odkrycia i poznania już dotychczasowych sprawdzonych sposobów w walce z Łojotokowym Zapaleniu Skóry więc czekamy na Twoją odp. :) Powodzenia w leczeniu! :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 15:21 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 10:47
Posty: 4
Wczoraj byłam u innej dermatolożki,tak,żeby sprawdzić podejście do tematu.... :wink:
Ta zapisała mi Travocort na 10 dni na okolice nosa i głowy,do tego ZOXIDERM 2 razy w tygodniu,Sebiprox szampon i coś co mnie mnie się wydaje Klindamycyną w żelu(?) nie wiem,czy dobrze rozczytałam to ostatnie...
Tak sobie myślę,że będę brała ten Fluconazol a szampony od tej drugiej a za maści podziękuję zgodnie z tym,że sterydy raczej nie rozwiążą problemów....
Czekam do wypłaty,potem apteka i heja,musi się poprawić... :D

EDIT:
I jeszcze jedno,czy Wy też macie skórę suchą,mówię tutaj o reszcie ciała....co do smarowania,np.po depilacji jako balsam do ciała...?
Ostatnio stosowałam Vichy tą serię z różą i jest ok,przy okazji ładnie pachnie :wink:


[ Scaliłam dwa posty - nie odpowiadamy samemu sobie :wink: , do dopisków służy opcja "edytuj" >> pkt 2.10. Regulaminu - lily ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 19:52 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Skóra niestety u mnie też jest kiepsko nawilżona.
Do ciała, po depilacji stosuję z firmy Ziaja - pomarańczowy a aktualnie kakaowy - bardzo dobrze nawilża, szybko się wchłania także nie przyklejam się później do ubrań, no i ten zapach :P Smaczny :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 08:41 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
zuza3232 napisał(a):
I jeszcze jedno,czy Wy też macie skórę suchą,mówię tutaj o reszcie ciała....co do smarowania,np.po depilacji jako balsam do ciała...?
Ostatnio stosowałam Vichy tą serię z różą i jest ok,przy okazji ładnie pachnie


Ja się nie depiluję :) Sama skóra np twarzy po myciu jest sucha i zazwyczaj łuszczy się w miejscach zaatakowanych przez ŁZS :) Ale tam poza tym to z resztą ciała nie ma problemu jeśli chodzi o tą suchość.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: N cze 06, 2010 16:17 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 10:47
Posty: 4
Lukas, oczywiście wiadomym jest,że Wy faceci możecie być włochaci,ale my,kobietki...no wiesz... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witajcie:)
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 19:08 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Hehe :) Wiesz ... różni ludzie, różne upodobania :) Niektórzy może lubią włochate :) No nic ... ale jak kiedyś zdecyduję się na depilację np. nóg to dam znać co i jak :mrgreen:

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 19:08 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alina i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL