Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:36

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 18:52 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr gru 18, 2013 18:16
Posty: 5
Z mojego doświadczenia najlepsze są kosmetyki "Biały Jeleń" . Mama opowiadała że kiedyś było tylko takie szare mydło w kawału. Służyło ono do mycia i prania we Frani. Gdy pojawiły się pralki automatyczne tarło się to mydło na tarce do jarzyn. Teraz "Biały Jeleń" ma sporą ofertę. Podobno by lepiej myć włosy kiedyś używano deszczówki. Chodzi o to by woda była miękka bo ułatwia mycie. Wiele województw musi korzystać z wody twardej lub bardzo twardej, zawierającej powyżej 21 dh. Taka woda płynąca w naszych kranach nie jest wystarczająco miękka, by nadawała się do mycia. Dlatego zamiast szukać mocniejszych szamponów proponuję zainwestować w zmiękczacz wody .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 18:52 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 13:39 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sty 17, 2017 10:19
Posty: 7
Też mi się wydawało, że częste mycie głowy to raz na dzień. Mi to na szczęście wystarcza. Mycie dwa czy trzy razy dziennie już chyba nie do końca jest takie zdrowe, bo uaktywnia gruczoły do wytwarzania jeszcze większej ilości łoju. Może to jeszcze bardziej podrażniać. Tak samo jak złe kosmetyki. Ja kiedyś musiałam odstawić kilka szamponów, bo faktycznie powodowały przetłuszczanie się włosów już po kilku godzinach. Może jakieś apteczne preparaty pomogą, bo te z drogerii nie zawsze są tak dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem właśnie metodą prób powinno się znaleźć kosmetyk dla siebie - każdemu w końcu będzie pasowało coś innego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 19, 2019 12:48 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt lis 19, 2019 11:55
Posty: 1
zupełnie się z tym nie zgodzę.
-
Wypożyczalnia samochodów Poznań


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 19, 2019 12:48 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL