Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:47

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 22, 2021 21:56 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt cze 22, 2021 21:45
Posty: 4
Ja jestem po konsulacji z dietetykiem, więc wiem, co jest dla mnie dobre, a czego unikać w diecie. Jeśli mógłbym wybrać kuchnię, którą jadłbym do końca życia, to chciałbym, żeby bracia Budnik https://braciabudnik.pl przyrządzali dla mnie codziennie posiłki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 22, 2021 21:56 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt lip 30, 2021 05:26 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn sie 24, 2020 12:40
Posty: 23
Jeśli chodzi o moją dietę to muszę uważać na produkty mleczne, kawę, niektóre rodzaje pieczywa, itp. bo odezwała się kiedyś do mnie kamica nerkowa. Moja mama miała kamicę, kiedy miała początki osteoporozy, u mnie też to się zaczęło w ten sposób. Trzeba unikać niektórych produktów i z tym żyć. Przede wszystkim też piję dużo wody, to znaczy staram się pić tyle, jakie jest moje zapotrzebowanie. W przeszłości to zaniedbywałam i myślę, że po części to mogło się przyczynić do rozwoju choroby. Kamicę odkryłam poprzez badanie ogólne moczu. Zebrał się w moim moczu trochę kryształów, które było widać w osadzie. Udałam się z tym do lekarza no i okazało się, że jednak kamica. Na szczęście początki i jeszcze nie zdążyły się wytworzyć większe złogi, czy kamienie. Korzystam też z wielu preparatów ziołowych jak te https://www.dbajonerki.pl/schorzenia-ne ... m-moczowym i wspomagających trawienie, piję siemię lniane i to jakoś pomaga w codziennym życiu. Zauważyłam, że mam lepsze trawienie po zwiększeniu ilości błonnika w posiłkach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 13, 2021 10:54 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): So maja 12, 2018 09:41
Posty: 159
Każdy organizm jest inny, więc to na pewno trzeba mieć na uwadze. Może kogoś z Was zainteresuje artykuł dostępny na stronie: https://ofio.pl/katalog-firm/89196/szyb ... rze-diety/ dzięki niemu zrozumiałam czym jest zdrowa dieta ;) Czasami warto zaznajomić się z tego typu treściami dostępnymi w sieci ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 17, 2021 15:19 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sie 31, 2021 12:43
Posty: 44
Mam skazę białkową przez to wyskakiwały mi białe krostki na rękach w sporej ilości, więc przestałam jeść nabiał i stwierdziłam, że też wykluczę mięso, przeszłam na weganizm. Jeśli też byście chcieli to warto wcześniej trochę poczytać o tej diecie, żeby odpowiednio ją zbilansować, na przykład w tym wpisie na blogu Phamily.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 16, 2023 03:17 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): Śr cze 01, 2022 19:59
Posty: 92
Ja w sumie ze względu na to, że jestem cukrzykiem to wiele rzeczy muszę unikać. Dlatego idealna dla mnie jest dieta low IG , a więc z niskim indeksem glikemicznym. Właśnie ostatnio szukałam czy ktoś w ogóle oferuje taką dietę pudełkową i okazało się, że tak. A dokładnie chodzi o firmie Kuchnia Vikinga... Planuję zatem do nich się zgłosić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 15, 2023 19:51 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): Wt cze 14, 2022 10:22
Posty: 363
Dieta bezglutenowa wyklucza gluten, białko występujące w pszenicy, żytnim i jęczmieniu. Ważna dla osób z celiakią lub nietolerancją glutenu. Wymaga świadomego wyboru żywności i eliminacji potencjalnie szkodliwych produktów. Dieta bezglutenowa opiera się na ryżu, warzywach, owocach, mięsie, rybach i bezglutenowych zbożach, takich jak gryka czy kukurydza. Warto dbać o zrównoważoną dietę, by uniknąć niedoborów składników odżywczych. A zakupy produktów bezglutenowych można zrobić tutaj https://ale-mlyn.pl/pl/menu/maki-bezglutenowe-199.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 18, 2023 17:07 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): Śr cze 01, 2022 19:59
Posty: 92
To ja powiem wam, że warto się zgłosić do firmy https://gastropaczka.pl . Jak chcecie korzystać ze zdrowej diety, która pomoże wam zadbać o potrzeby najwyższe waszego organizmu, to warto postawić na ich usługi. U nich znajdziecie wartościowe warianty diet, także możecie je dopasować pod swoje oczekiwania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 18, 2023 17:07 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL