Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:31

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 03, 2016 00:07 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn maja 02, 2016 23:46
Posty: 1
Witam ostatnio zauważyłem u siebie duże zmiany skórne, czy tak właśnie wygląda ŁZS?
Zaczerwienienia i zmiany skórne występują tylko w miejscach gdzie mam zarost, nie mam objawów typu zaczerwienione brwi czy jakieś czerwone plamy na głowie
Jedyna zmiana skórna oprócz tej opisanej poniżej to sucha oraz lekko zaczerwieniona skóra na policzkach która jest zawsze przesuszona.

Mam łupież na głowie podobnie jak mój tata natomiast udaje mi się go dobrze kontrolować myjąc głowę szamponem który polecili mi w aptece Vosene za 2 £ .

Skóra czasem wygląda bardzo źle tak jak na zdjęciach i szczerzę mówiąc to czasami wolę nie wychodzić z domu dopóki mi to nie zniknie, czasem lekko swędzi i zazwyczaj choć nie zawsze się łuszczy.
Zaczerwienienie znika dość szybko i skóra zawsze wraca do normalnego stanu po 2ch dniach.
Częstotliwość występowania tych zmian skórnych to nie częściej niż 2,3 x w mc.
Czasem mam ten problem na drugi dzień po goleniu, a czasami gdy zarost odrasta... na razie nie zauważyłem żadnej zależności.
Gdy mam np 3 dniowy zarost i widzę lekko łuszczącą się skórę to zawsze gdy staram się te białe suche płatki lekko oderwać żeby nie były widoczne to skóra po chwili zaczerwienia się mimo że robię to delikatnie.
Problem pojawił się ok 2 mc. temu w momencie, gdy z ostrzy przerzuciłem się na zwykłą maszynkę elektryczną, przestałem też używać kremów do golenia i po goleniu.

Byłem u Dermatologa w UK ale po moim dość dokładnym opisaniu problemu (wtedy nie miałem jeszcze zdjęć) stwierdziła że to zwykłe podrażnienie po goleniu i poleciła mi krem z aloe vera jednak ja sądzę że jest coś więcej na rzeczy bo to nie wygląda na zwykłe podrażnienie.
Damian 26
Londyn


Załączniki:
podraznienie.jpg
podraznienie.jpg [ 346.15 KiB | Przeglądane 6415 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 03, 2016 00:07 


Góra
  
 
PostNapisane: So maja 07, 2016 18:22 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
Witam,nie zycze Ci tej choroby no ale wyglada mi to wlasnie na poczatki tego cholerstwa,no ale dermatologiem nie jestem...Ja mam ŁZS juz od ok 4-5 lat i mailem zmiany w tym samym miejscu,mowie mialem bo zakupilem emulsje ZOXIDERM i zmiany ustapily i mam czysta skore,niestety utrzymuja mi sie rumience na policzkach ;/ czasami jest gorzej a czasami objawy ustepuja....ogolnie nie zycze Ci tego....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 07, 2016 18:22 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL