Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 08:18

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ŁZS PROTOPIC
PostNapisane: Pt maja 02, 2014 11:13 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 02, 2014 11:09
Posty: 1
Siema znowu po paru latach jestem na forum ; ) Skóra ostatnimi czasy w bardzo zlym stanie była i powrót do protopicu ;< Czy on jest bezpieczny? TO jedyny dla mnie ratunek bo pare dni smarowania i stan zapalny blednie. Dostałem też advantan na szyje 4 dni miałem tą maśc stosować. Jednak na szyi stan zapalny znowu wrocil i skóra strasznie sucha i piecze. Wizyta u lekarza umówiona dopiero za 3 tyg i co tu robic? Potraktować to teraz protopiciem? Odkazić to czymś i posmarować protopiciem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2014 11:13 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr maja 14, 2014 10:13 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Musisz te miejsca porządnie nawilżyć. Polecam Bioderma Sensibio Light; Bioderma Atoderm Lait (mleczko, ale starsza wersja z niebieską nakrętką - nowa wersja ma w składzie SLS (!); Sylveco lekki krem brzozowy.
Odkażanie tutaj nie ma raczej większego sensu ale jeśli już, to polecam Octenisept w spray'u. Bez alkoholu, bardzo porządny, do stosowania nawet na błony śluzowe, wszelakie rany, więc na pewno się w domu nie zmarnuje.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 05, 2014 10:36 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lis 05, 2014 10:10
Posty: 2
Witam wszystkich.Mam pytanie odnosnie protopicu.Uzywam go od ok 5 lat i smaruje policzki, okolice nosa i brwi i jako jedyny przynosi w miare zadowalajace rezultaty.Uzywam go niemal codziennie i tylko na weekend robie przerwe.
Gdy zrobie dluzsza przerwe niz 2 dni to zaraz twarz mnie swedzi i mam czerwone plamy.
Zaczalem sie jednak obawiac o jego skutki uboczne bo slyszalem o przypadkach raka skory wsrod osob go uzywajacych.Czy sa jakies nowe informacje potwierdzajace zaleznosc miedzy protopiciem a zwiekszonym ryzykiem raka skory ? Tylko on mi pomaga i z jednej storny nie wyobrazam sobie go nie brac a z drugiej strony troche sie boje skoro go od tylu lat regularnie uzywam.
Myslalem o wyprobowaniu kremu Sebclair ale nie wiem czy jest podobnie skuteczny i jak z jego skutkami ubocznymi czy cos wiadomo ?
Z gory dziekuje za informacje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 16:17 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Co do skutków ubocznych w postaci zwiększenia zachorowalności na raka to nie mam stosownych informacji żeby tu komuś przekazać.
Sebclair jeżeli masz możliwość zastosować to nie ma co się zastanawiać. Jest bezpieczniejszy chociażby ze względu na to, że nie jest immunosupresantem jak Protopic.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 12:33 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lis 05, 2014 10:10
Posty: 2
Kupilem i uzywalem niecale 2 tygodnie bo dluzej nie dalem rady.Z kazdym dniem bylo gorzej i mialem na twarzy czerwone swedzace plamy takie jakie miewalem gdy nie uzywalem protopicu.Musialem wiec wrocic do protopicu ktory kolejny raz okazal sie niezawodny i po 2 dniach przywrocil mi normalny wyglad.Wychodzi na to ze jestem skazany na protopic ale po tylu latach stosowania niemal codziennie mam spore obawy o jego skutki uboczne.No ale jak widze nie ma alternatywy dla protopicu ?
Bylem u paru dermatologow i kazdy mowi ze nic lepszego niz protopic nie ma i to mnie przeraza.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 10, 2015 21:40 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Z jednej strony mają rację. Pytanie tylko czy chciałbyś włączyć łagodną pielęgnację żeby sobie pomóc. To jest więcej pracy i systematyczności ale uważam że nic nie stoi na przeszkodzie żeby spróbować.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 10, 2015 21:40 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL